Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by Marina
Felis sper ca Mihai sa fie un bb cat se poate de sanatos si cand o veni primavara poate ii organizam o iesire de bun venit in gasca!



uite ca v-am luat-o inainte si deja ne-am intalnit, noi, baietii, la o bere
chiar daca suntem doar bebelusi, suntem cei mai cei bebelusi, ca suntem bebelusi de forum frati virtuali inca din burtici
si sa mai stiti ceva: suntem tare mandri de mamicile noastre, ca sunt frumoase si laptoase si devreme acase si ne lasa sa iesim si noi, ca baietii... nu?

semnat,
ioachim


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

va zic eu, Mihaita e atat de dulce...incat imi dau lacrimile.Si daca Ioachimu a avut cu mine un moment de mare tandrete( eu sunt ochelarista),despre Mihaita pot spune ca isi cauta mama din priviri cu un interes pe care nu l-am vazut nici la copii mai mari.
E o legatura sfanta intre ei...de la suflet la suflet.
Ajutati aceste suflete minunate, care vazute impreuna ....sunt unul singur!

Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi

Cele mai frumoase fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Copilashii care au sindromul Down mai sunt numiti si "raze de soare", pentru dragostea enorma pe care o ofera parintilor si celor apropiatzi lor, pentru veselia si optimismul extraordinar de care dau dovada.
Sa va traiasca raza voastra de soare, si sa va lumineze viatza cat mai frumos. Si eu sunt o mamica ce sunt cu trup si suflet alaturi de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Abia l-am culcat pe Alex si-am revenit sa citesc. Plang iarasi caci numai inima de piatra sa ai sa nu te inmoi citind randurile de aici. La atata dragoste si caldura cata iradiaza de aici nu ai cum sa dai in schimb decat lacrimi.
Nu stiu ce as fi facut Felis daca soarta sau Dumnezeu ma puneau in situatia ta, dar stiu cu siguranta ca nu as fi avut atata seninatate, intelepciune si optimism ca tine. Stiu ca plangi, stiu ca te doare si sa suferi, dar iti admir felul de a privi lucrurile si de a te lupta cu problema.
De cand am aflat de Mihaita ma uit cu alti ochi la Alex si invat sa pretuiesc fiecare clipa petrecuta cu el. Cred ca mamele copiilor cu probleme de sanatate, asa cum esti tu Felis, pretuiesc de doua ori mai mult bucuria de a avea un sufletel mic langa ele, iubesc de doua ori mai mult si constientizeaza de 10 ori mai deplin care e rolul nostru ca mamici pe-aceasta lume: sa oferim dragoste si protectie. Cateodata uitam si credem ca ni se cuvin multe, uitam sa fim recunoscatori pentru cele mai simple lucuri in viata, dar cu adevarat cele mai importante.

***

Eu azi ma simt coplesita si goala pe dinauntru...mai ales ca am aflat ca nepotelul nostru, din partea sotului, de numai 1 an si 3 luni a fost diagnosticat cu cancer, trecut pe chimioterapie si cu sanse reduse de supravietuire. Ma simt depasita si fara putere de intelegere. De ce trebuie ca aceste mici sufletele sa sufere?

Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

iubirea de care dati dovada si dragostea pe care v-o da micutul MIHAITA va vor da putere sa treceti cu brio toate greutatile.am incredere in voi ca ve-ti fi niste parinti extraordinari pentru micut,iar clipele de deznadejde va vor fi sterse de zambetul inocent al baietelului.DUMNEZEU sa va ocroteasca!

octy,KEN(1nov 2004)
http://photos.yahoo.com/octyb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by adrianangi
Suntem destule mame intregi la minte pe lumea asta care ne vom educa copiii sa-i trateze pe ceilalti semeni ca pe "copiii aceluiasi Dumnezeu".



Cat de important e ceea ce ai scris!

Felis, nu stiu ce as mai putea sa scriu, doar ca tu ma impresionezi, la fel si sotul tau, ca va vad atat de hotarati sa luptati pentru Mihaita... sunteti niste parinti extraordinari! Si in plus aveti atata dragoste unul pentru altul, va ocrotiti... Sa va iubiti mereu asa de frumos.



Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Felis, ne rugam pentru Mihaitza si pentru voi, sa va dea Dumnezeu putere! sunteti niste Oameni minunati!

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

Draga mea Felis,
inca odata imi pare nespus de rau de situatia prin care treci, dar asa cum ti-am mai zis totul o sa fie bine, cu credinta in Dumnezeu, cu dragostea pe care sunt mai mult decat sigura ca il inconjurati pe Mihaita.

am o intrebare. la ce medic cardiolog ai fost?

eu ti-l recomand cu mare caldura pe generalul Tintoiu (seful sectiei cardiologie)de la Spitalul Militar Central.numai ca acolo trebuie sa fi dimineata la ora 7 si cu o trimitere special adresata dumnealui.
inca o parere nu strica si poate il va urmari el de acum in colo pe Mihaita.
Din cate am inteles in aceste momente la spital opereaza o echipa de medici italieni alaturi de domnul dr.tintoiu,care nu i-au bani.

iti doresc inca odata putere multa si dragoste si mai multa.

cu mult drag si prietenie,

Andreea mami lui Theo & Florin poze


Salvati-l pe Mihaita!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38225

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Ceea ce a facut sotul tau este deosebit.
Va doresc multa putere si tot ce va doriti sa vi se implineasca...
Ma rog pentru bebelusul tau sa cresca mare si sanatos !

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Felis, imi pare tare rau ca a fost sa treceti prin asta. Sunteti niste oameni extraordinari si stiu ca Mihaita va fi fericit.
Am o prietena in Iasi care are un baietel cu SD, acum e mare, are 5 anisori, daca vrei va pun in legatura sa o intrebi ce a trebuit sa faca pt el.
Sanatate si noroc!


Cristina

Mergi la inceput