Cezariana numai dupa comisie?

Cezariana numai dupa comisie? | Autor: korinna

Link direct la acest mesaj

Am auzit zilele astea niste zvonuri cum ca nu se fac operatii de cezariana decat daca mai inati intrii la o comisie care aproba aceasta operatie.Asta ar insemna ca oricat ai vrea,oricat ai da la medic,tot trebuie sa treci de comisia asta!
Pentru fetele din tara ..ce stiti de asta?

KORINA

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Korina draga ,eu am facut cezariana,e drept ca-n 2000,poate ca s-au mai schimbat regulile intre timp,dar mi-e cezariana mi-a recomandat-o medicul pentru ca bebele era in prezentatie pelviana ,nu se intorse-se si eu sunt cam stramta in solduri .Dar medicul meu facea cezariene,deci el a recomandat-o ,el a executat-o ,nu a cerut aprobarea nimanui.Am inteles ca sunt cazuri cand ai nevoie de aprobarea directorului spitalului ,dar daca doctorul este cel care indica cezariana si aceasta este neaparat necesara ,atunci se ocupa singur de aprobari .Cat priveste comiisia ,in situatia ta ,orice comisie si-ar da acordul pentru cezariana ,doar nu sunt batuti in cap si risca sa fie ceva Doamne fereste .
Numai bine iti doresc si sarcina usoara in continuare.
Intreaba-ti medicul despre asta si el te va linisti te asigur
Eu nu mi-am pus intrebarea ca nu l-ar lasa cineva sa faca operatia cum a zis ,mai ales ca este si un medic foarte bun ,si opinia lui este respectata in spital
Roxy si Cristi cel vorbaret

huianur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ender spune:

Nu! nicidecum! Totusi s-ar putea sa depinda de spital/medic...
La Spitalul Univestitar daca vrei sa faci cezariana nu trebuie sa treci pe la nici o comisie...
Totusi, daca nu sunt probleme fizice, nu-ti recomand cezariana...
S-a mai discutat pe forum acest subiect, iar parerile sunt impartzite. Daca ai timp citeshte-le!



---
Album:
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Roxy....mai astia daca nu vad o forma activa de ceva...cred ca nu ar dori...dar oricum cand ma duc la urmatorul control am sa vb cu doctorita

KORINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Kori, la ce doctor esti? Unde vei naste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisia spune:

Da Korina,in polizu asa este .Am fost internata acolo in decembrie si am aflat si eu lucrul asta.In polizu medicii au luat aceasta decizei dupa ce o pacienta a murit dupa cezariana care a fost facuta la cerere, mai multe amanunte nu stiu.
Nastere usoara!
Adina si Rares-Costin-din burtica

Am auzit zilele astea niste zvonuri cum ca nu se fac operatii de cezariana decat daca mai inati intrii la o comisie care aproba aceasta operatie.Asta ar insemna ca oricat ai vrea,oricat ai da la medic,tot trebuie sa treci de comisia asta!
Pentru fetele din tara ..ce stiti de asta?

KORINA


[/quote]

Mergi la inceput