Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetelor, sunt singura pe-aici?
chiar asa de bine dorm bb-eii vostri??? nici acum nu v-ati trezit?vleau si euuuuuu


monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by FELIS

quote:
Originally posted by gandacelu

fetele, am avut si noi azi botezul... ghici cine a venit sa-i vada pe ile si ioachim??

10 puncte cine ghiceste! de pe forum, ovcorz


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)



SABINA Compozitoarea????????...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38908" target="_blank">Povestea nasterii si zilelor de spitalizare.





si cu sofia galagia care a fost cea mai cuminte, in ciuda zvonurilor


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camys_2000 spune:

Jasmine, sa cauti lantisor de suzeta in farmacii care au si produse ptr bebei, gen SensiBlu

Carmen si bebe Catalina Nicole (21.10.2004)

http://community.webshots.com/user/camys_2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Eu tocmai am venit din oras. Am fost la cumnata mea la Cocoru si mi-am luat o pereche de ghetute (au reduceri 40% -si sunt piele si interior si exterior si f comode).
A venit soacra la mine la 10.20 cand l-am trezit pe bb sa-i dau de mancare si i-am lasat si un biberon cu lapte muls de la mine, si la 11 am plecat de acasa. Stiind ca i-am lasat biberonul cu lapte am stat mai linistita. Am probat multe perechi de cizme, dar m-am hotarat la ghetutze pe ca din 18 kg luate in timpul sarcinii mai am 5 kg si daca le dau jos la pulpa iarna viitoare mi-ar fi fost largi cizmele.
M-am intors la 14 fara 10. Bb meu bause biberonul la ora 13. Acum doarme (ma mir ca saptamana trecuta mi-a stat treaz ziua )
L-a schimbat de libero soacra si a uitat de obiceiul lui ca face si cand il schimbi: a patat si canapeaua nu numai cearsaful!
Va pup ca a inceput oracaiala!

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38908" target="_blank">Povestea nasterii si zilelor de spitalizare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Dragelor, are si gogoshelul meu album :-) Multumesc Miche!!
Sa-mi spuneti daca puteti vedea pozele
http://community.webshots.com/user/tincuta101


Eliza si Alex (15 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Gandacelule, Miche, si voi tot la Grigorie Palama? Eu acolo m-am maritat si tot acolo il botezam pe Alexutzu pe 29 ianuarie. Ce mica-i lumea :-)

Eliza si Alex (15 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Fetelor cred ca nu mai am lapte destul!!!!!

V-am zis ca azi noapte a dormit 7.30 ore si cand m-am trezit dimineatza nu s-a intamplat ca alte dati sa am sanii tari si sa am bluza uda de la laptele curs. Bluza era uscata si sanii nici moi nici tari.
La ora 7 i-am dat dintr-un san sa manace si la 10 m-am muls din celalalt. Dupa 10 ore de nesupt la un san abia am reusit sa mulg 60 ml in 40 min!

Am vazut eu ca bb meu era agitat in ultimele 2 zile in timpul suptului, dar nu stiam care e cauza... Cu sanul in gura scutura din cap, iar il lua, iar il dadea afara ... si tot asa... De mancat mananc (carne, smantana etc, de baut lichide beau ceai de chimen cu anason, apa etc)

Nu stiu care e cauza... De odihnit ma odihnesc, stresata nu sunt...


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38908" target="_blank">Povestea nasterii si zilelor de spitalizare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Felis, 60 ml de la un singur san este foarte bine! Sa nu-i dai completare!
Gandeste-te ca eu scot 40 ml de la ambii si totusi am revenit la alaptatul exclusiv..
Laptele nu-ti dispare asa, deodata. Continua sa mananci bine si sa bei multe lichide si alapteaza in continuare.

Eliza si Alex (15 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Bonjurica!

Gandacelule, Jasmine, sa le fie de bine baietoilor vostri proaspat botezati!
Iar imi e ciuda ca nu am programat si noi botezul in ianuarie. La noi a ramas pana la urma pe 20 martie, cand probabil vom fi in plina iarna. Nu ne-am hotarat inca unde vom face, trebuie sa gasim un restaurant care are si un salon mai mic (vor fi cam 35 persoane), ca eu una nu am chef de tambalau acasa . Pana una-alta am fost si mi-am cumparat un taior in vederea evenimentului … complet alb- deh, asa mi s-a pus pata – dupa ce ca mi-s grasomega, alb imi mai lipsea, dar te pui cu ideile fixe ? Acum caut pantofi si accesorii colorate, dar nu m-am hotarat asupra culorii. Iata deci ce probleme existentiale ma macina momentan.

Altfel, suntem bine cu totii, bebe are aceleasi ore fixe de masa, noaptea doarme de la 22 la 5-5.30, iar in restul timpului , daca nu doarme, e tare cumintel. Adevarul e ca am avut mare noroc cu el pana acum din punctul asta de vedere (sa nu-l deoki !), dar s-o fi gandit Doamne-Doamne ca una bucata zurbagioaica e de ajuns, in consecinta are Bianca grija sa echilibreze cumintenia lui. Iar a inceput sa ma innebuneasca sa o duc la gradinita, i-am spus ca pentru copii mici ca ea, vacanta dureaza pana in primavara, si m-a crezut. Uneori ma mir si eu ce bazaconii sunt in stare sa inventez.

Eu, daca nu-mi face nimeni program distractiv, si ca sa nu ma tampesc definitiv, mi-am facut singura in week-end-uri program de cascat gura la Plaza(ca tot e vis-a vis). Il las pe Catalin dupa pranz cu copii adormiti sau in curs de, si decolez cu vreo prietena, cu mama, etc. Ca impreuna nu stiu cand mai apucam sa iesim , se intampla foarte rar sa putem convoca simultan ambele mame, iar una singura nu face fata la plozime. Mi-ar trebui si un buget nelimitat pentru expeditiile astea, dar aici mai trebuie lucrat...

Din martie- aprilie trebuie sa ma apuc de cautat bona pt. Mihnea, si nu stiu incotro s-o apuc sa gasesc pe cineva de incredere, mi se pare foarte grea aceasta misiune. Voi ati gasit pe cineva ? Eu oricum am de gand sa stau vreun an acasa , dar vreau sa angajez pe cineva mai devreme, sa o urmaresc un timp.Voi cat aveti de gand sa stati acasa ?


Roxana&Co



http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Eliza, e tare dragut Alex! In sfarsit il vedem si noi!

Si ce satisfacut arata dupa baita cu prosopelul in cap!


Roxana&Co


http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Mergi la inceput