La France (29)

La France (29) | Autor: Otilia

Link direct la acest mesaj

... continuare...
Ultimele discutii au fost aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39803&whichpage=10

****************************************************

Mirunda draga, daca tot te muti aici nu asa de departe (chiar, unde exact?) poate ca o sa ne vedem intr-o buna zi!

~Otilia&LaAdelita~www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirunda spune:

Pai eu sper, Otilia draga!

Noi vom locui in Challans, si de mult imi doresc sa ma plimb si sa cunosc Bretagne, deci...cu drag!!!

Si pe urma de la noi din Challans nu mai sunt decat 10km pana la ocean, vremea se pare ca e foarte placuta si si mai ales cu mult soare (ei se plangeau ca e "frig", dar erau 12°, iar iarna e rar sa scada temperatura sub 10° acolo), deci...asteptam musafiri, sa ii plimbam prin Vendée!!!

Va pupic, si ma duc la garda...(nu imi vine sa cred ca imi pot deja numara garzile astea, interminabile si chinuitoare, pe degete de acum...)

Mirunda

PS : Oana, Lu, e totul ok cu Seb?


http://community.webshots.com/user/mirunda
"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

hihihihi, Mirunda, nu spune de multe ori, ca te trezesti cu

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Salut fetelor

Dama , cum nu se mai trec copii pe pasaportul parintilor, trebuie mers la ambasada unde iei o hartie care iti da dreptul sa intri in tara cu copilul. Odata junsa in tara trebuie sa faci actele, certificat de nastere si pasaport ca altfel nu mai poti sa te intorci....noi i-am facut si carte de identitate europeana la prefectura , dar asta nu te prea ajuta decat in Franta caci daca nu ai pasaport nu poti sa calatoresti nici macar in spatiul european.

Ceva vesti despare Oana?
pupici

noi si bebe Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Lume, lume, aici... nu ninge! E normal?

~Otilia&LaAdelita~www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Fetelor,
La mine ninge de duminica, nu se mai opreste. Am deszapezit cu ultima achizitie (fraise à neige), am facut 1h30 pina la serviciu cu masina si m-am saturat de zapada !

Otilia, iti trimit prin posta nitica zapada, daca vrei.

Ce mai stiti de Oana ?

Pupici la toate

Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Oana o sa va dea ea insasi vesti in curand. Am vorbit cu ea la telefon adineauri si se pregateau sa plece acasa. I-am spus ca asteptati vesti si cand va avea putin timp dupa-amiaza sau mai pe seara o sa va povesteasca ea cum e Seb acum (bine).
La noi gata ninsoarea, ieri m-am bucurat timp de 20 de minute; dupa care zapada s-a oprit. Pamantul era prea umed si afara era prea cald ca sa ramana pe sol, deci se topea cum ajungea jos...
In fine... am vazut, a fost frumos, a trecut... Ca sa ma bucur cum trebuie vom urca la munte in scurt timp...

O dupa-amiaza placuta!
Lulu




.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »
La Rochefoucauld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

A mai facut cineva "piruete"cu masina pe ghiata azi dimineata?!
eu "m-am distrat de minune"!!!!!!!!!!

Aura&Luca,2 ani si 11 luni!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aurasupacurasu/album?.dir=/a58e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Ne-am intors si noi acasa, nu suntem complet vindecati, dar acum putem sa ne lipsim de spitalizare, doar nasul mai e infundat si ii pun ser fiziologic de fiecare data, innainte sa manance. Daca revin problemele mai grave, mi-au zis sa ma intorc. Si azi, ca sa se puna capac, innainte de iesire, m-au apucat niste dureri de cap cu ochi, frisoane, ma durea carnea pe mine, cum am intrat in casa am vomitat o gramada...


Oana si Seb
(10.01.2005)
"Si maine mai este o zi..."

http://community.webshots.com/user/oanacretu
http://community.webshots.com/user/sebastiengrigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Aurelia, eu m-am manifestat pe zapada, zapada + gheatza, zapada+ploaie. Mi-era frica sa nu cad intr-un shantz sau sa lovesc pe cineva. Brrr... Curaj ca trece si iarna asta !

Oana mica, ai grija de tine si de bebe Seb.




Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadine2004 spune:

Hi, hi, hi! Si la noi a nins! Din pacate s-a topit repede! Dar ce bucurie iti produc primii fulgi!

Noi suntem bine. Fara greturi! Asteptam prima ecografie care e pe 14 februarie! Uf, ce emotii o sa am atunci!
Apropo, romanca mea de aici a ramas si ea insarcinata. M-am bucurat pt ea, mai ales ca a avut o sarcina extrauterina acum ceva timp si sansele de a ramane erau mult mai mici!

Pupici tuturor si zile frumoase, cu sau fara zapada!

Mergi la inceput