Copii nascuti in 1993

Copii nascuti in 1993 | Autor: Madisor

Link direct la acest mesaj


Dat fiind ca am o fetita de 11 ani as vrea sa pot discuta pe divese teme cu mamici care au copii de varsta ei, si poate cine stie... Omul toata viata invata.

Madalina Leu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:



Nici aici nici un raspuns ...Cum ar spune cantecul... nu e nimeni pe strada/ ochii tristi sa mi-i vada/ nu e nimeni pe strada....

Madalina Leu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Madisor,eu am o fetita de 13 ani,nascuta in 91'.
Daca te pot ajuta cu ceva,cu cea mai mare placere.
Pe fata mea op cheama Miruna.

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:


Ce ma bucur, Maria, cam primit ,in sfarsit, un raspuns
Pe fata mea o cheama Corina. Ce ma framanta?! Multe... De exemplu, cum a fost clasa a V-a pentru voi?! In special, in primul semestru... Eu iti raspund la aceasta ora tarzie pentru ca ea abia acum a terminat o parte (doar) din ce avea de invatat (maine are test la romana) urmand sa invete maine dimineata in continuare si sa isi faca si ce are de lucrat si la Abilitati. Ii e foarte greu...si ei si mie. Voi cum v-ati descurcat?!

Madalina Leu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Eu in a V-a nu am avut necazuri cu ea.Isi invata si o ascultam in fiecare seara .
Mi-a fost si mie greu pt. ca trebuia sa o mobilizez,sa trag de ea sa termine o data temele pt. ca are tendinta de a se lalai.

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:

Scuze ca raspund asa tarziu!!!!!!!!
Oare de ce nu ma mir???????!!!!!!! Si la mine e aceeasi problema e copil bun, invatza, da' asa se moscaieste si atat amana facutul temei ca ma trec toate apele, si nu de alta da trebe sa vad si de temele baiatului din clasa a III -a si de biberoanele si pampersul Clarei (de 5 luni, aproape 6) si de camasile lui Tati... E uneori la noi ca la nebuni.
Cum v-ati descurcat cu supraputerile?! Eu una nu le-am intzeles si, in consecintza, nici ea
Va pup,

Madalina Leu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Buna,

cum va mai descurcati?

Cat despre supraputeri,la care va referiti ca eu am uitat?.
Tot ce tin minte eu ca i-a fost mai greu sa inteleaga au fost fractiile supraetajate*l;a astea te referi?).


maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:

Iata ca raspund si eu in sfarsit. Imi cer scuze de intarziere.
Nu e vorba despre fractzii, nici eu nu stiu sa itzi explic ca nu am intzeles prea bine. Si are si o profesoaraaa... ca nu ne-a lamurit nici pana acum.
Acum suntem la calcule cu puteri si ne descurcam mai bine... meritul nostru
Voi? Ce mai facetzi?!

Madalina Leu
http://community.webshots.com/user/madalina160

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Da luni teza la romana si in 8 decembrie la mate...emotii mari.
cred ca stiu la ec va referiti la supraputeri.
Daca de ex ai un nr ridicat la puterea 2(sa zicem) si puterea 2 este ridicata la inca o putere(3 de exemplu).La astea va referiti?


maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:


Nu e vorba despre ce spui...nu imi mai aduc aminte cum suna exact exercitziul (nu pot sa ma uit nici pe caiet, este la control, la doamna). Exemplul pe care l-ai dat stim sa rezolvam.
Bafta la teze! Sa incepetzi cu dreptul si sa o tzinetzi tot asa...
Noi avem astazi test la istorie... Mi s-a parut cam dezorientata... Totul, parca, era varza la ea in cap... Om vedea... Ce e rau e ca media din acesti 4 ani (V-VIII) conteaza la examenul de capacitate.




Madalina Leu
http://community.webshots.com/user/madalina160

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Sper sa stie la test.
Ea cand da tezele?
Miru a dat test la istorie saptamana trecuta(si ea e dezorientata...incurca anii si unele amanunte).
Eu cu astea nu-mi prea fac pb ca Miru invata bine(ii da sotu' multa munca suplimentar si se vede la scoala ca are mai mult exercitiu.).
Anii trecuti(a V-a si a VI-a) a terminat cu 9.96.

Pupici si succes.

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)

Mergi la inceput