caut menajera serioasa

caut menajera serioasa | Autor: mr_baz

Link direct la acest mesaj

Nu avem cupii dar am dori o menajera care sa aiba grija de casa.Este vorba de o singura data pe saptamana, curat, calcat si eventual gatit un fel de mancare daca se pricepe.Daca nu nu e nici o problema.
Insa cerem multa seriozitate.Platim ok

Daca imi oputeti recomanda pe cineva (locuiesc in zona Panteminon Cora) ar fi excelent.

Multam mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Cel mai bine ar fi sa apelezi la o agentie de plasare de personal. Sunt cateva firme, vezi pe www.ontime.ro www.utilitati.ro www.blu.ro. In acest fel poti vizualiza inainte mai multe persoane, aici depinde si de firma. La OnTime (de unde am gasit eu menajera in august) am vazut pe calculatorul lor cateva filmulete (vreo 10). Erau mini interviuri cu niste doamne care vroiau sa faca menaj. De fapt ei pe baza cerintelor mele au selectat din baza de date 10 persoane. Am ales 2 in urma filmuletzelor si au venit in alta zi la interviu. Am ales-o pe una dintre ele de care sunt super multumita mai ales dupa alte 3 incercari nereusite cu femei luate de prin cunostinte. Cat despre bani, tu platesti la firma de personal, in momentul in care te-ai decis asupra persoanei si stabilesti salariul ei, jumatate din salariul ei din prima luna. Mi-au mai luat 200 000 pentru interviu si filmulete. Sunt multumita pentru ca am o fisa verificata cu: toate datele ei de contact, buletin, numere de telefon, situatie sociala, recomandari de pe unde a mai lucrat etc. E important pentru ca ultima femeie ne-a luat din bani si a disparut. Numarul de mobil (singurul contact pe care il aveam cu ea) a fost deconectat imediat si ... ia-o de unde nu-i.

Mult succes. Sper sa iti fie de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

Mi-am gasit!

Multumesc mult

rog moderatorii sa stearga mesajul in cauza

Mergi la inceput