Ecografie Medsana

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia spune:

Revin cu inca o intrebare - morfologia fetala se face cu sonda vaginala sau abdominal?

Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxette spune:

Giulia, cand am sunat sa-mi fac programare la Medsana sapt. trecuta, mi-au spus ca trebuie sa am cel putin 4 luni pentru a-mi putea face morfologia fetala.
Nu stiu daca este vaginala sau abdominala. Asta n-am mai intrebat.
Iti doresc sa ai o sarcina usoara si ai grija de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaesn spune:

La 4 luni este abdominala. La 9 saptamani este vaginala. Eu am facut tot la Medsana la doctorul Ionescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca spune:

Este clar:ori la Centrul medical unirea ori la Olimp.Eu prima am facut-o la Olimp si am fost super multumita si am facut si la Unirea si a fost o.k.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Sfatul meu: FERITI-VA de HERGHELEGIU.
Eu prin '95-'96 ma tot duceam la echo la el, la Polizu, caci ma durea ovarul sting, iar de fiecare data nu vedea nimic suspect, pina cind m-am am avut o dereglare, si m-am dus la dr. Sandu (Caritas), unde mi-a gasit un chist pe ovarul drept, iar stingul microchistic. Si Herghelegiul, la cit se crede de destept nu vazuse nimic.

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela123 spune:

Bobita are dreptate,fetelor.Herghelegiu este foarte superficial.Va spun din experienta mea.Nici despre Medsana nu am o impresie prea buna.Am fost acolo de cateva ori si nu am fost deloc multumita .Mi se pare normal ca atata vreme cat te programeaza peste 3-4 saptamani si ca platesti totul(consultatie,analize) iar tarifele sunt destul de piperate,SA FII TRATAT OMENESTE.De aceea recurgem la reteaua medicala privata.Este adevarat, sunt alte conditii,este frumos, este curat dar eu personal imi doresc mai multa atentie si preocupare din partea doctorilor. Sunt preocupati sa vada cat mai multi pacienti pentru a incasa cat mai multi bani.In momentul in care vrei sa-l intrebi ceva pe doctor si ti se raspunde:"nu am timp,trebuie sa plec mai devreme si mai am nu stiu cate consultatii",in momentul in care doctorul are 2 telefoane mobile care suna ca la gara astfel incat nici nu mai stie ce a vorbit cu tine ma intreb:" ce rost mai are sa merg la Medsana ?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns butterfly spune:

Eu cred ca dr. Herghelegiu e f. bun dar are deja aere de vedeta si a devenit cam superficial.
In ceea ce-l priveste pe dr. Iosup am facut 3 ecografii la Unirea si abia la ultima in sapt 33 mi-a spus ca s-ar putea sa fie ceva in neregula din cauza unei biometrii fetale asa ca m-a chemat la Olimp unde nu a vazut nimic atunci ci dupa doua saptamani la sfarsitul ecografiei(cand era gata sa o termine). Au fost anomalii mari pe care nu le-a vazut nici atunci (desi existau din primul trimestru) asa ca daca totul e OK nu e nici o problema dar daca nu e ce sfat pot sa-ti dau? Dr Pop sau dr. Albu de la Giulesti.
Sa va dea Domnul sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ncristina spune:

Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, DAR dr. Herghelegiu a fost singurul (dupa consulatii la trei medici - 2 la Elias si 1 la Municipal) care mi-a pus diagnosticul de endometrioza ovariana si col lezionar si care m-a operat. De altfel, merg si acum la el, are rabdare cu mine si totdeauna am plecat lamurita. Parerile sunt impartie, nu contest ca este foarte ocupat si aglomerat, dar poate ca si asta spune ceva ...
Numai bine!

cristina

Mergi la inceput