am un sot mizantrop!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

noi suntem amindoi pesti


Sä fim senini!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

ma, la noi e cam gara. Adica cel putin sambata (cateodata si in cursu saptamanii) vin pretenarii pala noi...si nu 2-3 ore....5-6....pana seara, pana noaptea tarziu, mancam, ne hlizim, care apuca si are kef spala vasele.... Acu..nujtu cum o fi vali de felu lui, dar noi ne jtim de 14 ani asha ca....ne-am mai dat unu dupa altu'

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

na ca uitai..iost fecioara si capu' rautatilor,...el e gemeni!

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Adevarat grait-a Luizax, va zic io! Ce hahaiala si hlizeala e pe la ei in week-enduri....nu poti sa nu te simti bine, chiar daca esti cu capsa pusa. Numai sclifositii sau fitzosii nu s-ar simti bine la ei! Sunt niste pretini beton!

danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Si al meu sot e pesti, dar ii place f.mult sa iasa in societate si unde ne ducem capteaza imediat atentia si se da dupa anturaj si se hlizeste intr-una de cind venime pina plecam, ca majoritatea ma intreaba dupa(e tot timpul asa de vesel?), si nu glumesc in schimb tatal lui tot peste sta numai acasa.... etc. exact polul opus sotului meu. Eu sunt taur asa ca nici mie nu-mi prea place singuratatea.

narcisa + Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salhiuta spune:

Cred ca pestii sint tare dificili pt. ca si al meu este tot peste si ca sa se rezbune definitiv si irevocabil si fetita noastra este pestioaica.Eu sint rac asa ca traim in balta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Mai oameni buni, si la noi parca e in gara in weekend, si nu numai. Sotul meu e leu, are o groaza de prieteni, cateodata, cand imi vine sa il omor, ii reprosez asta. Bine, de cand s-a nascut Andra am cunoscut o alta serie de familiuni cu bebei si as vrea sa vedeti cum arata casa dupa o "grdinita". Va spun eu ca o sa va placa sa va intoarceti in cuscuta. Adevaraul este ca si mie imi place sa am prieteni si sunt sociabila. Sper ca Andra sa fie la fel, pt. ca e sagetator.

ANDRUTA mica si mamica ALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipriana spune:

quote:
Mai feletor, mai...Eu am un sot ca al Lizucai si Karlei, cu exceptia faptului ca NU FACE NIMIC IN CASA!!! Dar are 2 slujbe si e obosit...si cand vine acasa se aseaza la calculator...si asteapta masa , cafeluta...Cand ma duc in vizita la prietena mea (1data/luna max, ca in rest vine ea la mine), incepe cu telefoanele dupa 2 ore..."CE faci draga, ai utitat ca ai casa si barbat???" M-am rugat de el sa ma lase la aerobic cu cerul si cu pamantul...pe banii mei de la bursa!!!!, DEGEABA!!! Ies fara el doar cu cainele afara!!!!!si cand ma duc la aprozar!!!! Si nu avem decat o familie prieteni dar vizitele sunt f.f rare...cam la 2 luni...Este cea mai socipata persoana pe care am intalnit-o si mie mi-ar place teribil sa fie la noi acasa "ca la gara" sa fac tort de mere si prajituri si sa avem multi prieteni buni....
Atitudinea asta este pt. ca lui i se pare ca toti sunt mai prosti ca el si gandesc superficial....si decat sa ii ironizeze ...mai bine nu-si pierde vremea cu ei....La ziua mea de nastere anul trecut, am invitat 5 colege, una a venit cu iubitul, el a stat 5 minute in sufragerie, a facu poze...fetele s-au intimidat si au tacut...el nu a zis nimic sa destinda atmostera...eu am incercat dar nu am reusit...si a plecat si a stat la calculator pana au plecat...

Ce ne facem fetelor cu sotii astia, sa ii socializam???



Nu va faceti probleme... se vor socializa ei...

Totdeauna mi-a facut placere sa merg, sa primesc in vizita, sa merg la petreceri...

Barbatul cu care m-am insotit de la 19 ani (acum 14 ani) era un barbat serios ("nu vorbeste, nu danseaza, nu fumeaza, nu bea, nu f--- decat acasa..."), nu stiai niciodata ce parere are despre ce se discuta in cercul in care era. Unii luau atitudinea lui (o fata neutra care nu spune nimic) ca sfidare, altii ca: "e baiat bun. Unde-l pui acolo sta...", dar incercau sa-l ocoleasca. Am mers in toti acesti ani doar la 7 nunti, in vizite numai la parinti, bunici si nasi. Restul, refuzam toate invitatiile, ca nu-i face placere.
Intre timp m-am apucat sa fac facultate, am continuat sa am grija de casa, copil, sa fac servici, am inceput sa merg la inot. De el m-am ocupat mai putin (adica, obisnuit... ca intre casatoriti de cativa ani buni, care-si cunosc tabieturile si si le respecta).
Dupa ce el a terminat cu facultatea, dupa ce s-a obisnuit cu locul de munca, dupa ce s-a obisnuit cu copilul, care credeti ca a fost reactia lui? A cautat de a inebunit o relatie (discreta si secreta) pe internet, sau mai precis o amanta. S-a inscris pe mai multe site-uri cu matrimoniale. La inceput coresponda cu vre-o zece tipe, apoi le-a rarit, si apoi, dupa un an de tatonari, din toate si-a ales una (sa spun drept putin spanche, cu nasul stramb - da' mai tanara cu zece ani) care l-a incoltit tare (dragoste, iubire, prietenie "totala"...). Au urmat intalniri in secret intre ei, cadouri... Apoi, dintr-o data s-a schimbat... vrea petreceri: acasa, la prieteni(e), vrea sa ne largim cercul de prieteni(e), noua lui prietena sa vina acasa la noi sa faca ore de franceza cu baiatul nostru (5 ani), sa mergem la iarba verde ... vrea libertate...

... sa facem sex in trei, poate chiar patru... sa se uite cum cu altul...


Asa ca, fetelor nu disperati! Nu le cereti sa se schimbe. Se "schimba" ei daca nu incercati voi sa-i schimbati... Dar s-ar putea sa nu va placa ... cat de sociabili vor ajunge...

Cipriana




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zoran_yu spune:

1. eu sant Pesti ( si nu peste cum am inteles ca sunt sotii unora dintre voi ...nasoala meserie...toata ziua cu "fetele" la produs...va compatimesc sincer... )
2. Sunt sociabil si iesirile cu prietenii/prietenele imi fac o deosebita placere. Mai ales cand dupa discutiile standard fotbal/bere/computere dezvoltam subiecte interesante cum ar fi filozofia, religia, dragostea si ... recunosc cu umilinta ...politica.

PS Mesajul meu de acum este unul de sprijin pentru toti barbatii zodiei Pesti, (re)numele nostru de fiinte sperioase si ascunse este complet nejustificat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

asa este, pestii au de multe ori manifestari diferite, de la persoana la persoana, sau barbatii sunt altfel decat femeile; uneori au maniifestari contradictorii chiar si pentru ei insisi! cred ca mizantropia (sau tendinta) nu este ceva innascut, poate este cauza unui esec, a unei dezamagiri, fiindca asa cum ma stiu pe mine si pe alti pesti, ne place societatea, chiar daca nu toti reactionam la fel la ea

Mergi la inceput