Povestea mea! (2)

Povestea mea! (2) | Autor: lorellay

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31747&whichpage=1" target="_blank">Prima parte
Multumesc pentru toate mesajele de incurajare!
Eu acum sunt in Craiova si astept ....astept...
Mi-e frica de mor.
Sunt bine.Medicul a spus ca totul eok pana acum. Nu sunt probleme.
Bebele meu e destul de cuminte, adica se mai intinde, dar cred ca s-o fi plictisit si o fi amortit si el ghemuit acolo.
Se para ca voi naste in jurul datei de 10 februarie. Am totul pregatit si sunt si eu pregatita.
S-ar putea sa nu ne mai intalnim ceva timp. Eu sunt deja in prenatal de la 1 ianuarie, dar azi am trecut pe la servici si cred ca o sa mai trec o data sapt viitoare si dupa aia gata. Si acasa nu am internet.
Oricum va multumesc pentru tot si multumesc pentru acest site care m-a ajutat foarte foarte mult.
Va pup si tot ce va doriti
Lorellay si bebe Codrin 37 saptamani

Where there's a will there's a way!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Draga Lorellay

Iti tin pumnii...nastere usoara si bebe sanatos si frumos!
Ai sa vezi ce bucurie imensa inseamna sa-ti vezi copilul pentru prima data si toate problemele tale vor disparea!!!

Pupici si pentru bebe Codrin

pitica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Nastere usoara si multa sanatate.


zepelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

lorellay, ti-am urmarit toata povestea. Am trait-o alaturi de tine.

Barbatul - Lasa-l sa aleaga singur calea. Daca te vrea, te va gasi.

Bebele - e cel mai important, el pentru tine, tu pentru el.Sa fiti sanatosi. Si sa fie totul bine. Imi pare rau ca nu o sa ai calculator acasa. Dar poate gasesti o portita mica, mica. Nu este nici una din fetele de pe forum in oras cu tine?

Fetelor nu e nimeni din Craiova??
Nu stiu daca vrei, dar poti lasa cuiva pe privat sau admin-ului o adresa, sa te poata gasi cineva daca vrea sa te vada.

Numai pupici!!!
Si mult curaj!
Oricum eu te admir mult ca ai reusit singura si-mi dau lacrimile ca o sa ai un bebe mic, mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aprilie spune:


lorellay,

Iti doresc sa ai o nastere fara dificultati , totul sa mearga "struna" si sa te refaci complet dupa aceea !

Fie ca bunul Dumnezeu sa-ti dea cel mai frumos si pretios dar pt. o mamica : un copil perfect sanatos !

Fii mindra ca ai sa ai un baietel (stiu ca iti doreai mult o fetita,la fel ca mine la prima sarcina,cind speram o fata dar pe masa de nasteri a aparut -total neasteptat pt. mine- un baiat...acum peste 20 de ani nu am facut ecograf si nimeni nu mi-a spus sexul viitorului BB ).

Am inteles ca se va numi Codrin...poate-i pui al doilea prenume de sfint (ca sa fie sub patronajul lui si sa-l sarbatoriti de 2 ori pe an, nu doar o data ! )

Ne gindim la tine si asteptam vesti despre bebelus cit de repede se va putea !

Imi amintesc cu nostalgie zilele cind s-au nascut baietii mei, am trait atunci cele mai fericite momente ale vietii mele !!

Te asteapta inainte cea mai mare bucurie - papuselul tau nepretuit !
Fie ca el sa-ti aduca multa,multa fericire !


Aprilie, mama (cam batriioara , a doua oara ) a doi voinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dixie spune:


Lorellay,
ai nascut?

Daca ai apucat sa-ti tii puiul in brate, o sa treci mult mai usor peste toate necazurile... iar barbatul, daca nici acest copil nu-l convinge sa vina langa fara atatea fitze... lasa-l si vezi-ti de viata ta.

O sa-ti fie mult mai bine fara el, decat cu un asa nemernic prin preajma.

Dixie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

si eu ma intrebam ieri ce-a mai facut lorellay, ca ii cam venise sorocu'
Sper sa auzim curind numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Lorellay, esti asa de puternica, incat teama deja nu mai are sens! Asteptam vesti de la tine, poate tu nu poti sa ne scrii, dar ia legatura cu o fata din Craiova sa ne tina la curent cu toata povestea ta. As vrea sa va fie bine, tie si copilului, si ma rog sa ii vina mintea la cap "tatalui"! Bucura-te de nasterea ingerashului tau cat poti de mult, pentru ca e cea mai mare implinire!
Cu sufletul langa tine, Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iga spune:

Nu mai stiti nimic de Lorellay??Sper sa fi nascut cu bine si sa fi avut cea mai frumoasa surpriza a vietii!Multa sanatate tie,la si sa ne dai vesti bune cit mai curind!Ada si Roberta http://community.webshots.com/user/robe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Maine e ziua lui Lorellay! Spunea in primul mesaj ca si-ar dori sa naca de ziua ei! Sa speram ca i se va indeplini dorinta! LA MULTI ANI Lorellay si sa-ti dea Dumnezeu cel mai frumos cadou din lume, un bebe sanatos si frumos!


rocsana
http://community.webshots.com/user/nshiro2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

La multi ani Lorellay!
Nastere usoara.

Imi pare tare rau ca nu am un numar de telefon de-al tau. imi doresc sa te fi sunat.

Mergi la inceput