Copilasi din zodia FECIOAREI

Copilasi din zodia FECIOAREI | Autor: dana_ene

Link direct la acest mesaj

Am o zgatie de fetita, Oana, nascuta in zodia Fecioarei.

Cunosc putine persoane nascute in aceasta zodie si tare-s curioasa cum sunt, ce ma asteapta ?

Deci ...

Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/oana_maria100
http://community.webshots.com/user/oana_maria200 POZE NOI !!!!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Pai sa-ti zic de mine, ca eu sunt in zodia asta...mama cica am fost foarte cuminte cand eram mica. Incapatanata, foarte critica si cu cartea in fata mereu. Am terminat matematica si vreau sa-ti zic ca majoritatea colegelor mele erau in zodia fecioarei, asa ca se pare ca asta e inclinatia noastra. Nu prea artistice
Nu-ti face probleme, ca si copii suntem ok :)

Catalina si Laura (12 ian 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Mersi, Cata ! Deci... numai ca si copii sunteti ok !

Eu observ la Oana mea ca e super incapatanata si perseverenta.
Sa dea Domnul sa-i prinda bine !

Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/oana_maria100
http://community.webshots.com/user/oana_maria200 POZE NOI !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

si eu si bb gargaritz-ul meu suntem fecioare!
disciplina, ordine, simt critic exagerat, dragoste de animalute, simt al responsabilitatii (da-i ceva de avut grija: animalut, curatenie, ceva sa se simta utila!!!), simt practic, totul trebuie sa fie util, logic si rational...daca vrei iti dau un link de horoscop, sa-i faci portretul exact in functie de zi, ora si locul nasterii!!

pupaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Da, da, Nina ! Mi-ar placea sa-mi dai linkul.

Fata mea e prea mica sa-i dau in grija un animalutz, deocamdata. Dar voi tine cont.
Ce ma distreaza inca de acum este faptul ca atunci cand pune mana pe-un prosopel, un servetel, ceva, se apuca sa stearga aragazul, frigiderul, pe jos.... Harnicutza mamii !

Si este foaaaaaaarte cocheta ! Isi pune margele, inelele mele, esarfe. E o caracteristica a zodiei sau asa e ea ?

Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/oana_maria100
http://community.webshots.com/user/oana_maria200 POZE NOI !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

pai se putea fara Sofia?
e foarte inteligenta si sensibila, nu suporta sa cada pe cineva suparat si da, si ea sterge si face ordine!
dar nu e adevarat cu natura artistica, e foarte pasionata de pian deocamdata, desi nu-i dau lectii la 2 ani 4 luni ar canta nonstop, si nu asa clampaneala, imi canta un cantecel pe clape negre, altul pe clape albe etc!
Si ea e cocheta, se uita in oglinda de fiecare data cand punem alte hainute, chiar si pijama!
Pupam fecioarele,

Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi

Cele mai frumoase fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

Fata mea e Fecioara (17 septembrie 2002) si e cam asa:

- harnica: toata ziulica imi cere mopul, ne certam pe el
- ffff ordonata: daca imi uit hainele pe la ea prin camera mi le duce in cosul de rufe, n-o intereseaza ca-s murdare sau de abia luate de pe sarma;
- are simt artistic pronuntat: canta, danseaza foarte frumos, e gratioasa, deseneaza frumos si respecta ordinea in orice mazgalitura ar face;
- se uita in oglinda mai des decat mine, ii place sa se dea cu crema (de copii) si uneori mai atenteaza la gloss-ul maica-sii

- e mancacioasa; ii plac mezelurile cel mai mult si eu nu-i dau
- e ffff incapatanata, dar daca-i explici de ce nu are voie sau ce i se poate intampla daca face un anumit lucru, tine minte si nu se atinge de respectivul obiect
- nu ca-s eu ma-sa, dar sunt persoane (medici si psihologi) care mi-au spus ca fie-mea e ca un copil de cel putin 3 ani (si fizic e maricica, are aproape 101 cm si 17 kg)
- vorbeste muuuuult, cred ca si asta e o caracteristica a zodiei
- ii place sa stea cu mine in bucatarie si adora sa ma ajute sa fac treaba prin casa
- ii place sa stea cu mama ei

M-am intins cam mult.... concluzia e ca-s tare destepte si e o zodie tare buna pt fetite.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Sa ne traiasca fecioritzele si feciorasii!!!

