Epilare prin electroliza

Epilare prin electroliza | Autor: Indra

Link direct la acest mesaj

Vad pe PRO Tv o reclama la o minune de aparat de epilat, cica e minunatia minunatiilor.....

Stie cineva ceva, ati incercat metoda esta, e buna, e definitiva sau nu care-i smecheria????? Isi merita sau nu banii nu neaparat aparatul in sine, chiar si tipul asta de epilare la un cabinet cosmetic



Dana & Anisia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MLDiana spune:

Am vrut sa imi cumpar si eu un astfel de aprat si am facut un test pe mina.Doare .IAr daca nu ai monitor sa vezi unde te arzi ,(cA asta inseamna pina la urma) degeaba.LA cosmetica nu stiu cum e ,la noi este super scump si nu ma incumet.

Lidia ,Tiara si DAvid D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Plus ca, cel putin aici in Jap., au fost niste scandaluri de la astfel de epilari, facute la cabinete specializate. Gagici arse si care au ramas cu cicatrici (pe viata, se pare) si dureri...

Daca totul e safe si nedureros e tentant totusi... Insa nu degeaba se zice ca baba rabda sa fie frumoasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi spune:

Dragele mele, in general va citesc si postez f f rar cind am ceva de spus.

In cazul de fata am destula experienta asa ca, ascultati.
Daca e vorba de aparatul care prinde firul de par si prin el transmite un curent la radacina, dupa care firul moare eu cred ca e o minciuna.
Din experienta proprie epilarea cu ac si curent de intensitate mica este dureroasa dar se poate face cu anestezie si atunci nu simti nimic. Chiar si asa, unele fire reapar si trebuie sa le curentezi din nou. De aceea ziceam ca aparatul din reclama nu poate avea efectul pe care ei zic ca il are. Clar!
Daca mai vreti amanunte va rog sa ma intrebati ca nu vreau sa bat cimpii degeaba, daca nu va intere'.
Va pupicesc.

Mergi la inceput