Help-constipatia!

Help-constipatia! | Autor: valentinag

Link direct la acest mesaj

Fetele va rog,daca puteti sa-i dati niste sfaturi colegei mele,in ceea ce priveste constipatia.
Nepotica ei are 3 ani si de 1,5 luni este constipata,nu iese afara decat cu supozitor,pe care in ultimul timp il refuza,tipa si nu vrea sa-i mai puna.Ia dat salata de cruditati,iaurt supa,dar degeaba.Nu vrea sa bea lichide sub nici o forma,doar coca-cola,da asta nu-i da.
Stiti vreun remediu ceva,orice,ca sa rezolve problema?
Multumesc.

Sarbatori fericite!
Valentina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

suc natural de ceva fruct, care seamana a Cola :))

smochine confiate pe stomacul gol dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Dorsilia a incercat cu suc natural de portocale,pe care la colorat cu cola,degeaba,a gustat a zis ca nu-i bun si l-a aruncat la chiuveta
Am sa- spun sa incerce cu smochine.
sarumina

Sarbatori fericite!
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

incearca cu prune uscate sau compot de prune!!!

Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Fetita mea de la 1an jumate pana la 4 ani a mancat zilnic tarate.A fost atata de constipata incat plangea pe olita.Supozitoare nu i-am pus pt ca nu sunt o solutie pe termen lung.Pediatrul mi-a recomandat sa-i dau tarate.Multumesc lui D-zeu copilul meu e ok, cred ca i-a reglat flora intestinala dar acum mananca orice fara probleme.

Magda si Bianca 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Magda,tarate simple?I-i dadeai o lingurita sau cat?dimineata pe stomacul gol?

Sarbatori fericite!
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


La pui mici constipati se recomanda aici apa minerala plata bogata in magneziu.
(eu le dadeam un biberon pe zi cind apareau problemele).


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni25 spune:

iti dau cateva sugestii,pentru ca si noi am patit-o.fiica-mea era atat de speriata incat se ascundea in sifonier de frica sa faca kk.
in fine,recomand alimentatie bogata in legume, compot de prune seara, sa nu manance banane, morcovi-nici suc,numai cu aprobarea medicului-debridat,si multa rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Pe langa alimentatie, vezi ca a aparut o chestie noua, lactoza de la Humana Milchzucker. E indicat pentru constipatie, se poate pune in orice fel de mancare, nu da dependenta si mai are si alte efecte pozitive (fixeaza calciul, dezvolta flora intestinala, etc.). E bun si pentru copii mai mari, chiar si pentru adulti.


mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

noi cu suc de prune


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

ceai de prune

Mergi la inceput