rugati-va pentru...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

quote:
Originally posted by Dena

Gandacel, rugaciunile noastre sunt inaltate la cer pt cei pomeniti.
Buna initiativa...
Stiu ca e mai bine sa ne rugam toti in acleasi timp... ar fi minunat sa ne dam intalnire la o anumita ora, sa stim ca suntem on line si ca inimile noastre bat o data si rugaciunile se impletesc in drumul lor catre cer...
Dzeu sa ii ajute pe toti cei la nevoie de care ai pomenit precum si pe cei nepomeniti aici!

Kathryn-Rhianna (17 noiembrie 2004) si mami Denisa

"Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi



La subiectul de la zona artelor, exista o data stabilita pentru rugaciune, si anume in fiecare vineri seara la ora 10 , ora Romaniei. Propun sa fie tot la fel ca acolo, cu cat suntem mai uniti cu atat mai bine. Ce ziceti?

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert
www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank"> Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

dragele mele,
este o idee foarte buna sa ne rugam la aceeasi ora... dar as propune inca ceva: sa fie zilnic si sa nu fie neaparat pe internet: adica, de exemplu, daca fixam ora 9 pm ora ro si fiecare e pe la treaba ei;), e suficient sa isi aminteasca de asta si sa se roage in gand...

ce ziceti? nu e greu;)

inca ceva: cei care merg la Biserica ii pot pomeni la Liturghie, alaturi de familia lor si prieteni
singura conditie este sa fie botezati si cununati (parintii copiilor, care si eu au nevoie de rugaciune la fel de mult...)
deocamdata Mihaita al Feliciei nu este botezat, dar in februarie va fi (va anunt eu cand) - poate fi trecut insa pe acatiste, ca "prunc nebotezat" (Felicia mi-a spus, eu nu stiam)

va multumesc mult!
sa dea Dumnezeu sa fie bine! sanatate tuturor!


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Dumnezeu sa-i ocroteasca pe acesti copilashi si pe parintii lor. Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berdei Aurora spune:

Sunteti extraordinari!
Aveti niste suflete deosebite, Domnul Dumnezeul Nostru să vă binecuvînteze si toti care aveti copii sau care veti avea să fie sănătosi si Singele Domnului Isus sa-i fereasca de orice boala, aleluia, iar pe micutii cu probleme ma rog ca vindecarea sa vina peste ei in chip supranatural si bolile de care sufera fiecare sa dispara in Numele Domnului Nostru Isus! Amen!
ps: Isus este vindecătorul, in Numele Lui cereți vindecarea copiilor, care sunt daruri de la Dumnezeul Tatăl și sunt o binecuvantare pentru parinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Multumes mult ca sunt pe lista.



paula2003 & alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Sa ne rugam si pentru rachel owen, sa mearga bine operatia si sa isi vada bebelusul sanatos si frumos!!!
Maine sau poimaine naste!!!

Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi

Cele mai frumoase fete

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Doamne ajuta!

Oana si Seb
(10.01.2005)
"Si maine mai este o zi..."

http://community.webshots.com/user/oanacretu
http://community.webshots.com/user/sebastiengrigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Adaugati-o si pe Clara Teodora pe lista voastra. S-a nascut inainte de termen cu o greutate de 1.750 gr. Deocamdata nu par sa fie probleme, dar are nevoie de iubire si ganduri bune pentru a prinde repede forta.
Va multumesc
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

VA RUGAM FRUMOS INCLUDETI-O SI PE COSMINUTA NOASTRA(ILEANA-COSMINA),IN RUGACIUNILE VOASTRE.ESTE FOARTE GRAV BOLNAVA SI DE O SAPTAMINA SE SIMTE RAU.
DUMNEZEU SA VA AJUTE SI TUTUROR CELOR IN NEVOI SI NECAZURI SA LE DEA SANATATE SI PUTERE. DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput