Bautura la nunta

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Ia uitati ce am gasit... poate ne mai este util acum, pana nu se desfinteaza...duty-free


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

pepenash, sar'manaaaaaaaaaaaaaa! Care ajunge prima printr-un duty free sa dea de veste pe forum ce putem gasi pe acolo si la ce preturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by Raza de soare

Proaspete miresici ( de iunie-iulie = calduri mari ), cu vreo 100-120 de invitati, ce bautura ati luat ( tip, cantitate ) si cat s-a consumat efectiv ?
Multumesc !


Cam tarziu viu cu raspunsu', da' acu' apucai...
Eu am avut 60 de persoane, adica fix jumatate din numarul tau maxim, astfel ca poti calcula ca atare:
- 6l whisky, din care s-au baut 4;
- 6l vodka, din care s-au baut 4;
- 5l martini, din care s-au baut 4;
- 4l gin, din care s-au baut 3;
- 80 sticle vin (x 3/4), din care s-au baut 60;
- apa minerala si sucurile (cola + fanta) au fost fix pe fix (date de local), adica: 1,5 l apa/persoana si 2l suc/pers.; a mai fost si apa tonica (pt. gin) - 1 bax (x 2l), din care am ramas cu 3 sticle.

Cununia noastra
17 Iulie 2005 - Ziua cea mare
17 Iulie 2005 - Cununia religioasa
17 Iulie 2005 - Nunta noastra

Luna de miere

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by olguttza

Cam tarziu viu cu raspunsu', da' acu' apucai...




E bine si asa... ca in cateva zile mergem sa luam bauturica... o parte din ea... Multumesc !

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balkina spune:

Raza sa ne spui si noua de unde iei bauturile, cantitatea si preturi. Si eu am odata cu tine nunta, dar m-am gandit ca mai spre sfarsitul anului sa ma duc sa cumpar, ca sunt tot felul de promotii cu Sarbatorile. Daca te duci in duty-free sa ne spui care e mai bun sa ne ducem si noi .

Oricum esti o scumpa ca ne-ai dat atatea detalii pana acum!!!

Pana la nunta noastra mai sunt....
http://daisyPath.com/days/060603/1/0/+10/1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by balkina

Raza sa ne spui si noua de unde iei bauturile, cantitatea si preturi. Si eu am odata cu tine nunta, dar m-am gandit ca mai spre sfarsitul anului sa ma duc sa cumpar, ca sunt tot felul de promotii cu Sarbatorile. Daca te duci in duty-free sa ne spui care e mai bun sa ne ducem si noi .

Oricum esti o scumpa ca ne-ai dat atatea detalii pana acum!!!





Spun, spun... eu, scumpa ? Eh, fac si eu ce pot...
Ai dreptate cu promotiile, dar repet, vinul mai ieftin se va scumpi... asa ca... mai bine-l luam de acum... ca la noi sta bine mersi in beci, la racoare...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Daca va intereseaza ceva preturi din freeshop va pot ajuta....am fost acum 2 luni cand am facut si niste achizitii!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

Oana & Marius
Wedding Day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by ooana

[navy][font=Comic Sans MS]Daca va intereseaza ceva preturi din freeshop va pot ajuta....



Pai poti sa scrii... facem un studiu de piata... cu ce aduni tu, cu ce adun eu, tragem linie si vedem de unde luam...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Raza de soare

quote:
Originally posted by ooana

[navy][font=Comic Sans MS]Daca va intereseaza ceva preturi din freeshop va pot ajuta....



Pai poti sa scrii... facem un studiu de piata... cu ce aduni tu, cu ce adun eu, tragem linie si vedem de unde luam...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...



....pai....eu m-am uitat mai mult la categoria whisky ca pretul e cam la jumate, si m-am uitat doar la sticle de 1litru ca am zis ca e mai convenabil decat la 750 ml:
- Chivas 24 euro
- Jack Daniels 14 euro
- Grant's 10 euro
- Crema de whisky (pentru fetite!) 8-10 euro depinde de firma producatoare

...si m-am mai uitat la Campari 1 sticla 6 euro.

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

Oana & Marius
Wedding Day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Fetelor, ajutati-ma si pe mine ca sunt in ceata totala. Eiu am nunta in februarie, deci e iarna, iar la Miercurea Ciuc e IARNA in adevaratul sens al cuvantului. Am aprox. 100 de invitati la nunta. Cam cata bautura ar trebui sa iau din fiecare tip)palinca, vin, bere, etc.)?Eu deja trebuie sa caut vinul si palinca si nu stiu inca ce cantitati. Berea nu prea merge iarna, dar daca sunt doritori?
Va multumesc

Mergi la inceput