Pestoiaicele sunt pe aici? (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Cred ca din cauza starii deprimante nu mai vad bine.Sau a orei inaintate..
Scuze Nally , este si fulgulet.

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

Dana - da stiu ca ai chef de vorba ... condoleante .... nu-ti doresc decat sa reusesti sa treci peste acest hop mare din viata ta ... la un moment dat fiecaruia dintre noi o sa-i fie dat sa-l treaca ...

Pestoaicele mele s-au lenevit ... mai ... macar sa ne sincronizam ... saptamana de lenevire a fost cea care a trecut ... acum trebuie sa fiti active ... sau invers ???

eu una sunt foarte bucuroasa ... am gasit ceea ce cautam de ceva timp ... si de craciun o sa intru in posesia lui ... a unui ciobanesc carpatin de 1 luna jumate .... dar nu stiu cum sa-l botez ... nu vreti sa fiti voi nasicile lui ??? haideti ajutati-ma ... gasiti-mi un nume frumos frumos ... care sa sune foarte romanesc ... doar e un caine romanesc ...

la toate fetele frumoase si cuminti ... si desigur si la bebeii lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna pestisorilor dragi!!!
Dana ai perfecta dreptate, m-ai descris pe mine.

quote:
Ce sa va mai spun despre noi ca zodie: am spus suntem plangacioase, avem o extrem de buna intuitie si un fler super, credem in vise , avem diverse premonitii ...Iubim extrem de mult copii...Ne place sa gatim....ne place sa iubim, daca nu iubim ne simtim cam "goale" , sa fim iubite, daruim enorm celor de langa noi, suntem ospitalieri, primitori, legam repede prietenii..
Dar gata ca v-am facut capul mare, nu-i asa...Uneori suntem super vorbareti , dar cateodata suntem muti , exact ca un "peste"..

Eu pentru statutul meu de peste, stiu sa inot, facand acum cativa ani inot de performanta.
Nu se mai aude nimic de Fulguletz si Fellis? Cred ca sunt foarte ocupate cu copilasi. Dar nu-i nimic, important sa fie copilasi sanatosi!
Al meu pui e nazdravan rau!!! S- a facut smecher! Daca ia ceva ce nu e voie si ii zic da-mi inapoi, fuge si se ascunde, si rade de nu mai poate!Si sa ma mai supar pe el???Rad si eu cu el, ce sa fac.
S-a facut si in Bucuresti frig, asa ca de azi punem si noi o caciula mai groasa!!!


Sarbatori Fericite!
alina si Alex(22.11.2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Dana, inteleg cum te simti si sunt alaturi de tine. mama mea este foarte bolnava si refuza operatia si tratament motivat de faptul ca la 61 de ani nu mai are chef de citostatice (a mai trecut odata prin asta). Dr spun ca nu se pot pronunta dar ca e foarte rau. Deci....
stiu cum e de sarbatori fara ei pt ca in urma cu 7 ani a murit sotul mamei mele pe care eu l-am iubit la fel de mult ca pe tata. si a murit chiar de florii, in aproprierea pastelui dupa ce facuse chiar el toate cumparaturile de pasti. De atunci noi nu mai ne putem bucura de pasti oricat am vrea.
Maruta, am primit toate mesajele tale dar nu am reusit sa-ti raspund pt ca am fost cam cu fundul in sus. in plus si cu boala lui Cata.... Acum e mai bine. Mai tuseste si are nasul infundat dar a trecut de la plamani.

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://community.webshots.com/user/vanessaionescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:


Loredana,

m-am conformat si am cautat in minte cateva nume de caini, dar care sa se potriveasca si rasei, si iata lista:
DINGO,
GRINGO,
GRUIA,
PINTEA,
LUPU,
SAMSON,
NECHIFOR, SPARTACUS.

Sora mea are un dalmatian, care se numeste:Tambur.
Imi plac si mie animalele, in special catei, dar locuind la bloc ,cred ca l-as chinui si nu vreau acest lucru, dar poate atunci cand voi avea un copil , care isi va dori asa ceva cred ca ii voi indeplini dorinta..
Multumesc de incurajari...
Restul pestilor ce fac, sunt "somn-orosi" cumva?

hai ca va pup si astept sa contribuiti la subiect.


dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:


Aliniuta, , multumesc ca te-ai regasit in ceea ce am descris eu.
Sa-ti traiasca nazdravanul si sa fie mereu smecher si nazdravan...decat sa fie un copil mai putin nebunici.
,,,Stii cum se zice:"copil cuminte si baba frumoasa ai mai vazut?"Asa ca..

Vanessa- mama mea a decedat in sambata Pastelui, deci si pt. noi aceasta sarbatoare va fi trista mereu, toata viata..
Daca imi permiti as vrea sa iti dau un sfat, insistati sa mearga la medic, sa faceti tot ce e omeneste posibil , ca Doamne fereste mai tarziu sa nu regretati ca nu ati facut tot ce a fost posibil....Multa,multa sanatate...o tona de sanatate...



dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

multam' Dana pt raspuns ... frumoase nume ...

somnoroase pasarele ... pardon somnorosi pestisori .... pe trei va inteleg (proaspetele mamici) .... dar restul ??? Emily, Nally ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna pestisori, hai ca raspund la apel.

Ieri nu am avut chef de forum, l-am rasfoit putin si gata am fugit si m-am jucat cu fiica-mea care si acum miriie si ma cheama, vrea atentie permanenta.
Ieri am fost la cumparaturi cu tati, am cumparat cadouri celor dragi si deja le-am pus sub brad pentru Craciun.Stiu ca e devreme, dar aici din noiembrie se incepe cu braduti si ornamente, m-a socat in primul an acum mi se pare ok si din decembrie ne apucam si noi de braduti ca sa avem timp sa ne bucuram de el

I-am luat gazei o jucarie trasnita cu luminite si melodii si forme decupate, cum baga forma in gaura respectiva cum incepe si cinta...e mortala si sunt atatea jucarii ca nu stii la care sa te opresti.
Am vrut sa-i iau si olita ca sa-i fac "cunostita" cu ea, dar era un picut cam scumpa si tati a zis sa mai cautam, adica sa dam 45 de dolari pe o olita e cam mult, erau si mai ieftine dar eu ca de obicei ma opresc la ce e mai scump, si voi faceti la fel???
Sa va spun ce face olita asta:cinta cind te asezi pe ea si de cite ori gaza face ceva primeste recompensa o melodie si apoi cind creste mai mare se poate atasa la WC...deh probleme de parinti, olite , jucarii, hainute...

Eu mi-am luat o pereche de pantaloni de casa, sunt tare bucuroasa ca i-am luat caci imi vin bine si nu ma fac grasa...si cred ca imi voi reveni in curind la kg mele.

V-am ametit, asa-i....ma duc la fiica-mea ca ma cheama.V-am zis ce bradut frumos mi-a iesit, cind developez filmul o sa pun poze.

Maruta si eu vreau chestii haioase...te pup!
Acum reusesti sa vezi pozele cu Ilinca?

O zi buna pestici si bun venit Danei


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Buna pestisori!
La mine nu a mers netul toata ziua!!

Maruta nu reusesc sa trimit filmuletul ca e prea mare! Dar il rog pe sot sa mai taie din el si sa lase esentialul! Iar in legatura cu numele imi place Gruia din cele propuse de Daniela!

io sunt intr-o stare mai idioata! Nu prea am chef de nimk! Dar imi revin! Acum de sarbatori plec la parinti si ma mai usurez de stres! Abia astept! Nu voi putea intra decat foarte rar pe net si asta ma irita cel mai tare... ca nu mai e non stop
Hai va pupic ! Tre sa-l pregatesc pe Sebi de baita!





www.ana-design.ch/paul/paul.htm" target="_blank">Paul are nevoie de noi!!! Ajutati-l sa mearga din nou!!!



Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Buna pestisori!...

Astazi am venit si noi acasa astazi... Corectie si completare: Mihai s-a nascut cu 3,800 g si 50 cm.

MARUTA a reusit sa-mi faca o imensa surpriza venind la spital la mine.

Sunt f obosita, asa ca mai revin alta data cu amanunte!...


Felis, 40 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput