Textilisti - nu va mai gasesc!!!!!

Textilisti - nu va mai gasesc!!!!! | Autor: ticka

Link direct la acest mesaj

Buna! caut cu disperare forumul cu textilisti si nu-l mai gasesc. . Si acum cand am mai multa nevoie de voi, sa ma ajutatzi cu un sfat, of of. Please, daca mai sunteti pe DC, intrati sa mai vorbim d-ale noastre, d-ale textilistilor

Eu am facut sectia tricotaje-confectii, intre 1993-1998 la Iasi, am stat in T3 cat am facut facultatea. Ce vremuri......

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_2803 spune:

Ticka, eu am facut textilele dar filatura-tesatorie in perioada '92-'97 ... nu stiu daca pot sa te ajut cu ceva .
Sunt din Iasi si n-am stat in camin .

Gabriela (DPN 9 martie) & Laura Andreea (9 aprilie '01)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Super, macar un textilist am gasit!!!! inainte de acest subiect a mai fost unul unde se adunasera o multime de textilisti. Facand o statistica, majoritatea nu lucrau in domeniu. Nici eu. Dar acum m-am lovit de cateva probleme legate de specialitate si vroiam sa cer un sfat si unde pot sa caut...bineintzeles pe DC. Problema mea e legata de tricotaje... Oricum ma bucur nespus ca macar cineva mi-a raspuns...sa mai asteptam poate apar si alti textilisti :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Si eu ,si eu !!Am facut textile intre '92-'97 sectia confectii-tricotaje.Din pacate am stat in gazda nu in camin dar mergeam la colegele mele in T3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Buna acvi! lucrezi in domeniul textilelor?? Majoritatea colegelor mele din Iasi au renuntat la textile si s-u specializat pe altceva. Poate totusi ne cunoastem din vedere.....am facut facultatea cam in aceeasi perioada. Ultima specializare a fost design in confectii textile si faceam ore cu D-na Curteza. Din anul vostru stiu doar 2 tipe basarabeance Natasha & Marina (nu le stiu numele ca nu prea aveam tangente cu ele), stateau in t3 la parter, eram vecine pe palier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Da, din nefericire lucrez inca in domeniul textilelor,incerc si eu de citiva ani buni sa-mi gasesc ceva in alt domeniu dar..e cam greu ,mi-am dat de vreo 3 ori demisia de pe la joburile pe care le aveam ,hotarita sa nu mai calc in fabricile de confectii dar sfirsesc tot acolo.Mai fac o incercare acum cind termin cei 2 ani de CIC,daca nici acum nu reusesc sa-mi gasesc altceva sint disperata!!
Cred ca ne cunoastem din vedere,eu am facut master in 1999-2000 tot desing vestimentar cu d-na Curteza.Le stiu si eu din vedere pe fetele de care ai scris,dar tot asa fara prea mare tangenta!!
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea spune:

Si eu am terminat in '97 si pana sa vin in Ca. am lucrat in textile...adica in tricotaje:) am stat tot in T3 si la parter( cam.14.. parca)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Wow, pai eu am stat in camerele 29, 41, 43 mereu la parter. M-am chinuit un pic ca sa-mi amintesc camerele :)).
Eu am regretat mereu ca n-am lucrat in textile. Timea, ai lucrat in Iasi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea spune:

La Cluj si la Bistrita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hana72 spune:

Hey,buna fetelor ...si eu sunt din aceeasi tagma si continuu inca cu ce-am inceput ,confectii.Am studiat intre 91-96 (cea mai matura dintre voi,pina acum) sectia confectii tricotaje si am stat in t4. intr-adevar ,ce vremuri...,iar acum lucrez in confectii in Onesti.

oanasi fetitele smaranda(5ani si9luni) si ana-maria(1 an si 6 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Pai am fost colege de camin o vreme ca deh, t3-t4 era cam aceeasi cladire. Eu am avut un coleg (2 ani de zile) din Onesti Cristi Ureche, care a terminat filatura dar lucra in confectii la o fabrica unde se faceau pantaloni.
Or mie imi pare oarecum rau ca n-am prins un post in confectii, mai ales ca imi si placea. Acum aveam o intrebarice despre tricotaje si nu gasesc pe nimeni care sa fi lucrat in tricotaje
dragele mele textiliste!!!

Mergi la inceput