scoala

scoala | Autor: coca

Link direct la acest mesaj

Cine imi poate recomanda o scoala particulara buna?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Te referi la scoala generala? De ce neaparat scoala particulara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Depinde de fondurile de care dispui ...
Scoala Americana Internationala din Bucuresti e beton.
Eu aici lucrez, daca vrei detalii scrie-mi.


Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Catalina, te rog da-mi si mie detalii despre aceasta scoala. Daca e cea la care cred eu ca te referi, nu ne-o putem permite...dar poate e vorba de alta, mai ieftina. E cumva cea de la Iancu Nicolae?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiap spune:

Catalina, de curiozitate, cat costa pe an? Stiu ca e si gradinita. Cat costa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Dragele mele, vorbesc despre Scoala Americana Internationala din Sos. Pipera Tunari (mai departe de Iancu Nicolae). Aici ne-am mutat de anul trecut. Pana atunci am fost in Calea Dorobantilor 39. Scoala a fost infiintata in 1962.
Puteti sa ne si vedeti la www.aisb.ro
In functie de clasa in care vine copilul vostru costul este intre 6000 si 16000 de dolari pe an. Aici sunt copii intre 3 si 18 ani, din peste 40 de tari.
Predarea este exclusiv in limba engleza (profesorii nu sunt romani) si este autorizata de multe foruri internationale printre care International Baccalureate Org., European Council of International Schools si altele. Copii au rechizitele incluse, un snack si o masa pe zi si multe excursii. Exista posibilitatea multor activitati extrascolare.
Desi pot parea multi bani comparativ cu veniturile romanilor, sa stiti ca educatia, grija fata de copil si comunicarea continua cu parintii fac ca efortul financiar sa merite.
Daca doriti sa veniti sa o vedeti, sau daca mai doriti si alte amanunte, va rog sa imi scrieti, aici sau la catalina@aisb.ro.
Va pup,

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiap spune:

Catalina, multumesc mult pentru informatii. Ma mai uit si pe site, iar daca mai am vreo intrebare am sa te inoportunez cu un mail.

Mergi la inceput