Ruperea membranelor

Ruperea membranelor | Autor: Nicoleta

Link direct la acest mesaj

Daca ti se rup de la sine, ce simti? Intai incep durerile sau intai se rupe apa? Mai am vreo cateva zile si nasc... Fiti dragute si raspundeti-mi!
Multumesc.
Nicoleta.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Draga mea
eu stiu ca atunci cand se rup, se simte, pentru ca incepe apa sa curga.. Oricum o simti. Apoi incep contractiile ...vine bebe...
Daca ai norocul sa ti se rupa. Daca incep intai contractiile... mai tarziu se rup si membranele. Depinde de corpul fiecareia.
Nastere usoara.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

Sper sa ai norocul meu... si-n cazul asta, va fi cam asa: seara ma asez linistita in pat, dorm cumintica, ma trezesc dimineata cand pleaca sotzu' la scarbici, pupici, alea alea... am nasul cam infundat, il suflu, ma culc la loc, pana pe la 9 jumate', cand imi zic ca tre sa fac putin pipi, ma ridic greoi din pat, lenesa, si atunci gata: INUNDATIA! Ajung la baie, se termina de curs, nici o durere... sun pe nenea Dr, el zice ca sa vin repede la spital, ca nasc... "da' cum, Dl Dr, ca nu ma doare???" "nu-i nimic, veniti repede aici, ascultati-ma!!!" Sun sotzu', vine si el buimac, era cu 6 saptamani mai devreme, zice "poate nu nasti"... era mai speriat ca mine! Ajungem, pune Dr perfuzii, face cateva injectii prin diferite locuri, si pe la ora 14 gata, BB aparuse! Si in tot timpul asta, nici o durere!!!
Asa ca, nastere usoara si nu te speria...totul va fi bine, pana la urma!

daca dragoste nu e, nimic nu e!

Mergi la inceput