virusul hpv

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu123 spune:

mama lia multumesc pentru raspuns...si eu am inceput sa ma dau singura insa problema mea este ca nu se simte nici un efect ... sunt tot acolo..nici macar nu s-au albit sau intarit (spun asta pentru ca prietenului meu in prima faza, dupa cateva plicatii cu Condyline i s-au albit, apoi intarit si apoi efectiv au picat)...deci sunt tot acolo....si incepe sa ma ingrijoreze. Spun asta pentru ca in dimineata asta, cand imi faceam aplicarea Condylin-ului, pur si simplu am eliminat un cheag mic de sange de marimea unei boabe de fasole....am intrat in panica, sunt disperata....mai ales ca doctorita asta la care ma duc nu mi-a facut colposcopie (a spus ca nu e necesara)...si atunci stau eu si ma intreb de unde acel cheag de sange?!
Pana diseara cand ma duc la control simt ca innebunesc!
Poate imi puteti voi recomanda niste ginecologi (femei as prefera) buni!!!
Multumesc si o zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

eu ti-as putea recomanda, dar nu stiu de unde esti....da-mi mai multe detalii


de ex, doctorita mea e super ok, e in Policlinica Vitan, dar are si cabinet particular


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

Sunt insarcinata in 11 saptamani.La PAP mi-a iesit -posibil HPV, habar nu aveam ce inseamna, doctoritza parea ingrijorata si mi-a dat sa fac urocultura pentru ca se indoieste sa am asa ceva.Astept rezultatul , dar am inceput sa citesc despre HPV si m-am ingrozit.SPER din tot sufletul sa iasa analizele klumea!

Va pup si sanatate!

Doina10+ si Oana(03.04.2003)

Album Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meno spune:

Am fost diagnosticata de curand cu hpv. Nu stiu exact ce trebuie facut pentru a nu contamina pe altii: familie, prieteni, sot si mai ales copil! Mi-e teama pana sa beau si apa din aceeasi cana cu el! pana sa utilizez si aceeasi masina de spalat rufe mi-e teama! Imi placea sa merg la piscina... pot sa mai merg? Fac rau altora - fac rau mie insami?
Am auzit ca tratamentul de urmat este cauterizare urmata preventiv de citostatice si radioterapie... Nu stiu exact ordinea... S-a intamplat cuiva sa urmeze un astfel e tratament? Sunt din Dej si nu stiu daca in Cluj pot face cauterizarea-citostaticele-radioterapia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

MENO citeste ce au scris fetele, am gasit si eu cate ceva despre hvp
http://iubire.md/ro/abc/condiloamele.shtml

http://www.naturaplant.ro/raspuns.php?ID=4257&PHPSESSID=442e0da7335403cae8bbda9bb4eda305



Doina11+ si Oana(03.04.2003)

Album Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meno spune:

multam dar tot n-am inteles unde se face radioterapie in tara asta... si daca pot merge la piscina... si daca ii pot transmite copilului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

se poate k sotul fie infectat cu hpv si eu nu?lui i s-au cauterizat niste papiloame,iar singurul tratament care i s-a dat a fost pudra de talc si iod.3 luni tb sa facem sex protejat.mie nu mi-a spus decat k trebuie sa imi fac de-acum inainte de 2 pe an ori papa nicolau.nu inteleg de ce 3 luni trebuie sa ne protejam cu prezervativ,atata timp cat pana acum nu am facut-o.eu nu am copii si imi doresc tare mult. oare voi mai avea voie sa raman insarcinata curand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu123 spune:

mama Lia sunt din Bucuresti asa ca poate imi dai adresa cabinetului particular al doctoritei tale.
multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meno spune:

Chiar sa nu stie nimeni daca pot transmite copilului nenorocirea asta de virus... Daca mai pot sau nu merge la piscina...
Va rog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu123 spune:

draga meno acest virus se transmite numai pe cale sexuala asa ca stai linistita. singura posibilitate de a transmite copilului virusul este la nastere, cu conditia ca in acel moment sa ai condiloame pe vagin, vulve etc.

Mergi la inceput