grup de suport pt slabire max 5 kg.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns patisor spune:

sabina dar ce inaltime ai?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

ce lista frumoasa.... ma mobilizeaza!



5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by mmi

Buna!
Ma alatur grupului de sustinere si in acelasi timp am nevoie de sustinere.
Am 1,64 si 62-63 de kg (32 de ani). Poate sa vi se para mult, dar ma multumesc sa slabesc 5 kg (la 52 de kg cite aveam in facultate mi se vedeau toate oasele). Greutatea la care m-am stabilizat dupa ce am nascut (acum 4 ani) a fost de 55 de kg. Aratam binisor, nici prea slaba si nici grasa. Incet-incet, cam de vre-un an si ceva am inceput sa iau in greutate. La inceput am zis ca eu nu o sa trec niciodata de 60 de kg. Citeva luni bune am ramas la 60, dar de ceva vreme iar se pune pe mine.
Scopul meu este sa ajung la 57 de kg. As fi super multumita sa ajung si sa ma mentin acolo.
Problema este ca am o foame in mine de-mi vine sa maninc tot ce vad in fata ochilor. Mi-e foarte greu sa ma abtin de la mincare, iar pina acum nu am fost in stare sa tin nici o dieta.
Ajutor! Macar 5 kg.
Cu drag, Mihaela.



hop si eu, cam ca si Mihaela, doar ca am 36 de ani. As fi f. multumita cu -5kg!!!

April & Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Eu am 161.Dar am conformatie din aceea cu oase usoare, asa ca numai carnita de la talie in jos.

Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi

Cele mai frumoase fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

hop si eu pe lista. Am 1.60m si 55 kilograme. Vreau sa ajung la 50Kg. De luni am inceput sa tin si postul si vrau sa merg mai des la sala.

Meniu de ieri
Dimineata: 2 felii de toast
Prinz: supa de legume cu paine prajita
Seara: Putin peste cu orez
am mers pe jos cam 3 km

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinutza spune:

Vreau si eu sa slabesc. Am 1.57 si 54kg... deci cam mult. Si un colacel la burtica ca as putea pluti in voia cea buna...
Eu o comit seara pt ca lucrez acasa si uneori tb sa stau pana la 1-2 sa termin o treaba si ... mi se face foame cu vreo jumate de ora inainte de a ma culca... si mananc, ca daca nu ma ustura stomacul.
Ma gandeam sa incerc o cura de aia de 2 saptamani cu un aliment pe zi ca mi se pare mai usor (bine si completat cu vreun cartof fiert ceva daca simt ca mor de foame). Si 2l apa pe zi (azi mi-am cumparat un bidon de ala de 5l de apa plata si sper sa fiu cuminte si sa beau tot in 2-3 zile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Fetelor,
Bun subiect !

Si eu pe lista : 35 ani, 52,5kg pt 158cm. Sunt cam rotunda prin unele parti.
Greutatea ideala : 49 kg.

Marturisesc : azi stau acasa si am mincat ponderat, dar dupa-amiaza am rontait ciocolata. Sa-mi fie rusine ! Si aseara mi-m luat un desert foarte copios. sa-mi fie rusine !
Promit sa fac nitica bicicleta (minim 10 minute), miine sa ma luati la intrebari, va rog !


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piciulici spune:

Si eu, si eu!
1,72, pendulez in jurul lui 59. acum un an aveam 67, dar am luat-o mai usurel cu mancatul (si nu am mai gatita asa de mult o perioada ) si am atins performanta sa ajung la 57,5. Acum s-a stabilizat de vreo 2-3 luni la 59 dar inca am sunculite. Problema e ca nu prea am timp de miscare. As vrea sa ajung si eu pe la 56-57 si sa raman acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Sa ma inscriu si eu: 1.62m, 36ani, 52kg in prezent (dupa ce am reusit in primavara sa slabesc de la 60kg la 49kg, m-am cam culcat pe o ureche si am mai pus la loc) si ma tot chinui sa mai slabesc iar 2-3kg, adica as vrea sa ma stabilizez intre 49-50kg, ca parca asa nu se mai vedeau prea tare sunculitzele de pe burta si de pe fund! Dar, desi in mare tin Montignac pentru mentinere, in fiecare zi gasesc ceva interzis care-mi face cu ochiul si nu reusesc sa rezist ispitei!
Azi am mancat asa:
ora 11.30: un mar si un kiwi;
ora 12: un iaurt 0% cu un colt de graham negru;
ora 15: putin cascaval, 1/3 cutie branza Fagaras, o rosie, mancare de castraveti murati cu carne de vita;
ora 18: o cana de lapte 0.1% cu cereale;
ora 21: un pahar suc stors de portocale, un mar, 2 kiwi.
Si ar fi fost ok daca ar fi fost numai atat, dar am rontait si cateva pernite Viva cu ciocolata, din portia fetelor!

Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 7 luni) si Ramona (2 ani jumate)
http://community.webshots.com/user/lauratenea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

salutare fetelor! Eu am cam calcat pe laturi azi. Am mincat un strudel cu mere si sunt mai mult decit furioasa. Spumeg!
In alta ordine de idei, am gasit site-ul asta si cred ca este foarte bun pentru cunoscatoarele de engleza. te ajuta sa pasterzi un jurnal cu tot ce maninci si iti calculeaza caloriile consumate si cele "acumulate". Eu am grija sa maninc mai putin calorii decit consum ca sa slabesc dar si de unde provin ele e foarte important. Mai degraba maninci 100 de calorii din pepene verde decit din strudel cu mere. In sfirsit.Sper sa va fie de folos si voua. www.fitday.com

Se pare ca pentru a slabi 1 kilogram trebuie sa "arzi" 7000 de calorii (merge cam 3500 de calorii pentru a da jos 1 pound=500g). Deci 5 kilograme inseamna 35 000 de calorii.

Mergi la inceput