Israel... #2

Israel... #2 | Autor: Yael

Link direct la acest mesaj



Ne-am intors si noi din RO pe 4 Ianuarie... Avem multe de povestit + mai ales peripetiile de la intoarcere Cum am timp o sa va scriu!
Noi suntem bine... Bun venit celor noi!!!

Cu drag,
Isabella (22 sapt.) & Yael (1 anisor & 1 luna)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice54 spune:

draga yael,bine ai venit, povesteste cit mai multe! cum a fost anul nou? sintem foarte curioase cu toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

pai de ce nu ne povestesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Ce faceti, dragelor?!

Noi venim cu vesti noi, Amos se simte mai bine, deja nu a mai facut febra de joi, asa ca nu am mai ajuns la medic. Sincer imi era si groaza sa ma duc din nou si poate sa il intepe pentru analize...ultima oara la analizele lui, am plans mai mult eu, decat el, de mila lui.
Eu mai sunt nitel racita, mai mult infundata si mai nou tusesc, dar trece si asta.
Am fost astazi la US si am vazut samburica mamei, am intrat in saptamana 31 si bebelina e super bine. Deja e cu capusorul in jos

Doamna care imi ia sange, este romanca...si astazi era tare amarata, pentru ca vroia sa infieze un copilas din Romania si nu stie ce sa faca, mai ales ca acum e tare greu pentru cei din afara sa infieze.
I-am zis ca citesc aici pe DC, la subiecte si o informez. Dar pana una alta, daca voi stiti ceva de acest subiect, astept sa imi dati vesti.

Gata, ma duc sa fac curat in casa, ca a stat al meu sot cu copilul dimineata si arata casa ca dupa cutremur. Deh...2 barbati. Chiar i-am zis barbatelului meu, daca Fereasca sfantu` nu reusesc sa o aduc pe mama pana nasc, ii mananca fecioru` urechile

Va pupam si va dorim o zi si o saptamana buna.


Saphir si Amos Daniel (26.02.04)

Bebelusi de ianuarie - februarie 2004
...si pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

saphir cum se mai simte baiatul? si nio am avut multe probleme cu dori anu asta ca e primul an de gan si toate bolile l-au incercat .si el a facut aproape 40 temp. dar i-am dat nurofen si i-a trecut repede.e f. bun . la noi a inceput cu urechile apoi gitul si a mai avut si un blestemat de virus.dar am scapat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Iulia, cum am zis...acum e mai bine, ii mai curge foarte nitel nasul. In rest, e bine.
Si noi am avut acum max. o luna un virus, facea temperatura pana la 41. Am ajuns cu el la urgenta, i-au luat sange, a zis ca e virus si ca in afara de Acamol sa nu-i dau nimic si a trecut...dar m-a chinuit rau, micutul.
Adevarul e ca vremea asta e de vina, e cald, rece...eu am boala sa deschid ferestrele, sa aerisesc, el sta pe jos, gresia e rece...si uite asa, racesc copii nostri.

Saphir si Amos Daniel (26.02.04)

Bebelusi de ianuarie - februarie 2004
...si pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

eu ii pun lui dori chiloti, izmene si pantaloni grosi de trening.stau tot timpu cu ochii dupa el sa nu-si dea papuceii jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice54 spune:

yael,unde sint povestile din Ro.? ce carti bune ai adus? ce spectacole ai vazut?
draga saphir, ma bucur ca Amos este bine,sa dea Domnul sa ai numai bucurii cu el. Si simburica? ce-mi place numele!!!!!!! cred ca va fii frumoasa,nu? am o prietena care a conceput fetita pe balcon si tot timpul sarcinii i-au spus "mirpi"(de la mirpeset - ). deja ne-a fost teama ca ii vom spune mititelei asa cind se va naste.

iulia, citi ani are dori ?de ce il imbraci asa de gros?
scuze,dar copii mei de mult sint adulti si nepotii departe......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:


Fetele, am reusit sa dorm 2 ore...ceea ce e nou la mine. A adormit fecioru` la 10.30 si m-am culcat si eu langa el..si am dormit pana la 13, cand au inceput sa sune telefoanele. Prietena mea si sotul, neobisnuiti ca eu sa dorm atat , au inceput sa sune sa ma caute, sa nu se fi intamplat ceva Nu mai poate dormi omu` in casa asta

Amos are pe el mereu, acum iarna, titul, dres lung si pantalonasi si body cu maneca lunga. Nu ii dau mai multe ca ar transpira la cati km face prin casa. Acum mestereste ceva prin casa...ma duc sa-i pregatesc sa manance.

Alice, sar`mana de urari. La fel si tie pentru nepotei si copii. M-a distrat faza cu " mirpi" Eu i-am zis fetei "samburica" ca asa s-a vazut in primele saptamani, ca un sambure...si trebuia botezata si ea, cumva, nu?
Am fugit sa dau pruncului de mancare, mai vorbim.


Saphir si Amos Daniel (26.02.04)

Bebelusi de ianuarie - februarie 2004
...si pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice54 spune:

bine imi pare ca ti-ai recapatat simtul umorului. ce nu fac citeva ore de somn...?
cred ca trebuie sa fie tare dulce Amos al tau cum face km prin casa. Nepotelul meu are obiceiul sa arunce toate discurile parintilor si apoi sa le puna la loc. ii place la nebunie mingea si sa alerge prin casa cu ea. la camin el face ordine printre copii.
sper sa am in curind si eu un album sa va arat nepotii mei,ca am cu ce ma mindri.
Apropo, cit are Amos? luni,ani?Simburica ce face? se agita?
va pup pe toti,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Alice, cu drag asteptam sa vedem fotografiile nepoteilor.
Toti copii sunt asa de frumosi si dragalasi.
Chiar aseara, a venit pe la noi cumnata mea cu baietelul de 2 ani si putin si s-a jucat cu Amos...tare dulci erau cum se "certau" pe masinute.
Amos e mic inca, are 10 luni jumate, nu pricepe mare lucru, dar cum il vedea pe Asher(nepotu`) ca pune mana pe o jucarie, fix pe aia o vroia si el si Asher ii impingea sa se joace cu altceva...si tot asa. Tare scumpi sunt, am facut si poze, am sa le developez si am sa le pun pe webshot.

Cred ca vine ploaia, dupa cum arata cerul la noi...uff si eu care imi programasem sa spal dupa amiaza.
O zi buna la toata lumea

Saphir si Amos Daniel (26.02.04)

Bebelusi de ianuarie - februarie 2004
...si pozele noastre

Mergi la inceput