FIV 24

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Buna dimineata !
M-am trezit azi cu o noua nedumerire.
Fetele care ati facut a doua stimulare puteti sa-mi spuneti daca ati obtinut mai putini foliculi decat la prima ? Pt ca mie mi-a zis o tipa care incerca a 3-a oara ca a avut din ce in ce mai putini foliculi la stimulari.Exista oare in afara de tratamentul clasic de stimulare altceva care sa te ajute sa ai mai multe ovocite? Alt moral ai cand stii ca mai poti congela , stresul e mult mai mic la ET si cred ca ajuta mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Imi pare rau Laura ca nu ai reusit. Stiu exact cum te simti .Eu m-am simtit cumplit dupa rezultat , a fost cel mai mare esec din viata mea si cea mai grea lovitura .Dar trebiue sa fim tari si asa cum spun toate fetele , sa credem ca vom reusi data viitoare.Trebuie sa analizam ce nu am facut bine de data asta pt ca sa nu mai repetam greselile. Despre sotul meu ce sa mai zic, el era atat de optimist, era sigur ca reusim, incat cred ca a fost mai lovit decat mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellena spune:

Laura iti inteleg tristetea, dar trebuie sa-ti aduni toate fortele sa mergi in continuare. Trebuie sa reusim sa ne indeplinim visul chiar daca uneori e mai greu si dureaza mai mult timp.

Monica, asa cum spunea si Gabi, stresul poate fi cauza multor neintelegeri. Nu stiu ce te-a suparat. E un forum, raspundem in masura in care stim, ne spunem parerea sau povestim experientele prin care trecem. Uneori e de bine, alteori e de rau. E ca-n viata.
Hai zimbeste si mai treci pe la noi chiar daca acu esti mai ocupata cu mamicile.

Teli eu am fact mai multe stimulari pentru FIV. La prima am avut doar vre-o 4-5 foliculi - din cauza tratamentului. La a doua am raspuns bine - am avut 12, iar la a treia 8. Dr mi-a spus ca e normal. Eu am si o rezerva ovariana mai scazuta.
Si eu ma gandeam daca n-ar fi o solutie sa fac stimularea fara ET si ET sa-l fac mai tarziu. Nu cred ca se poate in cazul meu, nu stiu cum ar rezista la decongelare embrionii care si asa sunt putini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Teli,nu-i adevarat cu a doua stimulare.Cand am facaut eu FIV era o tipa care mai facuse odata si nu reusise.La prima incercare a avut 10 embrioni si la a doua 20...deci nu-i adevarat!Acest lucru l-a spus Ancar,nu eu!







Gabi si Moni cea obraznicuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

pentru Monica
pentru toate fetele.
Tineti-mi pumnii.



Luli
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Iti tinem pumnii Luli!
Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

luli, bafta! sa auzim de burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichig spune:

Monica nu ne lipsi de benefica ta prezenta ptr. o persoana care
te-a deranjat. Noi suntem multe iar ea este una , daca nu-i convine sa nu mai intre pe forum. Consider ca orice informatie si mai ales reusitele ne incurajeaza si ne dau sperante sa mergem mai departe. Eu m-am simtit f. bine intrand pe acest forum si impartasind cu voi problemele mele ptr. ca stiu ca voi ma intelegeti cel mai bine, trecind prin aceleasi probleme. M-am bucurat sa aud de ex. ca reusita la dr. Protopopescu a fost de 75%. E un lucru pozitiv care iti da sperante ca se poate. Nu-ti bate capul cu asa ceva, ptr. ca nu merita. Ai grija de tine si de bb-ei si fi alaturi de noi ptr. ca avem nevoie de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Monica, nu ne lasa!!!!!!Astazi chiar nu am avut deloc timp sa scriu, a fost ca la nebuni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

gata, o sa vin constant, sper sa am timp, ca nu am timp sa intru decat la aspirante, au aparut sectiuni in forum fara sa observ (!) si, la un moment dat cautam la generale un subject de mi s-a facut rau, de fapt era mutat intr-o sectiune noua, mi-a deschis cineva okii

fetele care nu au reusit.. inca, laura, asa este, speri atat de mult, esti asa de sigur ca totul merge bine, ca nu se poate sa fi tocmai tu dintre cazurile nereusite, dar.. asta este, va rog sa nu pierdeti din cauza dezamagirii timp, asa cum am pierdut eu un an din cauza asta!

lachi,luli, anis sunt cu sufletul langa voi

monica pup burtik si fata frumoasa!

care este minimum si maximum de celule care trebuie sa-l aiba embrionashu la et?

Mergi la inceput