Fetelor,sotul meu va cere ajutorul ....

Fetelor,sotul meu va cere ajutorul .... | Autor: Mariaa

Link direct la acest mesaj

Ca si multe dintre voi,in preajma rusilor ma confrunt cu bine cunoscutul sindrom PM.Sotul meu suporta cu stoicism,insa are o interebare pentru voi :

"Fetelooorrrrr,nu stiti un site pentru soti maltratati de sotii aflate la stop ????? Helllpppp !!!"

Daca l-ati fi vazut cu ce fata m-a rugat sa va intreb chestia asta !!!
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

quote:
Initial creeata de Mariaa

Ca si multe dintre voi,in preajma rusilor ma confrunt cu bine cunoscutul sindrom PM.Sotul meu suporta cu stoicism,insa are o interebare pentru voi :

"Fetelooorrrrr,nu stiti un site pentru soti maltratati de sotii aflate la stop ????? Helllpppp !!!"

Daca l-ati fi vazut cu ce fata m-a rugat sa va intreb chestia asta !!!
Sanatate maxima,Maria


Haaaaaahahahahahahaahah, sa se ia de minutza cu al meu (si al multor fete de aici cred :):):)) Asta este! Macar atita sa indure si ei lunar, ca sunt scutitzi de multe, lasa....
Singura solutie care imi vine pe moment in cap pt a-l crutza totusi, este sa ramai gravidutza, cred ca asa vei deveni subit mai senina, si se va bucura si el de 9 luni fara toane.
Asa ca puneti osu' la treaba si succes! Sa aud ca te vaiti de gretzuri cat mai curand!!!!! :):):)

Rabdarea este cheia fericirii.



danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vanina spune:


Saracul!!!!:))))))
Cel mai bine e sa te lase sa-ti versi nervii pe el....ca stii cum e ,de obicei iti versi nervii exact pe persoanele pe care le iubesti cel mai mult,pt ca stii ca ele te suporta orice ar fi....si mai ales te inteleg!!!!
Eu folosesc extraveral,cateodata...e ff bun si e din plante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

"Da' acuma ce am zis ?????!!!!"
Timp de 3-4 zile saracul numai asta zice Iar eu parca sunt impielitzat...caut nod in papura din orice...bine macar ca nu e permanenta starea ca am innebuni amandoi sau am unul de altul...
Mersic de urari Dana;Vanina am sa incerc solutia ta...la tine merge ? Te linisteste putin macar ?
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponicid spune:

Da, da. Incerca Extraveral. Iti da un pumn in nas

Daniela, mamica de Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

ca sa-si verse oful si sa primeasca sfaturi de la alti "sinistrati", poate incerca la sectiunea interzis femeilor, desi si acolo posteaza mai mult fetele; oricum, pentru faptul ca indura sindromul si istericalele non-sindrom (de mine este vorba!) merita toate laudele!

Daniela si bb Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexandru spune:

Intrebarea mea este: ce o sa se faca daca ramii insarcinata? Atunci sa vada el mofturi si toane. Si astea nu vor dura 4 zile intr-o luna ci (cel putin in primele luni) aproape 30 de zile pe luna. De abia atunci o sa vada el "toane de femeie".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristian spune:

Eu in acea perioada a lunii folosesc www.racovitan.com/cafenea
Sper sa-i fie si lui de ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Mariutza de ce maltratezi baiatul?O sa uite el toate
astea cand va avea o "tzelinutza",asa ca mai bine
treceti la treaba...

Te pupic
Cristina L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vanina spune:

Tratamentul sindromului premenstrual
Inhibitori selectivi de recaptare a serotoninei
Inhibitorii selectivi de recaptare a serotoninei sunt medicamente care mentin un nivel ridicat de serotonina in creier. Serotonina este importanta in mentinerea unui echilibru in cazul depresiilor, somnului, si apetitului. Aceste medicamente servesc de asemenea la reducerea anxietatii, lucru care poate conta foarte mult la succesul pe care l-au inregistrat in tratarea sindromului premenstrual in comparatie cu alte antidepresive. Inhibitorii standard includ fluoxetina (Prozac), sertralina (Zoloft), paroxitina (Paxil) si fluvoxamina (Luvox). In studiile asupra persoanelor care au folosit Prozac si Zoloft s-a aratat ca amelioreaza depresia premenstruala, iritabilitatea si tensiunea.
Injectiile cu agenti hormonali puternici, in mod special agonistii hormonului eliberator de gonadotrofina (de exemplu goserelin), s-au folosit in tratarea sindromului premenstrual. Ovulatia inceteaza in timpul tratamentului creandu-se o stare asemanatoare menopauzei. Anumite simptome ale sindromului premenstrual se imbunatatesc, tensiunea in sani, oboseala, si iritabilitatea; aceste analogi par sa aiba un efect prea mic in cazul depresiei. Sunt utile pentru a ameliora simptomele grave de endomentrioza, sau metroragie. Aceste medicamente se folosesc si in determinarea cauzei exacte a simptomelor, daca sunt sau nu cauzate de sindromul premenstrual. Daca continua sa apara dupa ce sunt luate medicamentele, probabil ca nu sindromul premenstrual este cauza lor . Din cauza faptului ca scaderea nivelului de estrogen poate duce la osteoporoza ireversibila, pastilele nu trebuie luate mai mult de 6 luni de zile. Daca totusi se iau pentru o perioada mai mare de 6 luni de zile, trebuie sa se ia si estrogeni de sinteza in doze mici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Cred ca despre ce ai scris tu, Vanina, stiu si cele care au postat mai sus.
Din pacate, atat medicamentele gen Prozac (inhibitori de serotonina si alte antidepresive) au efecte secundare destul de serioase, la fel ca si preparatele hormonale - tratamentele sunt de cateva luni, efectul acestor medicamente mai dureaza poate inca vreo cateva luni, dupa aia... iar sarim la jugulara!

Noooo, un extraveral la nevoie cre'ca e mai bun.

Hai noroc, mai barbati napastuiti!

Mergi la inceput