Fierul constipa?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Deci luna viitoare, sa-i cer medicului fier Haussmann, ca Fer-sol miroase ft. urat si cred ca nici gustul nu e grozav (se stramba).

Carmen siIustin(5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Carmen, vezi ca este sirop si picaturi! Cred ca majoritatea mamicilor administreaza copilasilor picaturi. Am auzit si eu la alte mamici ca are gust rau FER-SOL-ul.

Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Multumesc, Crixia. Deci, Haussmann picaturi sa-i cer.

Carmen siIustin(5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chaton spune:

noi tot fe hausmann luam impreuna cu vit c;camnd terminam administrarea facem mai tare,in t=rest,vad ca face catre moale,mie imi pare bine ca am avut prb cu constipatia si vad ca si-a,revenit.Cere fe picaturi,cred ca e mai bun.

http://community.webshots.com/user/motancea

http://www.babiesonline.com/babies/c/cosmin/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Fierul constipa sau face prea moale...mie asa mi-a spus pediatrul...la inceput i-am dat FER SOL dar mirosea ingrozitor, dar nu asta conteaza...apoi nu am mai gasit in farmacie si am luat fier Haussman care nu miroase si are gust mai bun!
Eu nu pot sa-i dau decat 2 saptamani pe luna pentru ca se constipa tare rau!


Claudia si Raul
Martie-Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Vad ca dati Fierul impreuna cu vitamina C. E obligatoriu? Se asimileaza mai bine?
Daca e asa, noua de ce nu ne-a spus medicul?

Carmen siIustin(5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Eu ii dau Fe Haussman si totusi constipa. Asa am patit si eu pe sarcina, incat am ajuns sa nu il iau si sa fac anemie severa. Nu prea ai ce ii face, fierul este necesar. Compenseaza cu altceva din alimentatie.

Rox si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cred ca o sa aleg si eu varianta cu 2 saptamani de fier pe luna. Se constipa tare urat de la el. Nu conteaza ca-i dau si iaurt, si suc de portocala si suc de mar...tot constipat e. El, care n-a avut pana acum probleme de genul asta. Cereale nu mananca de nici un fel( nu-i dau, ca-i prea gras), nici banane, nici morcov fiert in supa.

Merci pt. raspuns, Roxana.
Sarbatori fericite!

Carmen siIustin(5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput