Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oimpia_76 spune:

Draga Felis, citesc si plang si iar citesc...Nu va pierdeti speranta in Dumnezeu, desi stiu ca va e ff. greu. In vecini, e o familie cu un baietel cu sindromul down, dar baietelul e asa dragut, parintii sunt asa de atenti, calzi si fericiti cu el...Va doresc din tot sufletul sa reuseasca operatia si sa ne tii la curent mereu!
Va pupam cu mult drag!
Olimpia si fetita Sara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Felis, am facut un pas pt voi, am trimis niste banuti, nu sunt prea multi dar sper sa mai pot ajuta in viitor si mai sper ca puiutzul tau sa fie bine, ma rog bunului Dumnezeu pt el, ma gandesc foarte mult la el si sper ca Dumnezeu sa il aiba in paza sa. Doamne ajuta!

--------------------

Andra
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rovki spune:

Draga mea,noi iti dorim multa putere si rabdare caci lupta
ta nu va fi nici usoara nici scurta.Operatia va trebui s-o faci
pe la 6 luni.Iti tinem pumnii ca totul sa mearga bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Draga Felis,
Sintem cu toata inima alaturi de voi si ne rugam la Dumnezeu sa va dea sanatate si putere pentru toata lupta pe care o aveti de dus si pentru ca operatia sa reuseasca!
Mihaita,multa,multa sanatate!
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela1567 spune:

felis, nu ai primit pm-ul cu nr. meu de telefon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Am mai fost la un dr cardiolog...
Diagnosticul e acelasi dar acum am stiut ce sa intreb. Deci diagnosticul mai in amanunt: DSV perimembranos subaortic cu shunt semnificativ stanga-dreapta si PAPs~ 40 mg (normal= 25 mg).
Ce mi s-a explicat: acest shunt este o gaura care face legatura intre partea stanga si dreapta a inimii (deci se realizeaza un flux mare de sange intre cele doua parti ale inimii) si are implicatii pulmonare (acel PAPs). Din cauza acestui flux mare de sange se favorizeaza racelile (el inca nu a fost racit) care sunt f periculoase deoarece daca raceste face infectie pulmonara si la inima... si de aici complicatii. Operatia in tzara nu mi-o face nimeni daca bb nu are 10 kg dar in Italia se face la orice greutate. In Italia operatia ajunge la 10.000 euro, dar totul e cu factura. Mi-a zis ca ar fi f bine daca as putea strange acesti bani sa o facem in Italia cat mai curand deoarece daca astept si se intampla sa raceasca trebuie urgent operat (chiar daca nu are greutatea de 10 kg –si in tzara nu se face ) din cauza acelei infectii care apare.
Dansa a zis ca daca eu cred ca pot face rost de acesti bani sa-i zic si ea sa inceapa sa faca din timp demersurile necesare, deoarece dureaza cam o luna
El acum are exact 5 kg (la 2 luni), deci pana la 10 kg mai avem f mult de asteptat.
Pt cine vrea sa stie e dr Olteanu de la Grigore Alexandrescu.
Va multumesc si Dumnezeu sa va ajute!


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Povestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Mare incercare v-a dat viata. Va admir extraordinar pe tine si pe sotzul tau pentru puterea pe care o aveti .
Un copil este o bucurie extraordinara, si numai o mama poate intelege cat de mare.
Va doresc din tot sufletul sa reuseasca operatia lui Mihaita si sa va bucurati toti trei de multe zile fericite si senine impreuna .
Cuvintele sunt banale, sunt de prisos.. sper sa va ajute macar un pic de tot, gandul ca noi aici pe suntem cu totii alaturi de voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Dumnezeu sa va ajute sa treceti peste tot si multa sanatate.
Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grate spune:

Scumpa Felis, Mihaita si Cornel,

Curaj, dragii nostri si luptati cit mai mult! Daca ar fi dupa voia mea, n-ar mai fi nici un copil bolnav pe lumea asta sau toate operatiile s-ar face pe gratis.

Cautati un sponsor in Ro. Poate vorbiti cu cineva de la TV sa faca un anunt pentru voi. Exista pe lumea asta oameni cu suflete mari care ar fi bucurosi sa va ajute.Va zic asta pentru ca sunteti contra cronometru , nu aveti o secunda de pierdut.

Am fost la biserica si am pus o lumanare petru sanatatea scumpului Mihaita si va rog sa-l pupati pe manute si picioruse din partea noastra ca sa se faca bine.

Cu mare, mare drag,
Mama de Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Incredibil! Mi s-a sculat parul in cap si pe tot corpul cand am citit (abia acum!) aceasta drama, si nu se mai culca neam! Nu am nici cea mai mica idee cum poate cineva rezista in aceasta situatie. Dumnezeu sa va ajute!

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput