O dieta de post

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:



Nu mai vine nimeni aici?
Prima zi a trecut cu bine, mai am opt.
Azi o sa manac mere coapte, cam 100-200g struguri, afine, zmeura, cafea fara zahar si ceai.
Bafta cui mai incearca,
Z.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona73 spune:

Aseara am citit despre dieta propusa de tine si m-am hotarat sa incep si eu de astazi.
Deci,pana acum am baut o cafea fara zahar si o portocala.La pranz mananc o para si o cafea si pe la 6 niste mere.E bine asa?Apropos,cate fructe avem voie sa mancam ?

SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:

Buna Simona73,

Poti manca cam 1 pana la 1,5 kg fructe dar nu din cele foarte calorice (banane, struguri etc). Mere cate poti, portocalele sunt cam acide eu nu mananc mai mult de 3 sau 4 pe zi caci am probleme cu stomacul. Daca vrei si cafea e o.k. fara zahar.
Iti doresc sa fii tare si sa reusesti!
Z.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona73 spune:

Multumesc de incurajari,sper sa reusesc!Cu pofta de mancare e ok,numai ametelile sa nu ma apuce,nu de alta dar am de dat niste examene...
Bafta si tie!

SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Prezent si eu la raport.
Deci, prima zi a trecut cu bine, am baut ceai, am mancat portocale, banane si fructe din compotul de ananas, dar in suc propriu, deci fara supliment de zahar.
Singura abatere: 2 banane in loc de una, da'promit ca nu mai fac.
Azi o sa imi fac ceai de dimineata cu mere coapte ca vreau ceva cald, probabil portocale si mere mai tarziu.
Zeeva, m-am uitat aseara de fructe uscate si nu am gasit decat din alea cu zahar in ele, o sa mai caut azi.
Diseara o sa fac compot de mere cu scortisoara.
Cam atat pana la ora asta, va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:

Buna din nou,

Ieri am mancat mere coapte, piersici, ceva struguri, afine si zmeura. M-a durut un pic gatul si de aceea am mancat doar seara spre noapte ceea ce nu prea imi convine. In plus, am luat bomboane Halls si de menta pentru gat si astea au zahar si miere. Da' acum asta e!
Azi mere necoapte, kiwi, struguri, cafea fara zahar, ceai de vanilie
Voi cum stati?
Iau si vitamine. Ma simt excelent. Inca nu am senzatia aia teribila de foame. Probabil aia va fi la orez. Cu legumele imi va fi usor cred.
bafta fetele,
Zeeva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



Acum am descoperit reteta,de maine incep si eu,dar ce voi face cu orezu ca nu prea il iubesc?




SARBATORI FERICITE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:


Am trecut si de ziua 2.
Azi, mere necoapte, struguri, kiwi, poate o banana, ceai si cafea fara zahar.
Ieri am avut ceva dureri de gat si am luat Halls si bomboane de menta. Astea au toate zahar si miere, da' n-o fi chiar foc. Eu prin aceste 9 zile doresc in primul rand sa-mi pregatesc organismul pentru un regim de viata diferit care sa ma ajute sa ajung la greutatea dorita cam in patru luni si sa ma mentin. Asta pentru ca nu sunt o foarte mare fana a dietelor, nu ma tin de ele. Am sa scriu despre asta dupa Craciun.
Noroc mult fetelor si Domane ajuta!


Zeeva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:

Buna fetele?

Sper ca mai sunteti pe baricade.
Se poate discocia si mai usoa pe grupe de cate 2 zile sau de cate o zi.
Ma simt excelent dupa trei zile de fructe. Am avut usoare abateri. Azi am mancat cate o lingura de: fasole batuta, salata de vinete, zacusca. Exact o lingura din fiecare.
De maine legumele.
Voi face un bors de legume ca masa principala si in rest am sa incerc sa rontai morcov si ardei gras.
Maine dimineata imi scot o masea de minte care ma supara de mult asa ca presimt o zi mizerabila.
Va astept aici,
Zeeva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



buna,prima zi s-a incheiat,nu mi-a fost absolut deloc foame,toata ziua am mancat trei mere si am baut muuuuuuuulta apa.

Zeeva,spune-mi te rog,trebuie neaparat noua zile sau pot sa il tin si sase(doua fructe,doua legume,doua orez)?

Mergi la inceput