Mamici de septembrie - octombrie 2005 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Racaru spune:

Neata fetele,
Si eu am aceeasi "problema" cu sanii, ba ma dor, ba nu ma dor.
Astazi insa am simtit pentru prima data greata de dimineata, simt si acum un pic.

Simt insa altceva.... puternic....eu cred ca este de la sarcina (pentru ca nu ma caracterizeaza)- un puternic apetit sexual!
Sotul meu este in delir

Inca nu mi-au trecut toate temerile dar vineri o sa stiu sigur ce si cum.

Va pup si va doresc o zi cit mai buna,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

ce multe mamici de septembrie-octombrie....
azi dimineata pentru prima data mi-am dat seama cat de denivelate sunt strazile din oras, eram in mashina cu sotul, ma aducea la munca si desi mergea incet a trebuit sa deskid larg geamul ca mi se parea ca nu am aer de grata ce imi era
mai am de asteptat macar doua saptamani pana merg la medic, cica e prea devreme si deja sunt foarte stresata, dac e la locul lui, daca o sa fie sanatos, daca, daca...............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Racaru spune:

Alinam, se zice ca atunci cind iti este greata, copilul este foarte bine- este destul de mult progesteron cit sa-i faca lui bine.
Asa ca este de bine!

In ce saptamina esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

racaru merci, asta da incurajare
in cate saptamani? pai in saptamana 6 de la um si saptamana 4 de la conceptie.
a, pentru tabel DPN 26 septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Nicole, si eu tot asa! Nu mai simt nimic in burta ... de vreo 2 saptamini. Am vorbit azi cu nasha mea, a zis ca a mai auzit si la alte burticoase ca sint paranoice si stressate sa nu pateasca bb ceva.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Da, Ioana!
Suntem paranoice rau, imi dau seama ca oricum nu avem ce face si ca-i facem numai rau lui bebe, dar ...
Doctorii imi spun mereu: relaxare, optimism.
Insa inca nu am gasit reteta. Poate dupa ce trec cele 14 saptamani de risc.
Pupici
Nicole 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Bun venit noilor gravidute!

Gata, am devenit si eu paranoica, de cateva zile parca nu ma mai dor sanii asa tare. Si greata s-a mai diminuat si s-a mutat spre seara. Dar ... ma gandesc si ma tot gandesc ca poate s-a intamplat ceva. Si nici nu sunt acasa, am niste saptamani oribile cu multe delegatii. Uf.

ruxandra (8s+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Of, Ruxandra! Acum s-au gasit shefii sa te puna pe drumuri? I-ai anuntat ca esti ?

Eu am sunat si m-am programat la eco pentru miercuri la 5:30, de-abia astept.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Felicity: Bine ai venit printer noi. Nu-ti face griji cu sinii. E normal sa ti se intimple asa. Imi aduc aminte ca si mie la prima sarcina dupa ce m-au durut un timp sinii , brusc m-a lasat durerea si eram tare ingrijorata. Apoi au venit alte ingrijorari ca doar era prima sarcina si era nepretuita. Acum la a treia ma gindesc doar cum sa fac treaba prin casa si bucatarie mai repede pina nu se trezesc din somn micutii.
Orice intrebari sau nelamuriri ai scrie-le si in mod sigur cineva iti va raspunde.

Oana2004: Din cite vad esti rpima care va naste din grupa asta. Eu zic ca o sa nasti in august. Ma mira si pe mine ce secretosi sint pe la voi medicii.

Lucia: Am si eu aceasat foame continua. Daca nu maninc ceva o perioada mai lunga de timp ma ia cu greata. In general cu greturile stau destul de bine, fata de a doua sarcina. Am vomat o singura data. Sper sa nu ma ingras foarte mult in sarcina asta deoarece la cele dinainte am luat maximum 14 kg.
Nu trebuia sa maninci cit pentru doi, dar trebuie sa maninci multe fructe, legume, carne de pui, peste, vita. Daca te poti abtine nu minca dulciuri, iar daca nu te poti abtine nu exagera si mai ales nu minca o ciocolata intreaga dintr-o suflare.

Valeria: Bucurati-va de perioada asta, tu si sotul tau, ca dupa ce nasti va fi o perioada lunga de abstinenta si asta din mai multe motive.

Alinam: Stai linistita si nu te ingrijora fara motiv. O sa fie bine si o sa ai un bebe dragut.


Mai fetelor nu va mai stresati atita. Doar daca apare vreo singerare sau o scurgere maronie atunci fuguta repede la doctor, pina atunci aveti grija de burtica si de voi.

Romana, Cristian (22.06.2003) , Alin (25.06.2004) si burtica de 6 saptamini

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Fetelor, va cu drag.
Imi place cand vad multa activitate pe aici, ca duminica ati disparut toate.

Azi sunt tare fericita!!! Ma duc la eco si imi vad puiutul!!!
De dimineata am fost la cosmetica pt epilat , tuns si manichiura. Am zis ca e o zi tare deosebita si trebuie sa ma fac. Si doar starea mea fizica trebuie sa reflecte starea sufleteasca, nu? Asa ca la 17.30 imi iau sotiorul de mana si mergem la eco.

Oana imi pare tare rau sa aud ca nu te lasa cu sotu' si ca nu ti-ai vazut puiul! Mi se pare de-a dreptul penibil. Ce, sotul nu are dreptul si el sa se bucure de eveniment? Sau tu, nu ai dreptul sa-ti vezi "chiriasul"? Va strica niste momente care ar trebui sa fie unice!
Medicul meu este un scump. Ii fac capul "calendar" pana termina cu mine, atatea intrebari ii pun si tot nu se supara sau sa ma repezeasca.

Sunt super happy!

Romana as vrea sa te intreb ceva, dar sper ca nu o sa te supari; iar daca ti se pare ca sar calul, sa nu-mi raspunzi, bine?
Cand ai aflat de sarcina 3, nu ti-a trecut nici o clipa prin cap sa faci intrerupere de sarcina? Sotul nu s-a impotrivit? Intreb, ca eu nu stiu daca as avea curajul tau; nu cred ca as putea sa mai fac si bebe3. Te admir enorm de mult.

Lucia, bine ai venit! Sarcina usoara!

Fetelor, eu nu stiu daca ma roade stomacul (se mai intampla, dar nu cred ca e regula), dar mananc si fara sa ma roada . Cu prima sarcina m-am ingrasat 22 kg ajungand la 90 kg . Acum mi-am propus sa nu depasesc 85 kg (adica sa pun in total 12 kg ). Sper sa reusec. Dar dupa cum m-am pus pe mancat, nu stiu sincer cum o sa fie. Dar trebuie sa-mi revin si sa ma controlez, ca asa nu se mai poate!

Veve, pe noi nu ne mai tii sub binoclu ??? Nu vrei sa ne zici si noua unde gasim partea 1 a subiectului? Please.....

mariana, Stefan (20.04.04) si bebe din burtica (8 sapt.).
http://community.webshots.com/user/tachemas - pozici.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377 - O poveste de suflet.

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput