Menstruatia dupa nastere

Menstruatia dupa nastere | Autor: Oana

Link direct la acest mesaj

Eu am nascut acum 6 luni jumate si pina acum ...nimic...
Cind ar fi cel mai tirziu termen limita pentru revenirea dumneaei?... Din experientele voastre, desigur.

Va pup,
Oana

PS. Mentionez ca alaptez inca. (nu stiu daca are vreo legatura).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Probabil ca alaptatul e de vina. In cazul meu insa, desi am alaptat 7 luni, mi-a venit dupa o luna de la nastere! Cu tot tacamul: rau, dureri (desi, o vreme, mai putine ca inainte), care acum, la aproape 6 ani dupa, sa fie exact ca inainte! In plus, m-am procopsit si cu un PMS (problema pe care nu o aveam inainte de bb)si trebuie sa iau in fiecare luna ceva sedative inainte de ciclu, ca sa nu ma cert cu toata lumea din jur si sa nu musc pe careva!

Asa ca... bucura-te de relash, cat mai ai parte de el! Ca dumneaei vine!

Si vezi ca lipsa menstruatiei in aceasta perioada nu inseamna si o pauza a ovulatiei!

Numai bine,

Julie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fabi spune:

Mie mi-a venit pe la 8 luni asa ca nu cred ca ar trebui sa-ti afci probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaesn spune:

Nici mie nu mi s-a intamplat, Oana! Eu vreau sa merg maine la doctor. Oricum a zis sa vin dupa sase luni la control asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariailin spune:

Si eu am nascut acum 6 luni. Am alaptat trei luni si dumneai a revenit dupa inca doua luni. Probabil ca daca mai alaptam mai dura. Inainte era regulat acum au trecut cele 28 de zile si inca n-a venit. Asa ca nu te ingrijora ca nu scapi.

Maria&Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

vedeti ca s-a mai discutat asta,
sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Unde s-a mai discutat( pe bune...)

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaesn spune:

Am fost la doc si a zis ca cel mai tarziu o luna juma' dupa ce inceteaza alaptatul tre' sa vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Da, Oana, dar ce ma fac pentru ca eu as vrea sa alaptez cit mai mult posibil, am auzit de cazuri chiar pina la 2 ani, si in cazul asta cind o sa-mi mai vina, peste 2 ani????

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamar spune:

eu mai alaptez inca (bb are 2 ani) si ciclul a revenit dupa 13 luni (yeah!) :)

Mergi la inceput