discutii despre a face sex la 7 ani

discutii despre a face sex la 7 ani | Autor: tora97

Link direct la acest mesaj

hei fetele, eu ma temeam de mindra a mare (11 ani) si de incurcat m a incurcat a' mica... Am povestit si la Poznasi, dar chiar ca am nevoie de un sfatulet de la voi...

Pe scurt. Thea (7 ani) m a interogat azi "daca tu ai bebe in burtica, inseamna ca ai facut sex cu tati.. Ai facut ?" Intrebind o ce inseamna "a face sex" raspunsul ei m a uimit putin mai mult.. "cind puta se intilneste cu mitza" V am relatat pe ff scurt
Revenind cu intrebarea, care o pasiona la acel moment daca mami si tati au facut sex m am simtit incoltita: ce sa i raspund? tinind cont de faptul ca este la virsta la care totul se povesteste la prieteni/colegi? Deocamdata am scaldat o cu un "este o problema mult prea intima" insa stiu ca nu este nici pe departe un raspuns corect

Asa ca va tog, dati mi sfaturi ce sa i spun?

http://community.webshots.com/user/tora97

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Au inceput si la noi discutiile cu tema sexuala:"Tu de ce nu faci sex cu tati sa-mi faceti un fratior?", vede imagini la TV cu 2 care se pupa si imediat "aia o sa faca sex", "abia astept sa fac sex" si chestii de-astea. Eu cred ca ii place cum suna cuvantul .
Ea nu stie ce inseamna a face sex, inca. Doar ca pupaturile sunt mai prelungi, oamenii se dezbraca si cam atat. N-am intrat in amanunte, dar incerc sa dau o tenta de umor acestor intamplari. Cred ca e totusi prea devreme sa aprofundam...

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

Deci Thea stie Si tu in loc sa o gadili, sa razi si sa intrebi ce crede ea despre asta, ai dat-o cotita. Cica prea intim :)))

Cred ca proiectam asupra copiilor toate trairile noastre vizavi de sex. Si ei nu le au Relaxeaza-te si vorbeste cu Thea, ca sa aiba curajul sa te mai intrebe vreodata ceva pe tema asta.

Sapte dintr-o lovitura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

quote:
Originally posted by alma


Ea nu stie ce inseamna a face sex, inca. Doar ca pupaturile sunt mai prelungi, oamenii se dezbraca si cam atat. N-am intrat in amanunte, dar incerc sa dau o tenta de umor acestor intamplari. Cred ca e totusi prea devreme sa aprofundam...

http://community.webshots.com/user/freediaro




Pariu ca stie?

Sapte dintr-o lovitura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Am si eu o nelamurire... si poate ma lumineaza parintii cu copii mai maricei. Am vazut si la "Discutii Generale" si aici aceeasi chestie... "A face sex" a inlocuit in discutiile cu copii "a face dragoste"?

Q

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

q, ne bagi in discutii grele Da , copiii folosesc mult "a face sex". Atat de mult incat si parintii (pentru care odata suna straniu, strain, cum iti suna tie acuma) s-au invatat.

Sapte dintr-o lovitura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Pai da... ca vazui ca incep lectiile despre sex de la gradinita... da bag sama ca nimeni nu scoate manuale de educatie... sentimentala, sau cum sa-i zic.
Doamneeee, ca bleaga, naiva si ramasa-n urma mai sunt. Eu ma gandeam ca fi-miu o sa ajunga din cauza mea ultimul fraier romantic... o sa le pupe mana fetelor, o sa le spuna "sarutmana" si-o sa le cumpere flori. Un Fraier. :))

Q

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

quote:
Originally posted by qsar

Pai da... ca vazui ca incep lectiile despre sex de la gradinita... da bag sama ca nimeni nu scoate manuale de educatie... sentimentala, sau cum sa-i zic.
Doamneeee, ca bleaga, naiva si ramasa-n urma mai sunt. Eu ma gandeam ca fi-miu o sa ajunga din cauza mea ultimul fraier romantic... o sa le pupe mana fetelor, o sa le spuna "sarutmana" si-o sa le cumpere flori. Un Fraier. :))

Q


un Flaubert

Nu-ti fa iluzii ca o sa ai atata influenta asupra lui :)

Sapte dintr-o lovitura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Bey... Eu vorbesc cat se poate de serios. Cu toate cartile astea de "intelepciune" (via America), le mai spune cineva copiilor ce frumos e sa te indragostesti, sa te plimbi prin parc, sa te pupi frantzuzasti pe-o banca... sau se trece direct la faza cu penisu' care se-nvartoseaza :))?

Q

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

ba nu, ca le spune si despre sentimente...am vazut si io carticica de care vorbeau fetele si mie mi-a placut

Prima carte pe astfel de teme pe care a primit-o Maria se numea Prima iubire (nu prima partida de sex ). Si vorbeste, pe langa pubertate, sex, sarcina despre emotii, iubire, sentimente. Sa vezi cat e de subliniata la "iubirea raneste" si la "cand iubirea devine cumplita"

Sapte dintr-o lovitura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Asaaaa?Ei, atunci m-am linistit. :)) Nu vor rade fetele emancipate de baiatu' meu romantic. :))

Q

Mergi la inceput