Piatra-Neamt, Perla Moldovei

Piatra-Neamt, Perla Moldovei | Autor: yashy

Link direct la acest mesaj

LA MULTI ANI!!
Ce faceti, fetelor? Nu s-a mai scris din iunie... Ce-ar fi daca ne-am mai aduna un pic la o mica barfa? As vrea sa stiu ce mai e frumos, ce s-a schimbat? Au terminat de renovat Petrodava?

In speranta ca ne vom reintalni cat mai curand...

Uite aici s-a incheiat tot... http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=21403


Adina & Luka(2 ani 7 luni)
http://asia.pg.photos.yahoo.com/ph/adyna13yashi/album?.dir=mail

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Adina, ai mare dreptate cand spui Piatra-Neamt=Perla Moldovei.Este cred cel mai frumos oras de munte.Chiar am fost inainte de Craciun pe acolo, am trecut, si era superb, gatit de sarbatoare, curat, liniste...
Apropo. sa stii ca au renovat si Tricodava, a iesit bine....
Daca vreodata ar trebui sa aleg intre Bacau si PIATRA-NEAMT l-as alege pe acesta din urma , fara nici un regret, plus ca au si multe lucruri dragute prin magazine..

La multi ani,2005!

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Symata spune:

Eu sint nascuta in Piatra Neamt si cu regret spun ca nu mai locuiesc acolo din 2000. Era un oras foarte frumos si nu cred ca poate fi altfel acum. Aerul, muntii, curatenia, magazinele de bun gust, Teatrul - oof of of!
Ce mai e nou in Piatra Neamt ??

Un an bun tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Bine ai venit, Symata!
Tare as vrea si eu sa mai aflu noutati de noi din Piatra...

Pupici!

Adina & Luka(2 ani 7 luni)
http://asia.pg.photos.yahoo.com/ph/adyna13yashi/album?.dir=mail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Uite na coincidenta! chiar la voi ma gandeam pietrencele mele dragi. Fetelor, io o sa fiu la sfarsitul lui februarie in piatra si tare-ar fi fain sa ne intalnim. ce ziceti de-un "colibele haiducilor"???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns braingirl_ro spune:

La Multi Ani!
Petrodava arata cat de cat a super marcket, mult mai aerisit decat era odata cu lucruri ceva mai de calitate fara tiganisme.
Orasul este inca gatit de sarbatoare...au fost si concerte (aviz amatorilor). Ceahlaul zilele acestea s-a vazut superb din centrul orasului, la fel si Colibele Haiducilor si Gospodina care a fost "gatita" de sarbatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns braingirl_ro spune:

La Multi Ani!
Petrodava arata cat de cat a super marcket, mult mai aerisit decat era odata cu lucruri ceva mai de calitate fara tiganisme.
Orasul este inca gatit de sarbatoare...au fost si concerte (aviz amatorilor). Ceahlaul zilele acestea s-a vazut superb din centrul orasului, la fel si Colibele Haiducilor si Gospodina care a fost "gatite" de sarbatoare.
Au fost sute de colindatori (mai ales la institutiile mare)
Daca mai vreti sa stiti noutati....intrebati si va voi spune


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Adina, chiar ca suntem cam leneshe cu scrisu'
Ia ziceti fetelor, ne intalnim? uite ca tot ne-am adunat cateva
Sa fim iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Symata spune:

Multumesc pentru primire!
Dar ma mir ca suntem asa de putine aici!
Mai tineti minte coada la intrare la cofetaria Diana, pe vremuri???...Eu n-am s-o uit niciodata, se statea la rind ca sa mergi la cofetarie...era atit de frumos si elegant ca toata lumea se bulucea, era full!Ce mai e acolo acum?
Mi-e dor de Colibe, mi-e dor de parcuri, mi-e dor sa merg la Teatru.. mi-e dor de Liceu (Hogas)...mi-e dor de Parcul Zoo...Mi-e dor de atmosfera civilizata din Piatra!

Sanatate la lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

miam, miam, si de prajiturile de la ceahlau - erau amandinele alea proaspete care ti se topeau in gura sau prajiturile diplomat! eu am remarcat ca elvetienii astia nu prea au cofetarii, si nu inteleg de ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Symata spune:

... SI PROFITEROLUL... mmmm....
Rar mai gasesti profiterol pe la cofetarii, prin Iasi da, dar prin Suceava e foarte greu si rar... of-ooooooooooof!

Bafta in toate!

Mergi la inceput