FIV 25

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Mai fetelor chiar asa slaba miscare azi pe aici?
Pe fetele care stau la pat le inteleg,... dar restu, unde ati disparut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Lauras,starile tale de greata pot fi de la sarcina sau de la utrogestan.Eu de la utrogestan am stari de greata,stari de greata am si inainte de ciclu.Si eu am avut aceste stari de greata dupa ET mai putin iritatia de la utrogestan dar am auzit ca se poate intampla si asa ceva.Incearca mai departe sa te ungi cu crema de galbenele.

Sincer va spun ca la primul FIv am avut stari de greata 7 zile dupa care au incetat si Bhcg a fost "0".La al doilea FIV(ET doar)starile de greata le-am avut pana am nascut.Nu toate organismele simt asa sarcina.Pe mine nu m-a durut burta la fixare ,nu am simtit dureri de sani pt ca deja erau umflati de la stimulare si de la utrogestan...

Bhcg a fost:100 ...deci se poate si mai mica valoarea ...

EU NU AM FACUT TESTE DE SARCINA ACASA LA FIV...DOAR CEL FACUT DUPA 15 ZILE LA MEDSANA.

Am 35 de ani...si FSH 4.17 in ziua 2...sa inteleg ca am o gramada de ovule acolo?Inseamna ca varsta mea biologica este de 25?SUPER!Sper sa reziste FSH-ul asa pana in toamna viitoare!Poate ca de data aceasta voi avea 20 de foliculi pt ca acum 4 ani am avut 15 din care au iesit 11 embrioni!






Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Fetele utrogestanul luat pe gura da reactii ciudate dar luat vaginal e Ok. Doar la analiza de sange TGP va fi mare in sarcina cica majoritatea gravidelor mai ales noi cele cu FIV si din cauza utogestanului intram intr-o stare hepatica care nu dauneaza nici noua si nici coplului.
Si mai e ceva dorinta este atat de mare de a se prinde bebe incat fiti atente sa nu va induceti starile de greata etc. Inmod normal aceste stari apar toate dupa 2 sapt de sarcina. Starea care apare mai repede este salivatia mai abundenta.

Anis cand faci testul?

Monica
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

pupici fetele..eu stau inca la pat



AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Anis stai cumintica ...mai e putin.
Pe 8 faci testul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Buna fetele

Desi stiu de ceva vreme..am amanat momentul pt ca vroiam sa ma obisunuiesc cu ideea..inca nu m-am obisnuit parca traiesc un vis frumos. Stiu ca numai DUMNEZEU mi-a dat visul asta si stiu ca rugaciunile mele au fost singurul tratament cu reusita.
SUNT INSARCINATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dumnzeule mare, multumesc!

Valoarea mi-a iesit la testul de sange 379…si de marti cand am facut testul..exista suspiciunea dr ca ar fi 3…si cum eu sunt cam micuta….ieri am facut prima eco..desi e f devreme…si am vazut 2 punctulete…lor le era frica de 3.,dar sigur voi sti ,saptamana care vine la eco urmatoare.
Am repaus la pat inca 1 luna din cauza hiperstimularii…care ,doamne ajuta nu afecteaza nimik decat ovarele pana se retrag ..si hiperstimularea se trateaza doar cu lichide si se manifesta numai noapte…dar support orice si ii multumesc lui Dumnezeu pt binecuvantarea pe care mi-a dat-o.II multumesc lui DUMNEZEU pentru faptiul ca mi-a trimis se pare 2 ingerasi…doamne …fetele rugati-va si credeti si vi se va intampla!

Am sa intru si am sa scriu si povestea mea…
Sunt foarte fericita …dupa atata timp…offff…sunt f emotionata…va pupic pe toate

PS: Pt moderatori am sa postez mesajul asta si la aspirante..deci de 2 ori.indurare ..please…
pt toate fetele si va multumesc ca ati si sunteti alaturi de mine

AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgianaI spune:

ANIS, FELICITARI! Stiam ca asa va fi, dar sa stii ca mi-au dat lacrimile de bucurie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Anis, iubita, felicitari si....cuvintele nu-si prea mai au rostul acum.
Tot binele din lume! Si sa ai BB-ei sanatosi, frumosi, cuminti si sa-ti aduca numai bucurii!
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

felicitari sa ai grija de puiutzi, sa creasca mari la mami in burtica, sa fie sanatosi si norocosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosar spune:

ANIS, felicitari, inca mai plangem de bucuria ta cum am plans si la |Monica.Dumnezeu v-a ascultat rugamintile.

Anca
Capul sus, va rasari soarele si pe stada noastra.

Mergi la inceput