Anagrame

Anagrame | Autor: vlada

Link direct la acest mesaj

These sample ten are exceptionally clever, & whoever put this together must be deadly at Scrabble. But,wait till you see the last and eleventh one !!!

1. Dormitory: When you rearrange the letters: Dirty Room

2. Evangelist: When you rearrange the letters: Evil's Agent

3. Desperation: When you rearrange the letters: A Rope Ends It

4. The Morse Code: When you rearrange the letters: Here Come Dots

5. Slot Machines: When you rearrange the letters: Cash Lost in 'em

6. Animosity: When you rearrange the letters: Is No Amity

7. Mother-in-law: When you rearrange the letters: Woman Hitler

8. Snooze Alarms: When you rearrange the letters: Alas! No More Z's

9. A Decimal Point: When you rearrange the letters: I'm a Dot in Place

10. Eleven plus two: When you rearrange the letters: Twelve plus one

And for the grand finale: PRESIDENT CLINTON OF THE USA can be
rearranged (with no letters left over, and using each letter only once) into: TO COPULATE HE FINDS INTERNS.

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Limba mesajelor pe acest forum este Romana. In mod exceptional se pot folosi citate intr-o limba straina, cu conditia sa fie acompaniate si de traducere. Nu agreem publicarea mesajelor sau glumelor in alta limba.

(pentru conformitate - www.desprecopii.com/forum/rules.asp#rulesid24" target="_blank">punctul 11 din Regulamentul DC).

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Imi pare rau...mi s-au parut haioase si evident traducerea nu isi avea rostu'...

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

quote:
Originally posted by vlada

Imi pare rau...mi s-au parut haioase si evident traducerea nu isi avea rostu'...

Crede-ma ca isi are rostul pentru membrii DC care nu cunosc limba engleza.

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Nu la asta m-am referit...ci la faptul ca anagrama are farmec asa... tradusa nu prea isi mai are rost...
Oricum nu am vrut sa declansez o discutie...daca e cazul rog sa inchideti sau stergeti subiectul...

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubbles spune:

Nu vreau sa creez vreo polemica, presupun ca sunt persoane pe forum care nu cunosc lb. engleza si atunci nu inteleg acest mesaj. Dar, cum spune si Andreea, nu ar mai avea farmec traduse in romana, ceea ce inseamna ca nu ar mai trebui sa existe pe forum (iar eu le-am citit si m-au amuzat tare, ba le-am si trimis mai departe la cativa prieteni).
Personal, le gasesc haioase si interesante (multumiri Andreei!).

Dar cum sunt acceptate si scurte expresii in diverse limbi (de genul "no way", etcetera), nu vad de ce nu s-ar mai face si alte mici exceptii de la regulament... in cazuri rare.



Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

quote:
Originally posted by Bubbles
Dar cum sunt acceptate si scurte expresii in diverse limbi (de genul "no way", etcetera), nu vad de ce nu s-ar mai face si alte mici exceptii de la regulament... in cazuri rare.

Stii, este o vorba: "sa nu ne aberam mai mult decat trebuie"... Daca am aplica regula asta la orice cuvant strain, te-am penaliza pentru titulatura ta! Iar atunci am fi mai catolici decat Papa si mai absurzi decat Pruteanu!

Traiasca barza, varza, viezurele si manzul!

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubbles spune:

Catalin: Sharkbait! Hoo Ha Ha!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuc spune:

Oricum, sunt super anagramele.

Manuela si bb Costin

Mergi la inceput