Sa-i mai dau o sansa????

Sa-i mai dau o sansa???? | Autor: karol

Link direct la acest mesaj

buna,
Nu cred ca ma mai tine cineva minte pt ca de 1 an -cred- n-am mai intrat.Habar nu am cum sa incep si ce sa spun mai intai.Sint casatorita de 8 ani, am 28 ani in iunie si o fetita care ieri a implinit 3 ani.Sotul meu are niste 'calitati' proaste:are impresia ca el are dreptate tot timpul, este plin de datorii si ma bate.Ultima bataie a fost pe 4.01.05 cand m-a umplut de sange si la toate astea a asistat si copilul meu.Acum vine smerit la noi-stam la mama mea, eu si fetita mea-.Am uitat bataia ca asa sint eu , nu port pica nimanui dar sufletul meu e gol.Cum sa fac?Sfatuiti-ma.
Va pup dulce

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gianina-alina spune:

eu in afara de sfatul de a citi mesajul tau ca si cind ar fi al altcuiva.....nu spun nimic.
am trecut aproximativ prin asa ceva(fara umplut de singe)si am acordat nu una ci trei sanse....pentru ca pina la urma sa realizez ca mai bine nu faceam asa...sint tare multe de spus...dar revin :citeste-ti mesajul ca si cind ar fi al altcuiva!
te pupam cu drag,
Andreea si eu


[url=http://community.webshots.com/user/gianinaalina]"mitzulainen"[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia0606 spune:

Karol, ce spui tu ca ai patit este o scena de groaza. Nu se poate asa ceva! Este inuman! Simt ca ma infurii! Acel om este un animal, o bruta care nu merita nici sa-ti stergi pantofii pe el.
Karol, nu te lasa impresionata de fata lui smerita de acum, ca stii tu ca lupul nu-si schimba naravul. Daca il primesti inapoi dupa un timp veti ajunge la aceeasi situatie.
Din momentul in care a ridicat mana sa dea in tine ( si in ce hal!), nu mai exista decat o solutie - sa-l alungi ca pe caine de la usa ta. Nu se poate asa ceva. Si nu s-a jenat nici de prezenta copilului! Ce animal!!!
Locul lui este in cusca. Omul ala are nevoie de o camasa de forta, precis!
Karol asculta-ma chiar daca iti este greu. Refa-ti viata impreuna cu bb pentru ca si tu ai dreptul sa fii fericita. Stiu ca ti-e foarte greu si probabil ca inca mai tii la el, ca te gandesti si la copil, dar gandestete foarte bine. Macar stai departe de el un timp pana te linistesti si esti in stare sa gandesti limpede ce viitor vrei sa-i oferi fetitei. Este destul de mare si o sa o afecteze psihic asemenea scene.
Daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva, sa te descarci, scrie-mi (pe privat daca nu poti sa o faci public). E mai bine sa nu tii toata supararea in tine. Fetita nu trebuie sa te vada trista.

http://www.babiesonline.com/babies/a/alex2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Karol, eu te tin minte, chiar am corespondat pe PM daca-ti amintesti, acum vreun an jumate. Si atunci aveai ceva probleme cu sotul, dar parca nici chiar asa. Cum "te-a umplut de sange"? Si chiar in fata fetitei? Dar ce s-a intamplat? Parerea mea este ca, in cazul acesta in care s-a ajuns mult prea departe, nu mai e cale de intors! Mai bine alege linistea pentru tine si fetita ta, e pacat sa-ti irosesti viata astfel...Poti sa-mi mai scrii pe PM daca vrei.

Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 8 luni) si Ramona (2 ani si 7 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

stiu ca e greu, dar cu siduranta esti de acord cu mine: MERITI CEVA MAI BUN!!! si tu si fetita ta!!! asa ca, parerea mea este, cu cat tai raul din radacini mai repede, cu atat mai bine! lasa-l sa fie smerit si plin de regrete, iar tu ia-ti copilul si traieste-ti viata in lumina si liniste!
alaturi de un astfel de om, nu faci decat sa te auto-flagelezi si sa-ti traumatizezi copilul. nu dorim toti sa le oferim copiilor nostrii dragoste si fericire??? tu ce-i oferi, tot asistand la certuri si batai?! si pt ca toate au un inceput, ce zici daca maine-poimaine da si in copilas???

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003
poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Cum sa te umple de sange ??

Si in fata copilului ??

Este de 2 ori criminal.

Eu nu cred ca aceasta pervertire poate disparea peste noapte fara un tratament adecvat. daca dispare vreodata ...?!

De dragul tau si al copilului (care nu poate alege; iar aceasta realitate poate s-o traumatizeze pe viata) alege ce este bine pentru voi doua.

Nu-ti bate joc de viata ta. Si nu indura asemenea uimilinte.

Ai de ales sa fii propria ta stapana sau sacul de box a unui dezaxat.



Ruxandra & Matei (ianuarie 2002) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Karol, si eu te tin minte :((! In interesul copilului si bineanteles si al tau, TREBUIE sa divortezi! Copilul va fi afectat pe viata de asemenea scene. Fii o mama buna si puternica si daruieste-i o copilarie fericita si linistea de care are nevoie!

Sotul tau are comportamentul tipic unui abuziv, acum te bate, apoi e mielusel, apoi iar te va bate si asta nu se va termina niciodata. Sunteti in mare pericol, scapa de el ACUM, nu astepta inca 10 ani, cum au mai facut altele!

Material cum stai? Te poti descurca singura, chiar daca greu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

NU!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo lina spune:

Nimic, dar NIMIC pe lumea asta nu justifica violenta fizica. Eu una asa cred...Sa-i mai dai o sansa pentru ce? Pentru o saptamana de liniste si apoi alta bataie? Karol, trezeste-te...ce crezi ca invata fetita ta din toate astea? Eu nici nu i-as mai deschide usa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hiroral spune:

Buna Karol ce pot sa-ti spun este ca nu trebuie sa-l ierti in nici intr-un caz ca odata ce a facut chestia asta o va mai face iar.Iti spun pentru ca si la mine in familie,mai precis tata o batea pe mama si mama la iertat la fel de "n"ori pentru ca se gandea la copii sa nu cumva sa ramana fara tata si uite asa am crescut noi intr-un infern pana intr-o zi sa hotarat sa dea divort cand a vazut ca ia rupt maxilarul si nu mai putea manca.Gandeste-te la sanatatea ta si in primul rand a fetitei!!!

Raluca&bebelusa 28 saptamani http://community.webshots.com/user/hiroral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia0606 spune:

Karol, de ce nu mai spui nimic? Ceva, orice. Descarca-te! Ai aici o multime de prieteni care te sustin.

Felicia si Alex

http://www.babiesonline.com/babies/a/alex2003
http://community.webshots.com/user/felicia0606

Mergi la inceput