Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Draga Felis,
am plans si eu, ca toate mamicile, citind mesajul tau. Insa, ma bucur ca nu ai renuntat la DC ! Asa am aflat si eu povestea voastra si pot ma alatur celor care si-au oferit sprijinul si ajutorul.
Sa va dea Dumnezeu sanatate si putere sa-l cresteti pe Mihaita asa cum va doriti ! Sunteti niste parinti minunati !


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40625" target="_blank">Copilasi din 2002

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35261" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

FELIS, am plans... Ai un suflet mare si esti o persoana minunata! Curaj mult si sanatate lui Mihaita!!!
Cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

dragii nostri,
vestile sunt bune, rugaciunile au fost auzite, mihaita ia in greutate...
...
acum ar mai ramane cealalta jumatate a ajutorului... pe langa cea spirituala, cea materiala...

nu stiu daca s-a inteles exact, mihaita, pe langa sindromul down, mai are si o malformatie la inima care trebuie operata
adica, pe langa exercitiile de recuperare zilnice, foarte costisitoare, mai este nevoie de o alta suma, separata de acestea, pentru operatie

suntem cu toate mame, innebunim la cel mai mic semn de boala al puilor nostri... la putina temperatura, la un inceput de tuse... imaginati-va numai o secunda, nu ca ati fi in locul lui felis, nu stiu cati avem puterea asta a imaginatiei, eu una nu, ci doar, asa... ca am avea un pui bolnavior... si daca boala ar mai fi la inima, si daca ar fi ceva grav, si daca de o suma de bani ar depinde viata unui copil nevinovat... nu stiu, ce am face?!

peste o luna felis va incepe recuperarea cu mihaita...
daca ia bine in greutate, va trebui cat de urgent operat
pentru asta e nevoie de bani!

pentru ca mihaita sa fie un copil sanatos si voios, si parintii lui sa aiba liniste in suflete, nu e nevoie decat de un gest din partea voastra... oricat de putini bani ati putea darui, conteaza! putin de la unul, cu putin de la altul, se aduna...
multi poate citesc si compatimesc sincer, multi incearca sa se puna in situatia ei... haideti, dragii nostri, sa facem mai mult! de fiecare dintre noi conteaza sanatatea acestui copil nevinovat!

si Dumnezeu va vedea jertfa voastra, si va va rasplati inmiit!


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

quote:
Originally posted by mara03

quote:
Originally posted by cl

Hai ca mai incerc odata.
PROPUNERE: se poate ca Felis sa posteze aici contul ei, pentru a putea fi ajutata mai repede, in caz de nevoie? Stiu ca nu mai sunt admise alte conturi, dar, Mirela, nu se pot face din cand in cand mici exceptii? Doar exceptia confirma regula, nu? Te rog frumos, ! Si multumesc si mai frumos .
Felis, va doresc tot binele din lume!

Claudia



si eu vroiam sa propun acelasi lucru. stiu ca felis are deschise conturi personale din care banutii poate o sa ajunga mai repede la ei. eu oricum mi le-am notat si astept sa-mi intre banutii pe card si sa merg sa donez si eu pentru o familie de exceptie!
pentru mihaita, felis si tati, cei mai curajosi oameni din lume!!!!!

Andreea & Majestatea Sa Tudor (9 dec 2003)
primul anisor :)
noutati!!!




gandacelu, am citit cu atentie ce ai scris dar subscriu la ce au scris si fetele (vezi quote). Cum se face pana la urma? Se varsa banii in contul DC sau in contul lui Felis? Poate n-am citit atent, ma ajutati cu un link informativ - unde sa gasesc conturile lui Felis?
cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Gindacel, cum a ramas cu conturile? Se poate sau nu ca Felis sa posteze conturile in care se pot face donatii?

Am impresia ca am citit undeva ca n-ar mai avea voie... Se pot face donatii numai in contul desprecopii?

