Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

.... am citit, am plins si iar am citit gindindu-ma ce sa-ti scriu ca sa-ti dau curaj sa treci peste acest moment.
Cineva mi-a spus o data o fraza care pe mine m-a ajutat si sper sa te ajute si pe tine: "Dumnezeu asta ne-a dat asta vom creste" nu are sens sa ne mai uitam in urma , sunt copii nostrii INDIFERENT cum sunt ei si o sa-i iubim toata viata neconditionat.

Mult curaj si tie si sotului.
Monica si Razvan (10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Hai ca mai incerc odata.
PROPUNERE: se poate ca Felis sa posteze aici contul ei, pentru a putea fi ajutata mai repede, in caz de nevoie? Stiu ca nu mai sunt admise alte conturi, dar, Mirela, nu se pot face din cand in cand mici exceptii? Doar exceptia confirma regula, nu? Te rog frumos, ! Si multumesc si mai frumos .
Felis, va doresc tot binele din lume!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Felis - Maicuta Domnului sa-ti ocroteasca pruncul! Dumnezeu sa va apere pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

quote:
Originally posted by cl

Hai ca mai incerc odata.
PROPUNERE: se poate ca Felis sa posteze aici contul ei, pentru a putea fi ajutata mai repede, in caz de nevoie? Stiu ca nu mai sunt admise alte conturi, dar, Mirela, nu se pot face din cand in cand mici exceptii? Doar exceptia confirma regula, nu? Te rog frumos, ! Si multumesc si mai frumos .
Felis, va doresc tot binele din lume!

Claudia



si eu vroiam sa propun acelasi lucru. stiu ca felis are deschise conturi personale din care banutii poate o sa ajunga mai repede la ei. eu oricum mi le-am notat si astept sa-mi intre banutii pe card si sa merg sa donez si eu pentru o familie de exceptie!
pentru mihaita, felis si tati, cei mai curajosi oameni din lume!!!!!

Andreea & Majestatea Sa Tudor (9 dec 2003)
primul anisor :)
noutati!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Felis, ma rog la bunul Dumnezeu sa va dea putere sa treceti peste tot ce va urma... Nu pot sa nu ma gindesc la voi in fiece zi, e cumplit cind soarta te incearca in acest fel...

M-a impresionat foarte tare ce-ai scris in mesajul tau. Ma alatur celor care si-au oferit sprijinul si ajutorul.

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Felis -cutremuratoare povestea voastra..iti suntem cu tot sufletul alaturi. Multa sanatate si putere sa luptati pentru puiutul vostru scump si drag!
Ce iti pot spune este ca am la Valcea prieteni care au o fetita cu SD. Si ei au fost terminati cand au aflat rezultatul analizelor..mai mult..tatal ei a fost tentat la inceput sa renunte la ea..ca nu se vor descurca..cu toate ca aveau o situatie financiara destul e buna.
Iar acum regreta in fiecare zi acele ganduri..mai ales..ca micuta Patricia e innebunita dupa tati ei..si il striga toata ziua si il pupaceste..este o scumpa. A inceput sa vorbeasca..nu propozitii..cuvinte..intelege tot ce i se spune..ce mai ..e un copilas super scumpic.
Deci..mult aputere de lupta..satisfactiile sunt nemasutate




Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)
Inutza televizomana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Si eu am avut probleme in timpul sarcinii cu CMV-ul pozitiv (membrele mai vechi ale forumului cred ca mai tin minte disperarea mea de atunci). Dupa nastere fericirea mea a fost umbrita un timp de sabia de deasupra capului, dar ca si Marina, am fost norocoasa si bble meu e sanatos. Zilnic ii multumesc lui Dumnezeu pt. acest lucru.

Am plins si acum cind am citit, am plins si prima oara cind am citit povestea nasterii lui Mihaita. Tot nu pot sa cred ca acest lucru i s-a intimplat unei membre a comunitatii DC...

M-am tot gindit ce a fost in sufletul sotului tau, stiind ca bb poate fi bolnav, fara sa aiba posibilitatea sa imparta grijile cu tine. Si bine a facut ca nu ti-a spus de la inceput, ca probabil din cauza grijilor ai fi pierdut si lapticul.

Va doresc la amindoi multa putere sa puteti rezolva toate problemele si sanatate multa lui Mihaita.



Karina + Bogdanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Felis, te inteles foarte bine, am trecut prin asta si stiu cum e, din pacate fetita mea nu a supravietuit...
Baietelul tau va rezista si va trai pentru ca e inconjurat de dragostea a sute de inimi din aceasta mare familie numita DC!
Doamne ajuta!

Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Felis imi pare tare rau ca sunteti nevoiti sa treceti prin asta...Am plans si atunci cand tu ai postat primul mesaj referitor la boala lui Mihaita,am plans si acum,cand am citit mesajul de la acest subiect...

Va doresc ca Domnul sa va intareasca,iar lui Mihaita(care este o dulceata de copil) ii doresc multa,infinit de multa sanatate si tot binele din lume.

Pentru Mihaita,Felis si tati

Flori



"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Va multumesc din suflet la toti pt incurajari si ganduri frumoase!...

Noi am fost azi si ne-am cantarit si am luat 400 gr in 7 zile si 1 cm in lungime!... Sa speram ca in felul acesta vom face mai repede operatia de inima.

quote:
Felis, te inteles foarte bine, am trecut prin asta si stiu cum e, din pacate fetita mea nu a supravietuit...


DANIELAC ... imi pare nespus de rau.

TRY imi pare f rau si pt nepotzelul tau (daca am retinut bine)... sanatate multa, si poate o minune va face Domnul pt el.

Dumnezeu sa va ajute si sa va ocroteasca pe toti!...
Multumesc inca odata!...




Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Povestea noastra!

Mergi la inceput