Ajutor - despre tratamentul Liviei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

a sa va incurajez am sa va zic ca eu sunt una din persoanele care au tinut cura de ceaiuri a Liviei.Eu l-am inceput pe 5 septembrie si tot in luna aia am ramas insarcinata.Acum am aproape 5 luni si am in burtica un bb.
Mie mi-a mai si ramas tinctura de zmeur si din cealalta.Esentiale sunt deasemenea si supozitoarele cu carpicon care inlatura inflamatiile ovariene si de alta natura.Importante sunt si kamayani.Eu le-am gasit atunci pe toate...aici la mine in Galati.Stiti ce nu am luat eu?...semintele de telina si cele de marar.Esential in acest tratament sunt ceaiurile de naprasnic si pulberea de naprasnic.
Nu stiu cum as putea sa va ajut...doar sa intreb aici daca se mai gasesc si eventual sa vi le trimit prin posta
Eu zic sa aveti vointa ca merita..spun asta pentru ca este lucru mare si mare bucurie cand il simt seara stand in pat pe bb dand din picioare....sau din ce o fi dand...:)
Daca mai aveti nelamuriri cu privire la aceasta cura nu ezitati sa ma contactati
fiti curajoase si ..o sa fie bine


KORINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Draga Korina,

Iti multumim!
Eu una aveam nevoie de un astfel de mesaj! Sa-ti traiasca bebelsul, sa vina pe lume usor si sa va aduca numai bucurii!
Din pacate nu am mai avut timp sa caut, dar sper sa-mi fac maine, bazand-ma si pe recomandarile fetelor. Daca nu si nu o sa te contactez.

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Korinna,ma bucur sa aud vestea cea mare,ca ai un bebe.Sunt curioasa ce este, fiindca persoanele care au facut trat. meu au toate acum baietei.Iti urez sarcina usoara si un bebe sanatos.Sa ne spui si ce nume ai gasit.
de la cuchristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

quote:
Originally posted by korinna

a sa va incurajez am sa va zic ca eu sunt una din persoanele care au tinut cura de ceaiuri a Liviei.Eu l-am inceput pe 5 septembrie si tot in luna aia am ramas insarcinata.Acum am aproape 5 luni si am in burtica un bb.
Mie mi-a mai si ramas tinctura de zmeur si din cealalta.Esentiale sunt deasemenea si supozitoarele cu carpicon care inlatura inflamatiile ovariene si de alta natura.Importante sunt si kamayani.Eu le-am gasit atunci pe toate...aici la mine in Galati.Stiti ce nu am luat eu?...semintele de telina si cele de marar.Esential in acest tratament sunt ceaiurile de naprasnic si pulberea de naprasnic.
Nu stiu cum as putea sa va ajut...doar sa intreb aici daca se mai gasesc si eventual sa vi le trimit prin posta
Eu zic sa aveti vointa ca merita..spun asta pentru ca este lucru mare si mare bucurie cand il simt seara stand in pat pe bb dand din picioare....sau din ce o fi dand...:)
Daca mai aveti nelamuriri cu privire la aceasta cura nu ezitati sa ma contactati
fiti curajoase si ..o sa fie bine


KORINA


Tu ce diagnostic ai avut?Dar sotul tau?

Gabi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Am gasit ceva interesant despre...
CATINA - impotenta, sterilitate, insuficienta ovariana - se face un tratament de lunga durata (minimum trei luni), avand efect foarte puternic atunci cand este asociat cu tratamentul intern cu plante cu efecte hormonale (branca-ursului, naprasnic, ginseng, ginseng indian).
- herpes, papiloma - in aceste doua afectiuni, aplicatiile de 2-3 ori pe zi cu ulei de catina (prin ungere cu un tampon de vata) pot avea rezultate spectaculoase.


- ULEIUL DE CATINA este un elixir pentru piele, in toate anotimpurile. Pe timpul verii, o pelicula foarte subtire (dar continua) de ulei de catina ne va feri eficient de arsurile solare, avand un rol de filtru pentru radiatiile ultraviolete. Se foloseste si ca lotiune de plaja, in locul cremelor sofisticate si extrem de scumpe din comert. Este indicat pentru pielea si tenul cu tendinta de uscare si ridare, pentru persoanele cu piele foarte sensibila la soare. Catina are efecte nu doar puternice, ci si stabile in timp.
de la cu christian


Mergi la inceput