DISPONIBIL

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Raluca, bicicleta o am dar eu locuiesc in Ploiesti. Daca gasiti o solutie sa va parvina..o dau cu mare drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Raluca, cine mai e in shop la Ploiesti? poate isi face pomana si trage o fuga cu bicicleta la HQ si de acolo vb cu Cristi sau Simona sa o aduca la tine sau la mine.

pupilai,

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Eu sunt din Focsani.Am hainute pt 0-36 luni, si as vrea sa le daruiesc.Cum sa procedez?

Catalina, ROBERT CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

Katalina uite acelasi mesaj l-am scris pe "pentru bebelusi" si mi s-a sugerat sa iti scriu tie daca poti trimite tu din ce ai pentru cazul descris de mine, daca da spune-mi ca sa iti dau adresa mea si imi trimiti coletul cu ramaburs cat sa acopere cheltuielile postale, multumesc:

"Buna fetele, iar eu cu inca un bebe :) nu al meu.
Lasand gluma la o parte, ieri cand am fost la maternitate sa imi puna perfuzia m-am intalnit cu o fata care lucreaza ca femeie de servici la hotelul unde lucrez si eu, nascuse cu o zi inainte.....pana aici nimic anormal numai ca ea spune ca nu a stiut ca era insarcinata...si cunoscand-o tind sa cred - fata a avut un accident si are incap ceva ca o tichie de metal si tija metalica in piciorul drept. A stat foarte mult timp in spital la Iasi si ia tot timpul medicamente, nu pot spune ca ea este chiar intreaga la minte. Dupa accident ea nu a mai avut ciclul regulat si cu toata medicatia aia ea spunea ca o baloneaza foarte tare. E o fata tare harnica, stau si ma gandesc la cat muncea toata ziua cum de a dus sarcina pana aproape de final (nasterea a fost declansata de o cadere pe scari). A nascut un baietel de 3,200 Kg, si era azi suparata ca cel mic nu prea suge si medicul ar fi spus ca are ceva sub limbuta, asa ca il hranesc probabil cu seringa (asa ii dadeau si lui Rares glucoza ca sa nu strige intre alaptari - spre disperarea mea). Fata are casa ei, lasata de tatal ei, casa care mama ei a vrut sa i-o ia cand ea era internata, noroc ca fata a fost sfatuita de cineva sa conteste semnatura data mamei ei. Ea si-a platit toate cheltuielile si din cate am inteles are o curatenie luna in casa si pe deasupra are grija si de fratele ei de 8 ani (i l-a "trimis" mama ei).
Acum pe scurt daca este ceva pentru nou nascut, orice incepand de la igiena, hainute sau chiar si ceva jucarele ar fi mai mult decat bine-venit. Eu am sa incerc sa vad cum fac cu un patut si ar fi ideal sa ii gasesc un carucior pentru ca sta destul de departe de oras si in situatia ei cred ca i-ar fi mai mult decat necesar.
Oricum doi ani de zile ii va fi mai bine acasa, cu 6 milioane decat la munca cu 2.300.000 lei.
Cam atat, si mii de multumiri."

Mami Camelia si bb Rares


http://community.webshots.com/user/cameliac
``````````` Just hope ```````````

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

cu bicicleta cristinei s-a rezolvat, o aducem saptaman viitoare

katalina, ia legatura pe PM cu mine sau cu Freia ca sa trimiti hainutele pe care le putem da copiilor saraci sau le putem pune in pachetele lui Mos Craciun

Mama Raluca, baiat Alex si copilita Ioana
http://community.webshots.com/user/craluca100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Multumesc.Pt.hainutele 0-6 luni, am trimis PM Freei.
Doresc tuturor copiilor un Mos Craciun darnic.

Catalina, ROBERT CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Dragelor,
haideti sa mai facem un inventar al ajutoarelor disponibile.
A aparut un caz nou la "Ajutor umanitar" - o mamica cu 5 copii (din Bucuresti), iar eu am cam pierdut firul.
Va rog sa revedeti fiecare in parte mesajele pe care le-ati trimis la acest subiect si sa apara cumva doar ceea ce este valabil acum.
Va multumesc Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novac elena spune:

fetelor si eu cunosc o fata care are mai multi copii ,iar in martie va naste un baietel , daca are cineva un carucior sport . iar trebui pampers si creme pt cei mici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Va rog sa corectati cele de mai jos (daca e cazul):

DanaP
Eu am dat:
- o plapuma de lana,
- haine masura 42-44 (am 1.75 inaltime),
- si ceva incaltaminte (trebuie sa fac inventarul acasa);
- ceva vesela (tot in urma invetarului am sa pot spune ce).

dana
----------------------------------------------------------------------
Cristina
Eu am de dat:
- 2 paturi din lana in stare buna
- 2 asternuturi de pat complete - bune dar greu de calcat
- 1 buc. bicicleta copil 2-4 ani (data)
- 1 palton de dama marimea 40 (cambrat pe talie)
- bluze, pulovere (de dama- pentru cineva de 1.68/52 kg, barbatesti - 1.87/80kg)
revin...

Cristina&Sanziana
----------------------------------------------------------------------

SIMONABB
2 covorase 1m x 4m
o pereche de cizme dama marimea 36-37
----------------------------------------------------------------------

MariaI
1 sampon Dalin
1 ulei de corp Dalin
----------------------------------------------------------------------

La cele de mai sus adaug:

Pegasis
Lucruri de cind eram gravida -- bluze, o salopeta, etc. Cu mare placere le dau cuiva care are nevoie de ele. Toate sint de vara.


Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Carmen,

Mergi la inceput