Ajutor pentru cei ce nu-l cunosc pe Mos Craciun

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Raluca,

Si eu am reusit sa sortez hainutele adunate la WTC.
Am destule pentru 0-3 luni, 3-6 luni, 6-9 si 6-12 luni, si mai putintele pentru 12-18 si 18-24 de luni. Incaltaminte pentru un an (doua perchi) si pentru un baietel mai mare (nr. 28-29). Mai am hainute groase pentru:
6 luni (2 bucati)
1 an (2-3 bucati)
2-3 ani(o bucata)


De asemeni, am si eu doua sacose de lucruri pe care trebuie sa le spal si sa le albesc, si abia dupa aceea voi sti exact ce-i cu ele.

Mai am prosoape de bb. Si mai am o gramada de jucarii.

Sambata ii pregatesc Freei doua pachete (pentru un an si doi ani).
Mai pregatesc ceva acum?

Q

PS. Am vorbit cu o asistenta sociala care mi-a spus ca orice ramane nedat, poate fi trimis prin DPC copiilor aflati la asistentii maternali.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

qsar, hainute sunt destule, zic eu; groase nu sunt mai deloc, adica nu de iesit afara, de interior sunt multe;
cum zici, ori le dam la Mos Craciun, ori la asistentii maternali, oriunde sunt de folos.

Mama Raluca, baiat Alex si copilita Ioana
http://community.webshots.com/user/craluca100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Fetelor (Raluca si mami Q) eu zic ca dupa Craciun, daca numai avem nici o solicitare de hainutze de la membrii forumului sau din auzite sa le dam asistentelor maternale. Ele vor avea mereu nevoie.

Mami Q, ziceai de incaltaminte pt 1 an: pune si la mine in cutia de sambata 1 pereche. Si daca ai haina groasa pt bebele de care iti povesteam pune si una din aia. Ca am numai de interior.



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Fetelor,

Vreau si eu sa va ajut. ne-au dat de la servici cate 2 milioane de copil sa luam cadouri pentru craciun, insa trebuie sa aducem pana luni facura sau bonuri fiscale care sa contine dulciuri, jucarii sau imbracaminte.
din cele 4 mil., as dori sa donez 2 mil., insa trebuie pana luni factura cu jucarii, dulciuri, imbracaminte.
deci ma gandesc, fie imi faceti o lista cu necesitati si le cumpar sambata si dupa aia ne intalnim sa vi le predau (stau in zona 13 septembrie, am vazut ca e un caz prelungirea ghencea, dar am masina si ma pot deplasa usor), fie va dau banii sambata, dar luni dimineata imi trebuie factura.
tel: 0722.302.270

numai bine,


numai bine,

hair

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

copiii nul cunosc pe mos craciun am inteles ca craluca se ocupa de trimiterea cadourilor .am vorbit cu ulisernic si mia spus ca pot sa dau datele copiilor .e prea tirziu?

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

buna fetelor .MA BUCUR CA MAI EXISTA IN ZIUA DE AZI OAMENI CU SUFLET . AM COPIII CU VIRSTE CUPRINSE INTRE 12 SI 1 AN . CEA MAI MARE NEVOIE ESTE DE ALIMENTE ,LAPTE PRAF PT CEA MICA ,PAMPERS . IMBRACAMINTE SI INCALTAMINTE AU .MA GINDESC CE VOI FACE DE CRACIUN ,CU BANI CARE IAM NU POT SA LE OFER MARE LUCRU .MULTUMESC TUTUROR

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

draga hair, solutia ideala pentru mine ar fi sa iti trimit lista cu ce ai putea cumpara, ce ar fi nevoie si sa ne vedem cumva duminica sa iau de la tine ce ai cumparat; m-as ocupa eu de cumparaturi, dar maine am parastas pentru bunica mea si sunt cam ocupata; in plus, maine dupa-amiaza sortez toate lucrurile adunate pana acum impreuna cu ulisernic.
daca este bine asa, spune-mi ca sa-ti dau pe PM ce poti cumpara;

mai avem de la roxana1974 si prietena ei 1.000.000 lei

Mama Raluca, baiat Alex si copilita Ioana
http://community.webshots.com/user/craluca100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

buna fetelor,

imi pare rau daca v-am incurcat, dar in weekend nu am internet, si cum vineri nu m-a sunat nimeni, am dat banii la 2 familii de muncitori cu 4, respectiv 3 copiii de la serviciul sotului.
ma sunase gabi inainte, sambata cred, insa sotul a zis ca aceste familii le cunoastem, stim exact situatia lor, asa ca am actionat.

