metoda Mihaeleli Tatu si a formulei sale de slabit

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

OK, inteleg acum ca e o prezentatoare care a slabit si acum isi vinde "reteta de slabit" pe bani. Mi se pare o porcarie, caci doar asa zisa reteta de slabit nu e inventata de ea (daca o fi vreo reteta la mijloc si nu liposuction). Aici Oprah Winfrey a oscilat cu greutatea mult si si-a pus dietician particular dar dupa ce a slabit nu a vindut "reteta" ca fiind a ei. A spus in diverse interviuri ce a facut, (regim, sport) si cam asta a fost. Da, mi se pare o magarie. Cind am fost in Romania asta vara maica mea imi facea capul verde cu o tipa Teo (?) daca tin bine minte care dupa spusele maica-mii si ea a slabit. Eu nu am vazut-o decit slaba. Fata asta cum a slabit? Cit despre ANdreea marin (pe-asta mi-o amintesc ca era pe coperta unei reviste intr-o masina extrem de mica pe care o primise cadou) mi se pare o buna femeie de afaceri nicidecum vedeta. Despre asta am citit cit am stat sa astept la coafor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogam spune:

Uite ca ieri postasem si eu subiectul cu Tatu dar se pare ca nu am primit raspuns... atunci.
Acum imi dau seama ca nu a testat nimeni reteta! EU eram doar curiosa daca e buna sau nu... pt ca nu am icredere in ce spune ea, insa este posibil cu ajutorul plantelor si o anumita combinatie sa slabesti destul de mult, eram curiosa si raman , sa vad daca a testat cineva reteta? Recunosc ca intr-un moment de slabiciune as fi aruncat pe geam 700.000 lei numai ca sa vad despre ce plante e vorba!
Oricum nu am facut-o si ma bucur!

Mihaela si Flaviu
Poze Flaviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Am vazut-o pe Tatu ieri la emisiunea lui Teo; arata groaznic la fata, ori n-au machiat-o bine, ceea ce mi se pare putin probabil; era mult mai dragutica, cind a aparut la ACASA TV acum citiva ani.
Si mai si invita sa ne uitam la de 3 x femeie intr-o noua prezentare, da mie nu-mi mai trebuie, ca de cosmaruri noaptea chiar n-am nevoie. Nu mi-a placut deloc, cum arata!
toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Nu cred o iota din acea teribila reteta.Mi se pare o chestie falsa si asa si e , si probabil i-a cam scazut ratingul si vrea sa si-l creasca....Nu sunt rea .....dar asta e realitatea ........este de 3 * femeie oricum.......Si chiar ea a recunoscut intr-una din emisiunile ei ca a facut gimnastica,echitatie, regim si multe altele probabil....

Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinan spune:

Chiar acum am vazut-o pe Mihaela Tatu la emisiunea aniversara a postului Acasa si se vede ca a inceput sa se ingrase iar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittutza spune:

Eu am auzit ca ar fi afirmat (subliniez ca si mie mi s-a spus chestia asta, deci nu pot garanta ca e adevarat 100%) ca ar fi slabit 20 de kilograme in 6 luni. Mie uneia, mi se pare extrem de putin pentru o perioada atat de indelungata. Pai uite, eu, cu supa de varza si regim dietetic... am slabit in 3 saptamani 8 kilograme. Sper sa ma ajute Dumnezeu sa continui cu succes... ca as vrea sa mai scap de inca 20 de kile! Ca sa arat vorba 'ceea... ca-n tinerete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicamariei spune:

fetelor, eu am intrat in posesia cartii faimoase si mult mediatizate a Mihaelei Tatu. Se numeste Cele 7 chei de slabit. Cica poti sa le urmezi pe toate sau doar unele dintre ele. E o intreaga teorie a chibritului. E groasa pt ca e scrisa cu fonturi mari.
Eu eram oricum in toiul unei cure de slabire dar am zis hai sa urmez ce zice femeia. As. Nu s-a intamplat nimic. Si nici ea nu zice nimic nou.
Pana la urma se bazeaza pe 3 teorii :
1. ca cica in fct de varsta trebuie sa bei un ceai alcatuit din 4 plante. si iti zice care sunt alea pe varste. Dar nu iti zice cat ceai sa bei... Urat. Adica bei asa ca prostu cat vrei tu sau trebuie o data seara sau de 3 ori dupa mese ? Nimeni nu iti zice.
2. mai e teoria ca cica in fct de grupa de sange unele alimente ne ingrasa si altele ne slabesc si da pe grupe de sange ce ai voie si ce nu. Mare lucru nu e ca tot cam aceleasi chestii stiute le repeta, ca logic ca patiseria si ciocolata ingrasa orice grupa de sange iar legumele te ajuta sa slabesti.
3. mai e un chestionar la care raspunzi si afli ce fel de tip de alimentatie practici si ce pierzi din corp pt ca nu mananci tot ce trebuie. Eu am aflat ca pot sa nu am destui antioxidanti si omega 3. Ei si ce ? Ca de acolo mai departe nu a mai zis nimic.

Pana la urma concluzia e sa nu ne privam de la mancare, ca fiecare chestie iti aduce cate ceva in corp, dar sa stim ce ne ingrasa si ce nu.
Marturisesc ca ma asteptam la altceva mai concret si mai putin aburitor, macar si pentru ca face parte din trustul Protv care pareau niste profesionisti si nu inteleg cum naiba si-au lasat o vedeta sa isi faca acest tip de reclama. Sa iei bani de la lume ca sa afle cum ai slabit tu si nici macar sa nu spui cine stie ce...

A, sa nu uit. Eu am citit cartea care sta la baza. Ca am putut sa o procur fara sa platesc nimic. Insa cica cand comanzi, tu spui varsta, grupa sanguina iar ei contra 700.000 lei iti trimit doar extrasul din carte care te priveste...

daca vreti, eu va pot scrie aici ceaiurile alea si alimentele pe grupa sanguina cand am o mica pauza de munca, asta numa daca sunteti interesate, macar si ca sa nu ii mai facem vanzare femeii... stati linistite ca salta mii de euro pe luna, ca si teo care are in jur dw 20.000 euro lunar. deci sa nu le plangem de mila, ca si tatu si-a facut operatie din aceea de iti bagi inel in stomac si iti miscorezi capacitatea stomacala si nu mai poti manca nici impuscat.

mamica mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Ma gandesc sa nu fie probleme cu drepturile de autor la reproducerea materialului... Dar in fond suntem in Romania, cu-i ii pasa de asemenea probleme?

Si pe mine m-a surprins neplacut publicitatea doamnei, dar se pare ca daca nu speculezi increderea unora sau disperarea altora esti fraier.


Mergi la inceput