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Draga Felis, iertare ca abia acum scriu si eu la subiectul tau, sintem alaturi de tine si ne rugam pentru sanatatea ingerasului tau iubit. Noi avem o problema similara,cu Cosmina ,de natura neurologica, careia medicii nu-i stiu originea si ne luptam sa aflam de ce.Ce vreau sa-ti spun ca de aici incolo fiecare zi este o lupta .Trecem prin asta si stim cum este.Nu vreau sa va sperii dar fiecare zi este un dar de la Dumnezeu in care ne bucuram de copii nostri indiferent cum sint.Darul Domnului este imens.Poezia urmatoare este cea care ne-a vindecat " de ce noua, de ce noi".
Copil special al cerului
Undeva departe de pamant s-a tinut o intalnire
" E timpul din nou pentru o nastere speciala"
Grait-au ingerii catre Domnul
" Acest copil aparte va cere multa dragoste.
Pasii lui vor parea mici,
Implinirile poate nu vor veni,
Si va ava nevoie de-o grija mai mare
Din partea celor care-l asteapta acolo jos.
Poate nu va alerga,
Nu va rade,
Nu se va juca.
Poate gandurile ii vor fi departe mereu
Va fi deseori greu de adaptat
Si va fi numit de ceilalti: handicapat.
Deci sa fim atenti unde-l trimitem,
Caci vrem ca viata sa-i fie frumoasa.
Te rugam Doamne,gaseste-i parinti care sa faca
Aceasta lucrare in numele Tau.
Ei poate nu vor intelege imediat
Rolul imens care li s-a rezervat.
Dar prin acest copil trimis de sus,
Credinta li se va-ntari,
Dragostea li se va imbogati.
Si curand ei vor afla ce privilegiu li s-a oferit
Sa poarte de grija acestui dar din Ceruri.
Pretioasa lor sarcina cu chip atat de fragil,
Este-al Cerului foarte specia;l copil."

Anonim


http://www.ana-design.ch/cosmina/cosmina.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Felis sa spun ca imi pare rau ca trebuie sa treceti prin aceasta incercare si ca va urez tot binele din lume mi se pare banal, fara subsatnta si mult prea putin...
Mi s-au innodat lacrimile in barba si si acum am un nod in gat dupa ce am citit ce ai scris si am inteles cu inima de mama ce trebuie sa fie in sufletul tau...
Dar stiu SIGUR ca va fi bine fiindca copilasii au un inger pazitor, tu esti puternica, ai dovedit-o, iar sotul tau este extraordinar.
Desigur ca banuti se vor strange, fiecare va contribui cu cat va putea, dar spune-ne direct, fara ocolisuri, concret, ce alte nevoi mai aveti ?
Orice, cu ce v-am mai putea ajuta, zi de zi ? Care iti sunt lucrurile care iti lipsesc, fara care ti-e greu ?
Dumnezeu sa va ajute si sa va dea putere !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Draga Felis, eu nu sunt mama, nici macar nu imi pot imagina durerea din sufletele voastre. Daca inima mea ma doare pentru voi, si nici macar nu va cunosc ... Cuvintele sunt putin importante acum, dar daca ele te ajuta vreun pic, gandeste-te ca Dumnezeu are cu voi un plan special, ca numele tau, care este asa aproape de cuvantul fericire nu ti-a fost dat in zadar. Tine-ti speranta tare, continua sa mergi pe calea luminata a credintei, Maica Domnului care stie ce inseamna si bucuria si durerea unei mame, te va ajuta, la ea sa te rogi. Sugestia mea ar fi si sa il botezati pe bebe (ma scuzi, nu am inteles daca este deja botezat). Nu poate decat sa ii faca bine. Si mai e ceva ...
Nu te mai gandi si nu ti-l mai inchipui pe bebe pus la colt de ceilalti mai tarziu. Eu lucrez la o scoala si am avut aici un baietel cu SD si care era cel mai iubit copil din clasa. Era cel mai ascultator, cel mai vesel, cel mai lipicios, toata lumea il iubea cel mai mult pe el. Tu va trebui sa ii spui ca e special, si sa incerci sa ii intaresti increderea in sine, nu iti fie teama de lume, lumea e rea oricum, dar asta trebuie sa ne intareasca in drumul nostru.

Sa va dea Domnul multa, multa putere si sa va ajute sa va intariti in credinta si sa va tina pruncul sanatos.
Cu mult drag,

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Ai un sotz minunat iar tu esti o femeie puternica.Sunteti atat de frumosi ,tu si bebe Mihaitza!Ma rog la D-zeu sa va dea putere si sa-l ajute pe Mihaitza cum stie el mai bine.Doamne ajuta!




"ohh,maama!"(Johnny Bravo):-D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Si care este costul operatiei la inima?

Imi cer scuze, poate s-a mai scris, dar acum nu gasesc...

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

poze

Mergi la inceput