Si eu am una bucatica feciorita si citesc cu drag ceea ce scrieti despre copilasii mai mari. Silvia e incapatanata, ii plac si ei cel mai mult mezelurile, e mancacioasa, sta foarte mult in oglinda si se admira desi poate veti spune ca e micuta. Are mania de a-si pune pe cap tot felul de caciuli si alte haine si da fugutza la oglinda sa se admire . Deocamdata ordonata nu e, poate trebuie sa mai creasca.

Va pupam cu drag.

Mihaela , Diana(22 nov 1996) si Silvia(10 sept 2003)

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Hai si bebe meu in grup: George, 6.09.2002! L-am recunoscut in povestile voastre: perseverent, ordonat, desi e atat de mic isi face ordine la jucarii ca un om mare, impecabil, daca sterg eu praful, isi ia batista si lustruieste mobila la greu, sterge peretele cu buretele de la bucatarie (chiar daca l-am gasit ud tot si murdar, copilul era vesel ca m-a ajutat, i-am spus "bravo"), daca scapa la peria de par isi aranjeaza freza (acum e un pic chel si da doar formal) si... teribil de incapatanat!
Mai spuneti voi, se pare ca are o fire si "aptitudini" apropiate celorlalti de aici! Ah, sa nu uit, sta la tara in marea majoritate a timpului si acolo se face util oricand, ia mtura prin ograda, da mancare la pui (sunt imbuibati ca le mereu merge sa le dea mancare), ii plac animalele, mai ales pisicile si vaca si vitelul!
Mai povestim, numai bine!
Elena si bb George

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaralu13@yahoo.com spune:

Se putea sa fie George si Bia nu.
Asa ca intru si eu,Bianca Maria,nascuta pe 6.09.2002,la diferenta de 2 ore de George.
Fiica-mea e incapatanata tare,e vesela,canta tot timpul,ma pune sa-i cant si sa-i spun poezii.Ma trage de par,doar asa adoarme.Are tabieturile ei.Daca ii place ceva ,ii place ,daca nu,nu.Cand merg sa-i cumpar ceva si e si ea spune "Nu pace",Nu bun" si nu mai cumpar.
Ii place si ei sa faca treaba cand fac eu,dar cel mai mult ii place sa imprastie jucariile prin casa ,iar toata casa sa fie doar o jucarie.
Seara,la culcare,cand ii strangem jucariile incepe sa urle sa nu le punem inapoi.
Iar afara ,nu mai spun,iese cu cel putin 2 jucarii.E obsedata de jucarii.
Si de Tom &Jerry la care se uita nemiscata,nici nu aude cei spun.
Dar e si o pupacioasa si stie sa se bage in sufletul omului.Sambata dimineata strangeam bradul,iar ea se baga printre picioarele noastre iar sotul a tipat la ea si ea spune "Tati,nu tipa la copil".
Mai are obiceiul sa se ascunda cand face caca si ne striga "Unde-i copilul?"
Cam atat imi trece prin minte acum,
Oana ,mama Biancai Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaflo spune:

Oana este nascuta tot in zodia Fecioarei.Acum are 4 ani si 7 luni si e f.harnica trebuie sa o pui la treaba:la maturat,la facut curat , la framantat aluat, spalat.La inceput nu o lasam sa faca nimic ma descurcam singura si ma bucuram ca nu ma incurca dar mama o lasa sa faca si ea si o laudam si tare mult se bucura.E foarte incapatanata si tot timpul sa se cremuiasca cum face mami si sa se dea cu ir de buze.Nu as putea spune ca este foarte ordonata dar in schimb vorbeste foarte mult.Simona si Oana-Maria.

Mergi la inceput