O FEMEIE SINGURA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by monicar

Ma gandeam ca Adrian Paunescu stie macar gramatica limbii romane...
Nu comentez mai mult.





Adica? Sunt greseli de (tran)scriere.... ei si ce? N-ai mai vazut? :-)))

***
Imi place poezia, ce bine ca mi-ai reamintit-o.... salhiutza!



Adela &Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salhiuta spune:

Poiezia am scris-o nu ca sa -i vezi greselile ci ca sa-i patrunzi esenta.Cind scriu pe forum nu mai fac gramatica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Uhhh! Oribil sentiment "singuratatea", pentru mine e aproape echivalent cu "moartea"
Emotionanta poezie, dar iti doresc tie si celor care se regasesc in versuri sa ia sfarsit acest "sfarsit de lume" si sa se regaseasca in ceva mai vesel, mai plin de viata desi cica Domnul nu ne da mai mult decat putem duce!
Lumina este pretutindeni, dar doar trebuie sa deschidem ochii!
Sa dea Domnul ca fiecare sa aiba o jumatate si nu altii sa aibe mai multe!
MIhi mami lui Lori




jakab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Multumesc, o poezie foarte frumoasa, si "atingatoare"... Acum mi-am dat seama ca eu nu am fost niciodata singura, tot timpul am avut pe cineva langa mine (nu ma refer la parinti),cred ca am avut noroc. Insa am vazut ani intregi ce inseamna singuratate in doi...

Un an nou fericit!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanasc spune:

Poezia descrie intr-adevar foarte bine singurtatea unei femei. Am trait-o si eu din plin. Si decit sa fiu singura, am preferat sa fiu singura cu un copil, asa incit iata-ma in curind mamica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salhiuta spune:

Felicitari pt curajul de-a aduce pe lume acest copil fiind singura iti va umple toata viata si de cind l-ai simtit in burta ta nu mai esti singura esti mamica lui si vei trai pt el si va trebui sa fii vesela si frumoasa pt el si sa vezi atunci cum si barbatii vor roi in jurul vostru.Tine-ne la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kmel spune:

Te felicit pentru curajul de a creste singura un copil. Am o curiozitate, insa (pentru ca sunt intr-o situatie oarecum similara): ai ales tu sa il cresti singura sau El a dat bir cu fugitii cand a aflat ca astepti un copil? Te intreb, pentru ca sunt pe punctul de a-i spune prietenului meu ca sunt insarcinata si mi-e teama de ractia lui.

quote:
Originally posted by roxanasc

Poezia descrie intr-adevar foarte bine singurtatea unei femei. Am trait-o si eu din plin. Si decit sa fiu singura, am preferat sa fiu singura cu un copil, asa incit iata-ma in curind mamica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta spune:

Dragele mele care alegeti sa cresteti singure un copil,
si eu ma aflu in aceeasi "oala", am divortat imediat ce baietelul meu s-a nascut, eu fiind costienta de acest deznodamant inca dinainte de a ramane insarcinata...
Este cumplita singuratatea si de aceea va spun cu toata sinceritatea ca alegerea de fi cu un copil este simtirea dumnezeirii.
Este greu si nu doresc nici celui mai aprig dusman, singuratatea unei femei cu pruncul abia nascut, DAR, Dumnezeu mi-a dat puterea de care nici nu ma credeam in stare, blandete, m-a invatat tehnica rabdarii(nu reuseam sa o aplic pana atunci) si viata a devenit minunata...
E tare, tare frumos sa cresti un copil, eu fara nici o exagerare, fredonam cu voce tare impingand caruciorul prin parc.
Daca esti mama, nu esti singura, asta e clar. Dumnezeu sa va ajute!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kmel spune:

Cat mai ai pana cand nasti? si cum este sarcina fara tatal copilului alaturi? Te intreb pentru ca eu trec printr-o situatie similara si incepe sa-mi fie teama de ceea ce va urma.

quote:
Originally posted by roxanasc

Poezia descrie intr-adevar foarte bine singurtatea unei femei. Am trait-o si eu din plin. Si decit sa fiu singura, am preferat sa fiu singura cu un copil, asa incit iata-ma in curind mamica.

Mergi la inceput