Fetelor din Europa: Metoda Mali Drozd???

Fetelor din Europa: Metoda Mali Drozd??? | Autor: Rodica

Link direct la acest mesaj

Am citit despre o faimoasa metoda de slabit promovata de o cica "celebra in televiziune", MALI DROZD ???
A auzit cineva de asa ceva sau e doar o gaselnita menita sa amageasca?
Aveau in articol si o serie de poze si marturii de la diferite persoane din Elvetia, Anglia, Belgia, Italia, Germania,...
Mai sa fie, chiar asa ? Pai daca tipa e celebra, ia sa verificam daca a auzit cineva de ea!
Ce parere aveti fetelor?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MONELU spune:

Am citit si eu acest articol dar nu am auzit de aceasta celebritate in viata mea,dar sa stii ca pe mine una tare ma bate gindul sa incerc,numai ca sotul meu e impotriva ca zice ca e o timpenie si ca poate patesc altceva.Sa stii ca ma bucur ca ai postat acest subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adicali spune:

despre ce ii aceasta metoda?eu nu am auzit de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Tocmai pentru ca ii face asa o reclama, e prea frumos ca sa mai fie si adevarat....

Adicali, asteapta sa vedem daca de "tipa celebra" a auzit cineva!

Mai multa incredere am in fetele noastre de pe site!!

Altfel, dai si banii degeaba, nu ca ar fi o suma mare, dar de ce sa ne ia de fraiere?

Sa nu ne cu apa rece!
Monelu, este vorba de un articol din revista Story, ultimul numar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Tocmai pentru ca ii face asa o reclama, e prea frumos ca sa mai fie si adevarat....
MONELU, asteapta sa vedem daca de "tipa celebra" a auzit cineva!
Mai multa incredere am in fetele noastre de pe site!!
Altfel, dai si banii degeaba, nu ca ar fi o suma mare, dar de ce sa ne ia de fraiere?
Sa nu ne cu apa rece!
Adicali, este vorba de un articol din revista Story, ultimul numar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Rodica draga,

Am dat eu o cautare pe net sa vad ce iese. Au iesit doar 3 rezultate, niste pagini intr-o limba necunoscuta mie, o limba slava care poate fi... iugoslava?... Si nici astea nu stiu daca sunt bune, nu cred ca se refera la o persoana (a iesit cu minuscule)...

vrste - sadrzaj
... Turdus philomelos, Drozd pevač, cikelj. Turdus iliacus, Mali drozd.
Turdus viscivorus, Drozd imelaš. Cettia cetti, Svilorepi cvrčić. ...
www.czip.cg.yu/vrste/vrste.htm - 78k

www.angelfire.com/journal2/birdingyu/yu_list.txt
... Crni kos L 274 Turdus pilaris Fieldfare Drozd borovnjak, branjug Z 275 Turdus philomelos
Song Thrush Drozd pevac S 276 Turdus iliacus Redwing Mali drozd Z 277 ... 24k

84 09.10.1996 Pravilnik o visini naknade štete prouzročene ...
... drozd bravenjak (Turdus pilaris) 1.600,00 Kn. - mali drozd (Turdus
iliacus) 1.600,00 Kn. - drozd cikelj (Turdus philomelos) 600,00 Kn. ...
public.srce.hr/ptice/zast/prav02.htm - 32k

Asta-i tot, se pare ca tipa nu e deloc celebra... (daca exista!...)
Ca o comparatie, daca pun numele meu si dau o cautare imi ies mult mai multe rezultate si asta nu aiurea sau intimplator...



Cum merge cu metoda Montignac?...

@+...
Otilia & La Adelita (6 luni)

"La musique avant toute chose" - Paul Verlaine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

hihi, si eu cam tot asta am gasit si chiar asteptam sa spuna fetele mai multe despre tipa asta celebra. Si ca sa raspund tot eu: merge bine

Un an nou fericit!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:


http://www.angelfire.com/journal2/birdingyu/yu_list.txt
276 Turdus iliacus Redwing Mali drozd
Z
Hi, hi, hihihi deci am gasit Mali Drozd pe o lista cu pasari din Serbia- Muntenegru. Asadar la pozitia 276 gasim Mali drozd ( cu "d" mic) un fel de sturz nemigrator ...sau ma rog o "pasarica" dupa cit de bine ziceti ca suna reclama! Martorii din Occident erau fie pasarari, fie pesti:-)))))))))))))))))))))
päpä

Sä fim senini!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Hihihi, asta vroiam si eu sa zic, ca am ajuns la concluzia ca se refera la o specie de pasari - sturzi...

Felicitari Cristina ca te tii de metoda Montgnac!...
Am inceput si eu... astazi!... Mai bine mai tirziu decit niciodata...
(Dar mai bine niciodata tirziu)

Cel mai greu mi se pare ca nu mai pot bea decit... apa plata.
Cum eram obisnuita sa golesc 2 sticle de Pepsi pe zi...
Dar lasa, ca si apa e buna!

@+...
Otilia & La Adelita (6 luni)

"La musique avant toute chose" - Paul Verlaine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Indra spune:

No hai sa va zic.....pt. ca mi-au mai ramas vreo 8 kg in plus si am citit de metoda metodelor de a slabi super usor eu am cumparat pachetul cu METODA MALI DROZD.

So..... e acolo o carticica si un pachetel cu 8 pliculete de condimente. Individa asta MaliDrozd cica e de origine poloneza traieste in Anglia , cica e actrita si era cit casa. Si uite asa se duce ea in concediu prin Elvetia si o vede o cucoana si-i zice cum sa slabeasca.

Explica acolo cum sa maninci sanatos sa nu combini anumte grupe de alimente, si cum sa folosesti o serie de condimente.Si-ti mai da si pliculetele alea cu o combinatie de condimente. Eu una n-am apucat sa iau nimic pt. ca le am de 2 zile si inca ma documentam..... dar de\miine incep si in cazul in care intereseaza pe cineva ceva, care cum si in ce fel va spun cu cea mai mare placere, eventual va trimit cite un mail in care va descriu cu lux de amanunte totul pt. a nu mai da voi banii pe chestiile astea..... condimentele se gasesc usor si la noi.

Dana & BB Anisia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Eu am citit despre metoda asta (si era si un interviu cu respectiva cucoana...)intr-un ziar romanesc.Aici, in Germania, n-am auzit niciodata despre ea.

Mergi la inceput