virusul hpv

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meno spune:

multumesc de raspuns ralu'! cum ramane cu piscina stie cineva? am auzit ca mediul umed ar favoriza raspandire acestui virus... sa fie adevarat? ar fi pacat ca de acum sa zac la soare! (haz de necaz!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu123 spune:

referitor la piscina nu stiu sa iti spun. Mai bine ai intreba un doctor si ne spui si noua ce ti-a zis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy79 spune:

quote:
Originally posted by ralu123

referitor la piscina nu stiu sa iti spun. Mai bine ai intreba un doctor si ne spui si noua ce ti-a zis!

buna Raluca
si eu am avut condiloame,5 luni m-am chinuit sa scap de ele..de 3 ori au recidivat...in cele din urma am gasit un medic excelent si un tratament excelent si de mai bine de un an jumate nu mi-au mai aparut.daca vrei,iti pot explica despre ce e vorba.si inca ceva,cum adica sa faci aplicatii cu condyline 2 sapt,ca e f toxic...nu ai vazut ca pe prospect scrie ca se fac in serii de cate 3 zile?/sper sa nu gresec...
te pup si numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu123 spune:

energy79: am vazut ce scria pe prospect insa doctorita mea a zis ca nu trebuie sa tinem cont de asta, ce-i drept ca sambata si duminica am facut pauza, deci m-am dat doar 5 zile la rand de 2-3/zi. Oricum saptamana viitoare am programare la o alta doctorita pentru ca asta sincer m-a dezamagit complet. Nu stu daca ai citit mesajele mele anterioare dar la un moment dat aceasta dr mi-a spus ca nu trebuie sa ma ingrijoreze acest virus ca el poate da cancer in 4-5 ani sau in cativa zeci de ani, pe la 60-70 de ani si atunci ce mai conteaza de ce mor? exact asta mi-a spus.
Ti-as fi foarte recunocatoare daca mi-ai povesti cum anume te-ai vindecat tu si la ce medic?
multumesc mult si wk placut va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtefania spune:

am si io o intrebare..se poate ca acest virus sa isi faca aparitia si dupa mai mult de 3 luni de la ultimul act sexual?ce analize trebuie sa imi fac pt a`l depista?numai papanicolau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu123 spune:

isi face aparitia in momentul in care imunitatea ta este scazuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popescusimo spune:

am si eu o nelamurire... acum cateva luni, am descoperit in zona intima, cativa "negi", cam 4/5 nu stiu sigur ce erau...aratau ca niste cosuri, pe care am incercat sa le storc. am descoperit, ca era o bucata de carne, dar foarte mica, dupa ce le rupeam, curgeau cam 5-6 picaturi mari de sange. apoi au disparut.azi, gasind acest subiect de dicutie pe forum, am inspectat din nou zona, si am mai gasit doar o chestiuta de genul celorlalte. NU am mancarimi, scurgeri vaginale sau arsuri sub nici o forma. Pot fi purtatoare a virusului? sunt practic ca niste cosuri... rog mult sa ma ajutati. poate cineva sa imi recomande un medic ginecolog bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu123 spune:

popescusimo....tocmai am fost astazi la un cabinet ginecologic care se ocupa numai de aceasta problema si am dat acolo peste o doctorita nemaipomenita....draguta, calma, binevoitoare, dornica sa imi raspunda la toate intrebarile mele (si crede-ma ca nu au fost putine)si de-abia acum pot spune ca m-am linistit si eu putin in privinta acestui nenorocit de virus.
Recomandarea mea ar fi sa te duci la un control ... e mai bine sa previi decat sa vindeci...daca te intereseaza adresa cabinetului trimite-mi un mesaj privat caci nu stiu daca regulile forumului imi permit sa scriu aici aceasta adresa. Daca am spus deja prea multe imi cer scuze anticipat de la administratori!!!
Wk placut va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisor24 spune:

Buna,

As dori sa stiu daca stii cate zile se aplica creama PROPODERM, sau daca ar avea vreun efect negativ, in cazul utilizarii unei perioade indelungate?.Momentan folosesc crema cu extract total de galbenele.

Multa sanatate si multuemsc mult de tot




quote:
Originally posted by ALINAR

Multumesc mult .O sa incep si eu acest tratament .Stiu si unde este plafarul.Multa sanatate tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nil spune:

Hello pt toata lumea,
Sunt o noua femeie care a reusit sa obtina "micul virus". Pt k sunt la inceput si nu prea stiu multe despre acest HPV-condilomatoza, sunt tare ingrijorata si speriata. Vineri am fost la ginecolog dar doctora ma tratat ceva in sensul "asta e, esti bolnava, deci poti sa mori!". Am citit toate pag forum-ului si incep sa prind curaj in a-l combate pe acest nenorocit virus. Sa speram k-l voi invinge. Cea mai importanta intrebare ar fi dk cineva mi-ar putea recomanda un ginecolog bun, INTELEGATOR, rabdator. Am citit mess lu RALU123 si te-as ruga sa pot intra in private cu tine si (dk esti draguta)sa-mi spui unde as putea sa gasesc o doc asa cum ai gasit-o tu.
Multumesc!
Sanatate!

Mergi la inceput