Crema de noapte

Crema de noapte | Autor: vilma

Link direct la acest mesaj

N-am folosit pana acum astfel de creme. Ce stiti, cum actioneaza? cum se foloseste, are indicatii si contraindicatii?
Eu am un ten sensibil, dar predispus la riduri. Asa ca mi-am luat o Nivea cu coenzima Q10.
Ati mai folosit careva?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns octavia spune:

Draga Vilma, pentru ten predispus la riduri crema de noapte e f. indicata. De fapt se indica pentru toate femeile care au depasit 28 de ani, varsta la care tenul da primele semne de imbatranire, putin vizibile mai ales la cele cu tenul gras sau cu bagaj genetic bun, dar oricum natura trebuie ajutata. Actioneaza in primul rand prin hranirea pielii, iar despre celelalte gaselnite cosmetice din reclame nu stiu ce sa spun, nu cred ca fac atatea minuni cate zic ei. Contraindicatiile sunt legate de o eventuala alergie care s-ar putea face la produs. Ce ma nemultumeste pe mine in legatura cu aceste creme de noapte e ca in Ro nu scrie pe ele pentru ce tip de ten sunt. Am folosit NiveaQ10, era cam grasa pentru mine, dar in rest nu am avut nemultumiri. Acum folosesc Avon si am pus ochii pe gama Garnier portocalie pentru zi si noapte. De folosit e simplu-inainte de culcare te dai pe fata si pe gat si masezi pana se absoarbe. Pe sotul meu nu il incanta operatiunea, desi crema miroase frumos. Intotdeauna am fost de parere ca sunt lucruri( epilat etc) pe care e mai bine sa le faci departe de ochii barbatului, dar nu reusesc intotdeauna...
Oricum, foseste crema cu incredere, nu te astepta la rezultate spectaculoase, dar gandeste ca si mine- cum ar fi fost fata mea fara ea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumulina spune:

da, da, e super! eu am folosit-o impreuna cu cea de zi si s-au vazut rezultatele. te dai seara dupa demachiere, de fapt parca scrie si pe ea. ai facut o alegere buna.

,don'soara Alex si bb Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Draga mea , eu folosesc acelasi tip dar doar pt. ochi
Creme mea de noapte este tot Nivea dar cea cu vitamine (scrie pe ea vitamin aufbaucreme) si sunt f.f.f. multumita (mult mai multumita decit cea de ochi)
Am auzit si eu ca cele din gama Avon sunt bune dar si cele Gerovital(cele scumpe - 350.000 cutia)
Oricum totul depinde de tenul tau - eu am scimbat cam 4 pina am fost multumita

Mergi la inceput