Search

Search | Autor: alinah

Link direct la acest mesaj

Sunt de mai bine de un an pe forum...si niciodata n-a functionat "search". Am mai citit, tot la rubrica asta...ca o sa se faca....
Eu consider chestia asta o unealta fffffff importanta (scuzati-mi disperarea). Cand ai o problema cu copilul nu ai timp sa cotrobai prin mormanul de subiecte, nu mai vorbesc ca arhiva n-o gasesti nicicum :( Google-ul nu e asa eficient in cazul acesta. Se fac multe implementari pe forum...mai mult de" entertainment"...dar chestia asta cu "search" ar fi f utila pt multe mamici care chiar n-au timp sau sunt in urgenta cu puii lor.

As putea sa stiu daca se preconizeaza intr-adevar repunerea in functiune (am citi ca ar fi functionat pe vremuri) si daca da, cand?


Multumesc mult



Poze Armin

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dede spune:

Da, da, da ...si eu votez pentru "Cautare". Nu stiu care sunt disponibilitatile tehnice, dar cred ca ar trebui sa fie una din prioritati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Puteti incerca si cu google, cautare avansata, si specificati DC-ul la "Genereazã rezultate din site-ul sau domeniul...". Merge relativ bine, atita numai ca nici asa nu este "purecat" tot DC-ul. (am verificat, sint zone in care google-ul nu "bate"- chiar vroiam sa-ntreb si eu...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Din pacate chiar si in conditiile actuale cu doua servere, search-ul ramane o problema. O sa incerc din nou un full-text index dar nu va promit nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Merci de raspuns si de efortul depus pentru intretinerea forumului


Iileana, ...merge si asa (cu advanced), tot e ceva decat nica'. Nu gaseste tot, dar tot afli ceva ce te intereseaza. Merci

Poze Armin

Mergi la inceput