inger copil fara aripi si fara speranta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geanica spune:

daca va putem ajuta cu ceva....spuneti-ne si vom incerca...
ati vazut ce puternici suntem, nu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trandafir spune:

Doamne, imi pare asa de rau de Cosmina . Draga Dan nu stiu daca ai pus-o si pe ea pe lista de rugaciune de Vineri de la ora 22:00 ora Romaniei, dar ti-as sugera sa o treci si pe ea acolo.
Este tare dureros ce se intampla cu acesti copilasi. Mi se rupe sufletul cand aud de un copilas care este bolnav. Nu cred ca este drept. Ei trebuie sa se bucure de copilarie, nu sa fie bolnavi. In aceste momente cuvintele sunt de prisos, ramane doar durerea.
Ma rog pentru voi si pentru Cosmina s-o ajute bunul Dumnezeu sa se insanatoseasca si pentru voi, parintii ei sa aveti putere si credinta in tot ceea ce faceti.
DOAMNE IISUSE HRISTOASE, AI TE ROG GRIJA DE COSMINA SI AJUT-O SA SE FACA BINE SI SA NU MAI SUFERE NICIODATA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Multumim tuturor pentru ca sunteti aproape de Cosmina si de noi.
Rugaciunile voastre vor ajunge acolo sus si vor fi auzite. Avem nadejde si speranta. DOAMNE AJUTA CA RUGACIUNILE NOASTRE SA AJUNGA UNDE TREBUIE PENTRU TOTI COPIII!
La multi ani si multa, multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Din cate am inteles, mergeti regulat in Tg.Mures pentru control medical. Eu sunt din Tg.Mures, sunt si eu mamica si stiu ce inseamna sa fii parinte. Daca va pot ajuta cu ceva cand veniti la control, este suficient un e-mail pe dianarus78@yahoo.com.

Speranta si credinta in Dumnezeu sa fie cu voi si sa vegheze asupra Cosminei

Diana si bebe Ianis (14.09.2004)
http://www.babiesonline.com/babies/i/ianis
Poze: http://photos.yahoo.com/dianarus78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Dan,incearca www.primavera.ru .Vei gasi adresele unor clinici foarte bune din Rusia,Bulgaria,Cehoslovacia,Cipru.Daca trimiti un mail cu rezultatul unor analize,incearca sa le scrii in engleza,a doua zi iti vor da un raspuns.nu uita sa le dai si adresa ta de mail.M-am gandit ca sunt mai aproape si ai mai multe sanse sa ajungi.Clinica din Rusia este cunoscuta ca fiind una dintre cele mai bune din zona.
Multa sanatate si bucurii din partea Cosminei.Dumnezeu este foarte aproape de aceste suflete nevinovate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doralina spune:

La centrul Sf Ana ati incercat?

CENTRUL DE ZI ANA
Beneficiarii actuali ai Centrului de Zi Ana sunt:

a) copii cu handicap sever (mintal si asociat), handicapul mintal fiind predominant
Criterii de selectie pentru beneficiari:
· diagnostic medical - gradul I de handicap:
· intarzieri in dezvoltarea psihica;
· intarzieri in dezvoltarea psihica cu note autiste;
· autism;
· sindrom Down / trisomie 21;
· ECI;
· paralizii cerebrale;
· retard psiho-motor;
· alte afectiuni cu dominanta psiho-motorie;
· masura in care beneficiaza de servicii de recuperare de zi, ambulator, spitalizari temporare
b) familia copilului cu handicap sever, integrata in programele de suport ale Centrului de Zi Ana
Servicii oferite pentru copiii cu handicap, dizabilitati mintale si familiile acestora in Centrul de Zi Ana si tipurile de activitati derulate in cadrul acestor servicii:

Asociatia "Sfânta Ana":
Str. Petru Rares nr. 1, sector 1, Bucuresti
Cod Postal 011101
Tel/Fax: +40-21-223.55.93
Email: sfantaana@k.ro
http://www.sf-ana.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Astazi am primit dosarul cosminei si il trimit imediat profesorului Boltshauser. SA ne rugam impreuna sa aiba micutza o shansa, sa primim un raspuns pozitiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzelu spune:

Draga Domnule Dan,

Am posibilitatea sa va fac rost de medicamentul pe care-l doriti pentru tratamentul micutei Cosmina (RISATARUN 1,0 g).
De fapt, l-am si comandat deja. Trebuia sa-l si primesc, dar cred ca va mai dura nitel. Unde sa-l trimit? Puteti sa-mi scrieti si pe aceasta adresa: anca.niculae@mpi-dortmund.mpg.de.
Va imbratisez si va doresc multa forta si sa nu va pierdeti speranta. Cand vezi cati oameni se mobilizeaza in acelasi timp si intreprind lucruri clare, vizibile pentru acei oameni aflati la mare ananghie... e ca si cum ai vedea frumusetea umana adusa la extaz. N-am cuvinte, dragii mei participanti la toate aceste actiuni pentru tot ceea ce faceti voi aici si va multumesc din suflet.
Cu mult drag si toata sanatatea pentru Cosmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

DRAGI PRIETENI VA MULTUMIM CA EXISTATI IN PRIMUL RIND SI IN AL DOILEA RIND PENTRU SUSTINEREA SI SFATURILE VOASTRE. COSMINA NU SE SIMTE PREA BINE, A FACUT SAPTAMINA TRECUTA O AMIGDALITA SI CRED CA TRATAMENTUL, CA SI INFECTIA IN SINE AU STRICAT ECHILIBRUL FRAGIL PE CARE-L OBTINUSEM. DE DOUA ZILE PLINGE APROAPE CONTINUU SI NE AMINTIM CU GROAZA ZILELE CIND PLINGEA DE DIMINEATA PINA SEARA. NE RUGAM DOMNULUI CA ACESTE ZILE SI ACEASTA STARE SA NU LASE ALTE URME RELE LA CREIERASUL EI SI ASA FOARTE FRAGIL.DUMNEZEU SA VA AJUTE SI SA VA DEA SANATATE!!!
CU DRAG FAMILIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Dam,cum se mai simte Cosmina?Multa lume cred ca se roaga pt. ea dar si pt voi,iar eu sunt la fel de convinsa ca si tine ca Dumnezeu face minuni.Si pt mine s-au facut.Pot sa spun ca de doua ori in viata nu am stiut ce sa mai fac si mi s-a aratat drumul cel bun.
Daca aveti nevoie de ceva si consideri ca va pot ajuta nu ezitati.

Mergi la inceput