clubul 68-istelor/istilor

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adrianaa spune:

Anka, am vazut cateva din poze, sunt asa de multe... ca n-am avut timp sa ma uit la toate. Ce copii frumosi ai... si ce fata mare si frumoasa! Seamana cu tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank_miki spune:

Adriana,mersi mult.
Si eu sant mandra de ea.Pe langa ca e frumoasa,are si in cap ceva,ceea ce e bine in timpurile astea,si mai ales intr-o tara straina.
Dar,restul fetelor,unde sante-ti,dragelor???



Capra cu trei iezi!!
Miki la gradina
Geamul cu pricina
pozuci
Pozuci noi,noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank_miki spune:





Eu nu prea pot scrie,sant toata lovita,mana stanga mi-e tare jerpelita.M-am urcat in autobuz,sa ma intalnesc cu sotul,sa facem unele cump.pt.concediu.Am ajuns la staia respectiva sa cobor,si in momentul in care m-am ridicat sa ma duc spre usa,boul de spfer a pus o frana de m-am dus toata lunga cat sunt pe jos.Ma aruncat frana aia,de usa din mijloc pana la usa din fata.Dar norocul meu ca am reactionat si l-am tras pe Miki pe burta mea,el e intreg,a tras o sperietura,si a inceput sa planga,mititelul.
Boul de sofer,icepuse sa tipe,ca nu am bara sa ma tin?Pai cum sa apuc sa ma tin,daca in acel moment cand ma ridicam el a pus deja frana.Erau doar 4-5 persoane in autobuz,si au inceput toti sa tipe ca a fost vina lui.Cica ar fi fost baut...nu stiu,asa zicea lumea.
Cineva la luat pe Miki dupa mine,ca eu nu am mai realizat in cazatura,m-am lovit rau cu capul in bara de am un ditamai cucuiul.Tremuram din tot corpul,plangeam,eram plina de sange pe bratul stang,si ma durea tot spatele.Nu stiu cine a chemat salvarea(asa se face aici),eram prea speriata,si norocul meu ca sunase sotul sa vada unde sant.ne-am dus la spit cu salvarea,mi-a facut radiografie la cap,bine ca nu am nimic,si maine ma duc cu mujlocul la contr.
Asa fetele,am facut-o lata.Nu pot scrie cu mana stanga,ma doare de kor.Nici acum nu-mi pot da seama cum sa intamplat tot.tremur inca din tot corpul,nu ma pot linisti.
Am pus-o pe Iulia sa scrie.Ma duc in pat.

Pupici multi,si concedii placute la toate.



Capra cu trei iezi!!
Miki la gradina
Geamul cu pricina
pozuci
Pozuci noi,noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianaa spune:

* Ne-ai dat o veste rea, ai grija de tine! Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank_miki spune:

Buna!
Iaca,intru si eu dupa cateva zile de absenta,dar e un vant pe aiiiici.
Fetele,eu sant bine,va multumesc!
Mai am juliturile de ca mana stanga,dar trec ele,si cucuiele,se trag incet.
In ultimile 4 zile am avut si cu Miki probl.A facut o infectie interna foarte puternica.Nu-mi manca si nu bea nimic,pana mai ieri dim.cand a inceput incet sa manance si sa bea.Tot corpul ii era plin de bubite mici rosii,de am zis prima data ca poate fi varsat de vant.Am fost alaltaieri la spit. de copii,si na,are infectie.Ii dau OSPEN timp de 10 zile.Daca pana ieri la pranz nu bea nimic,trebuia sa ma duc iar la spit.sa-i ia sange,si sa-i faca perfuzii,era suspect de uscarea corpului,neband nimic.dar norocul meu sa a inceput sa-si revina,si nu am fost nevoita,mititelul de el,sa-i faca perfuzii.Acum suntem bine,mutumesc Bunului D-zeu.

Noi plecam in concediu pe 7-8 iulie,de abia astept.Nu am mai fost in tara de 4 ani!Trebuie incet sa ma apuc de bagaje,ce imi e mie groaza.
Va las fetele,am putina treaba.


Capra cu trei iezi!!
Miki la gradina
Geamul cu pricina
pozuci
Pozuci noi,noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank_miki spune:

Fetele,am intrat sa va zic,ca eu sant in febra impachetarilor.
In cateva zile plecam in concediu,si venim in jur de 10-12 august.
Cele care plecati,va doresc concediu placut,si sa ne auzim cu bine.

Pupicei multi

Capra cu trei iezi!!
Miki la gradina
Geamul cu pricina
pozuci
Pozuci noi,noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Drum bun si sa va distrati bine !

cristina d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare,
Iaca si la mine gata concediul,pentru moment.Am ajuns acasa joia trecuta,dupa o frumoasa excursie prin juma' de Romanie...
Va doresc o saptamana cat mai buna si sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare....

Iaca vine si minunatul weekend,asa ca va doresc sa aveti unul cat mai placut si sa auzim numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank_miki spune:

Buna fetele!

Da ce bate vantul pe aici...
Noi am venit acum o sapt din concediu,luunggg,5 sapt.,obositor.Doua sapt prin Turcia,doua prin Ro,cateva zile prin Tr.Severin si la nunta verisoarei mele.

Restul fetelor,ce fac?
Un week-end placut la toate



Mergi la inceput