Dependentele de ciocolata (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

si pe mine m-a apucat de un card de vreme o dragoste nebuna de praline,,bombonele si ciocolatele..ceva de speriat!Ma duc in magazin si ies cu doua cutii pe care le dau gata.Imi plac teribil tofifee,cutia si ziua!ciocolata cu alune intregi si alte mari minunatii ce sunt pe aici...e de groaza
mananc pana mi se strepezesc dintii si apoi tot as mai manca,macar una
Ma trezesc dimineata si odata cu cafeaua mai bag si o juma de cioco.
mentionez ca e doar de la un timp asa,inainte mancam in limite normale,acum nu ma pot abtine.
Oi avea ceva?

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce

poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni)
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

Io ma retrag temporar din zona asta ciocolatoasa. Am hotarat duminica sa tin Postul Craciunului. Va urmaresc in continuare

Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Arboria, exista ciocolata de post f buna. Sunt si alte dulciuri, dar ciocolata e in mare voga!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

Stiu ca exista, da' io o sa tin post d'ala fara dulciuri. Le-as inlocui cu fructe uscate. Ati incercat fistic crud? Si caise, prune, mere uscate... si cate or mai fi...
Am innebunit! Inchideti-ma!

Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Mei, ma duceti in ispita! vaaai, ce pofta mi-ati facuuuut!

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Eu sunt un mare fan al ciocolatei negre!!!
Cu cat mai neagra, cu atat mai buna. Si mai ales ca restul din familie o prefera pe cea traditionala, stiu ca toata tableta e numai a meaaaaaaaaaaaaaaaaa. Insa, pot si sa mananc o singura bucatica in fiecare zi, cand chiar simt nevoia...de ciocolata.

Apoi...sa va zic cine a cheltuit cam 50 Euro la Bruxelles, mancand toate variantele posibile de praline Leonidas???
Problema stiti care era? Ca niciodata nu-mi mai aminteam care mi/a placut cel mai mult, asha ca trebuia sa gust din nou de toate felurileeeeeeeeee. Si va zic eu ca sunt muuulte variante, si apoi cu acelasi nume sunt pe toate versiunile, alba, cu lapte si neagra!


Aaaa, si era sa uit de renumitele batoane din gama Snickers, Mars sau Bounty, cele din care manaci maxim jumate si iti inlocuiesc o masa!!!

Dar..acum sunt la regim si ma impac cu batoanele FIBROBAR, acre am vazut ca sunt si ele trase intr-o ciocolata hipocalorica..macar ata!

Oricum, ciocolata este foarte indicata copiilor si batranilor, iar eu zic ca este cel mai potrivit aliment indiferent de varsta!

Traiasca CIOCOLATA!
Boga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

m-am ingrasat doar citind.... chiar ca e pe riscu nostru Vilma

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Dupa ce tocmai am infulecat trei bucatele de ciocolata, eu zic urmatoarele:

quote:
eu sunt o super dependenta de ciucalata!!!!!!!!!!!!!


Eu nu eram deloc, dar am devenit citind thread-ul asta!!!!!!
Asa ca m-am pus pe incercate... Ciocolata in sine nu-mi place prea mult, dar bomboanele de ciocolata le ador. Si mai ales marzipan cu ciocolata e superb.
Ciocolata neagra e buna rau si acum ca incepe postul, teoretic s-ar putea minca si in post, ca doar nu are lapte (adica stiu eu unele care nu au lapte.) Si cum mie nuuu-mi place de fapt ciocolata, se poate spune ca nu dau in pacat, pentru ca nu maninc ceva dupa care poftesc tare, asa-i?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ups, si eu credeam ca sunt anormala ca mananc ciocolata in fiecare zi (sau aproape)...

cel mai mult imi place cea cu alune si cea cu capucino!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eu azi am mancat numai jumate de kitkat...cred ca sunt bolnava!!!
Dar am tarcolit magazinele...ca un drogat care incearca sa se lase!!
Si bunica mea a facut cozonac zilele trecuta (de lasatu sec) cu muuuuuuuullta nuuuca, rahaaaaat si cacaooo.....am mancat aproape unu intreg cald cu iaurt (asa imi place!!!).
Vai ce minunatie!!!!

Sinzi si David
The best of David, new

Mergi la inceput