Cine ma poate ajuta?

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina horsa spune:

Silviu, spune-ne ce face mama , cum au iesit analizele pentru virusul C? Ce se mai intampla?

Sanatate multa,
Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:


Din fericire virusul C este negativ.
Ar trebui sa fim fericiti dar...Transaminazele sint mari si nu stim ce se intimpla. Hepatita cronica...asteptam pina luni sa vedem ce investigatii mai face, d-na dr. este plecata la o conferinta si pina luni trebuie sa avem rabdare.
Asistenta de salon i-a spus ca hepatita netratata si fara sa tina regim alimentar poate da complicatii.
Inca nu ne putem linisti.

Va sarutam pe toti. Nu stiu ce ne-am face fara dv.

Silviu si mamica

tedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Acum am citit si eu toata povestea ta!

In primul rind, desi cu intarziere, LA MULTI ANI!!! cu multa sanatate, putere de munca, succes la invatatura si sa ramii mereu acelasi copil bun si iubitor!

Felicitari tuturor celor care sunteti aproape de ei!

Daca ajung in tara in vara, iau legatura cu una din fete si incerc sa-i ajut si eu cu ceva.

Sanatate multa mamicilor tale is tie!

BIANCA_ELENA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina horsa spune:

Silviu, stii cand mi-ai zis ca mami crede ca o sa iasa pozitiv ori B ori C? Ti-am spus sa ai inceredere si sa gandesti pozitiv, vezi ca e ok cu asta? Hepatita netratata da complicatii, dar de ce va complicati voi singuri pana nu vine doctorita? Hai te rog, fa cumva sa aveti un weekend linistit, si luni veti vedea ce si cum trebuie facut.Si oboseala si stresul si mancatul pe apucate si necorespunzator face sa creasca transaminazele, daca intra pe regim si tratament la anu' pe vremea asta o sa radem ca ne-am facut probleme acum.
Pup-o pe mami, spune-i sa fie pozitiva in gandire, uite cati prieteni aveti pe aici, o sa facem sa fie bine pana la urma.

Weekend linistit,
Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

D-na Madalina,

Ultima saptamina a fost un stres continuu pt. noi, mai mult pt. mamica mea...si multe emotii, care nu i-au facut bine.
Daca ati sti!!?
Mamica mea si-a inbolnavit ficatul si de la tratamentul cu Tamoxifen care i-a fost indicat gresit.Si l-a facut trei ani...cine raspunde pt.asta? Cui ii pasa de starea ei?? Ma refer la medicii care au gresit.

O sa incercam sa ne linistim.

Va sarutam,
Silviu si mamica




tedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

Azi mamica a trebuit sa repete analizele. Probabil o sa faca si endoscopie...nu-mi doresc niciodata sa mai vad ce am vazut azi.Miine dupa masa vom avea si rezultatele si vom sti exact ce este de facut.
Ma bucur ca nu sunt singur....va am pe dv. alaturi.

Va sarut,
Silviu si mamica

tedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

Mamica a repetat analizele, sint la fel de proaste.
Hepatita toxica de la cite medicamente a luat. Avind atitea boli a fost indopata cu med.Cel mai tare a afectat-o Tamoxifenul pe care l-a 3 ani...si antibioticele, etc.
Steatoza hepatica , Boala de reflux gastroesofagian ,hipertensiune arteriala esentiala gr.2, colicistopatie cr. , etc.
In plus....crize jaksoniene motorii stg. si hemipareza stg. mai sint dar ce rost mai are sa le spun?
Din cauza ficatului nu are voie sa ia decit med. pt. ficat, adica hepatoprotectoare....lagosa si redigest, iar pt. boala de reflux ia ortanol.Si regim strict...gimnastica ca sa slabeasca...

Astea sint vestile despre mamica mea.
Iarasi plecam pe la farmacii dupa medicamente dar, nu cred ca avem vre-o sansa.
Silviu si mamica

tedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Draga Silviu,
ce noutati mai ai? Cum se mai simte mamica?
Azi v-am depus pe card niste bani pentru fructe si medicamente sau ce mai aveti nevoie!
Scrie-mi daca i-ai primit!
Va sarut pe toti trei!


Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Ilinca,
In coada mesajului meu se afla link-ul cu noul subiect despre Silviu.Te poftim acolo!
Multumim pt ca te-ai gandit la Silviu!El este in prag de examene si are mare nevoie de hrana , asa ca ajutorul tau e mai mult decat binevenit.

Pup,
Cristina


O sansa pt Silviu!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Silviu, prin Adela o sa primesti printre alti banuti si 10 Euro de la mine. Nu sunt multi, dar am vrut ca pe linga Liviu (pe care deja l-am ajutat) sa te ajut si pe tine si mai trimit tot prin ea si pt Mihaita Higas si pt Anddrei Oniciuc.

Bafta la examene si sanatate multa va doresc.


Mergi la inceput