gabi, imi pare daca te-am incurcat, dar nu mi-ai spus de la inceput situatia, nici eu n-am intrebat....apoi, m-a si speriat putin insistenta ta, cand am vazut ca desi ti-am zis ca te sun eu dupa ce ma sfatuiesc cu sotul, m-ai sunat de 9 ori....asta nu mi s-a parut normal. apoi ti-am zis ca te sun luni dimineata cand pot, si tu m-ai sunat duminica seara, desi ti-am zis ca sunt la o petrecere.
repet, nu-mi place insistenta si sa ma simt fortata.

in fine, sper sa te pot ajuta putin, sa vad, ramane sa te sun eu, intelege ca in timpul zilei sunt pe la clienti si nu pot discuta cu tine.
intre timp ia legatura cu cca, cea care a avut initiativa.

multam pentru intelegere,






hair

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina horsa spune:

Raluca, te-ai lamurit cu Freia? Ti-am raspuns la PM.

Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

madalina, am primit PM, hai ca vorbesc acum cu Freia; probabil a fost vreo incurcatura ...
penru soarenistor: din pacate, atunci cand ai postat tu, banii erau deja impartiti copiilor din lista dar am reusit sa iau si pentru copiii tai ciocolate, bomboane, biscuiti; da-mi te rog un PM ca sa vedem cum ne intalnim.

am facut pachetele, am trimis deja o parte si lista finala este:

Alinuta, 10 luni, fetita feliciei - prin memebrul DC ulisernic - va primi mancarica, hainute are deocamdata destule
Octavian, 1,1 ani, Bucuresti, baietelul Ioanei - a fost deja maam lui pe la mine sa ia pachetul
Familia Toma din Teleorman - cu cei 2 gemeni de 6 luni, Robert Ionut si Mircea Alexandru - vor primi pachetul prin posta
Vladut - 1.5 ani, baietelul lui danacaltan - trebuie sa ma intalnesc cu dana sa-i dau pachetul
gemenii de 1.7 ani - prin danacaltan - tot dana va lua cutia pentru ei
fetita L, 7 luni, Bucuresti, prin Freia - i-am dat bani lui freia sa cumpere ea ce stie ca are nevoie fetita
fetita Alexandra, 10 luni, Bucuresti, trebuie sa iau legatura cu Roxana, mama fetitei
Ema, 2.5 ani din Slobozia, prin maripaun, va primi pachetul prin posta
femeia din Prelungirea Ghencea, cea cu 4 copii prin julia23 - julia va lua de la mine pachetul pentru copiii ei
fetita de 3 ani, prin Freia,, trimit pachetul prin posta
baietelul de o luna de la vatra Dornei, prin gabi25, va primi pachetul prin posta
Basi, baietelul de 4 ani, prin nadina - astept un semn de la nadina ca sa stiu unde sa duc pachetul
fetita DPN ianuarie, Bucuresti, prin craluca - vine azi tatl ei sa ia pachetul
fetita 1.5 ani din galati, prin Freia, va primi pachetul prin posta
fetita de 6 luni, prin craluca - a primit deja pachetul

Din banii care s-au strans am cumparat, cu ajutorul lui ulisernic: pampersi, biberoane, tetine, cereale, borcanele cu mancare, sapunuri, sampoane, ciocolate, biscuiti, bomboane;
Eu am mai cumparat lapte praf Bebelac, cereale, jucarii.

De la voi, fetelor, am strans hainute, jucarii, incaltaminte, cereale, borcanele cu mancare.

Vreau sa va multumesc inca o data pentru sustinere.

Sarbatori fericite!


Mama Raluca, baiat Alex si copilita Ioana
http://community.webshots.com/user/craluca100

Mergi la inceput