Mamici din Constanta (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Sanz, prajesti bucatile de pui condimentate in ulei (sasa le fac eu ca imi plac rumenite). separat calesti o ceapa intr-un pic de ulei, adaugi rosii pasate din conserva si ceva apa calda. condimentezi sosul si lasi sa dea citeva clocote. pui bucatile de pui in sos si adaugi citiva catei de usturoi zdrobiti, lasi cam 15 minue impreuna la foc mic si gata.
Diana da...sa traiasca alegerile! ce magazin, ce magazin??
si eu mor de cald Narcisa....nu va mai spun ca de cind am nascut m-am defectat de tot...m-am transformat din friguroasa pamintului in calduroasa....lesin de cald pe aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Buna!
Si la noi in casa e canicula! Pentru asta e nu ma bucur deloc! Ce sa "traiasca alegerile"! Ne-or oferi ei confort, asa ca sa se simta bine concetateanul, dar la factura pe noiembrie, care se achita inainte de Sarbatori, v-ati gandit! Ce surpriza NEplacuta va fi atunci, pe langa cheltuielile de sezon, va veni si prima factura .
Cred ca trebuia sa postez la " de ce sunt suparata azi"! Ce domle' nu puteau sa furnizeze caldura doar noaptea, mai ales pana zilele trecute, cand afara erau 15 grade (la umbra)!


Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

E un magazin mititel, pe Stefan cel Mare, vis-a-vis de fostul pate-bar (parca se cheama "Geta").Oricum e singurul din zona. Mie mi-au placut hainutele de acolo si vanzatoarele care iti desfac tot raftul chiar daca nu cumperi nimic (sunt super dragute), astept parerile voastre.
Ma duc, dam lucrare la "romana" (a mic si A mare de mana)!

Va pup,
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Au si rochite de fetite de doi ani asa?
unde-i pate-bar-ul asta??

***********************
Once a grump, always a grump
http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=viewall&albumID=218078099

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragutzelor!
ce faceti? ce soare cu dintzi azi....dar macar nu bate vintul! asa se poate iesi la plimbare.
Diana...care pate-bar..? nici eu nu stiu....
va dorim o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Buna dimineata si de la noi,
Roxana, fii multumita si cu soarele cu dinti, io n-am mai vazut soarele de vreo 3 zile, ploua fara oprire
Lui Vivien ii iese un dinte jos in fata, e plesnita gingia si are obrajii fierbinti si rosii, fara febra; in schimb a dormit azi noapte, asa cu mici pauze de gemete.

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Daca sunteti tinere, deh...
In zona policlinica cu plata, Antoniadis, intersectia Stefan cel MAre cu I.Gh.Duca, e o statie de taxi, si magazinul se cheama "Geta". M-am uitat pe etichete si sunt turcesti, dar pentru mine nu conteaza atat timp cat sunt frumusele, iar ca preturi parerea mea e ca sunt bune : pulovere (pentru 8-10 ani) 450.000-500.000 lei, pantaloni de fas si raiati vatuiti 500.000 lei, bluzoane 250-350.000 lei, geci 750.000 lei etc.
Va pupic, revin,
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Bonjurica dragutelor!
Si eu ma alatur voua vis-a- vis de caldura din casa. Azi-noapte am avut 24 de grade cu geamul rabatat. Noi de regula avem caldura mai multa decat in restul orasuului. Si asta de vreo 5 ani. Chiar am zis ca duc plamumele la tara la socrii, ca-mi ocupa loc si nu le folosesc. Pilotele sa traiasca si doar cele subtiri! Ce ma supara pe mine e faptul ca afara erau peste 15 grade si caloriferele duduiau. La iarna nu-mi pare rau de banii dati ca am caldura de stam in tricouri, dar acum....
Diana, cred ca ma duc si eu zilele astea la Crido ca Anduta a iesit din toate bluzoanele.
Nu mai retin daca v-am spus dar a doua sedinta de condus a fost super bine. Stiam ce ma asteapta si nu mi-a mai fost teama. Maine e a treia sedinta si abia astept!
Azi sunt libera la mare....Costin e de tura si ma ...odihnesc si eu ...daca pot si ma lasa Bibi!
Fac o mancarica de mazare cu ciocanele si-atat! Ce zici Sanzi, se face repede...

Narcisa- graficul se traseaza in functie de anii de nastere ai mamei si tatalui.Deci ciclu e de 4 ani la barbat si 3 ani la femeie.Se traseaza o axa pe care marchezi din 4 in 4 ani si duci cate o perpendiculara pe fiecare marcaj la 4 ani.La fel si la femeie.O sa-ti apara ca niste triunghiuri drepte cu unghiul de 90 de grade in dreptul fiecarui al 4 an(3 la femeie). Nu stiu daca se intelege.Incerc totusi singurica sa scanez un exemplu , e greu de explicat!
Am pus cateva poze cu BiBi si noi la ziua unei prietene:nu au iesit prea reusite....
plange Bibi, revin..

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

De azi-dimineata incerc sa dau de voi! Net-ul asta!

Ce soare promitator! Imi place, ca-i uscat totusi, ca fii-mea pandeste orice ochi de apa si se balaceste cu manutele apoi isi face freza, sau se spala pe cap( ea stie ce reprezinta gestul)!

Fetelor, eu nu stiu cand trec zilele saptamanii! Of, iar sfarsit de saptamana, cursuri, care se aduna, aduna, si nu stiu cand ma apuc de invatat! Aoleuuuu, incep sa intru in panica, acus se termina anul si vine sesiunea!

Azi gatim : ciocanele la cuptor cu legume( inclusiv ardei copti de la Selgros) si varza cu ceva afumatura. De post ar trebui, dar...

Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Io sunt verde de indignare...inca o zi ca azi si imi iau bagajele si plec inapoi in UK!!! M-am certat azi cu o gasca de babe si cucoane idioate pana am facut scurt circuit la creier...sa ma mai linistesc putin si va povestesc pe amanunt!!! o sa postez un sub separat...ufff
am fost la bunica azi, si Tania...ghici ce mancare am luat la pachet??? MAzare cu snitel de pui (pe acolo cu ce ai facut si tu!!!). Maine fac si io ostropel ca suna tare bine!!! deja!!!
David a facut azi kaka la wc!!! URa!!!
va pup...revin...ma duc sa

Sinzi si David
The best of David, new

Mergi la inceput