dieta cu paine - cine a incercat-o???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aluna spune:

Nu cred ca ar fii o problema sa bei o ceasca de cafea cu inducitor dimineata!!
Cind mi-o ajunge cutitul la os il incerc si eu ,dar cumti-am spus continui cu ce am inceput,e o chestiune de vointa mai mult...ca rezutate, un pas inainte unul inapoi,nu stiu de ce dar vad ca stagbez!!
E o vreme mizerabila nu am mai iesit cu piciulina de nu stiu cind, deci nu misc deloc asta-i buba!!

OFFFFF
Curaj totusi,
Aluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

eu personal nu cred ca e un regim sanatos..una ca mori de foame si a doua ca organismul nu-si primeste ce are nevoie in saptamana respectiva(vitamine din legume,fructe etc).
pana la urma,cu aceleasi rezultate,este mai bun regimul disociat (o zi legume,una orez,una peste etc).
Eu am slabit 15 kile anul asta cu disociatul si inca sunt sanatoasa si nu sa pus nimic la loc,desi de vreo doua luni n-am mai tinut deloc( adica cu multa bere,cola,si mcdonalds)
de azi insa ma apuc din nou,vreau sa mai dau jos 5 kile pana la Craciun,dar ma multumesc si cu 3

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce

poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni)
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

Mie mi se pare cam ciudata. Sa mananci atata paine?

http://community.webshots.com/user/padi_badi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aluna spune:

Vi se pare ciudat ce va spun, dar in acest regim raportul proteine,lipide glucide este echilibrat!!!
Am intrat pe un site unde am calculat caloriile acestui regim,si asaam aflat si raportul celor trei de mai sus!!
Nu uitati ca se poate consuma si mult suc de fructe natural care este bogat in vitamine!!
Aluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

ha ha , eu am slabit asa cind eram studenta, luasem citeva kg mincind in practica la o fabrica de mezeluri, non-stop, aaaah; deci cind s-a terminat practica si orgia luasem citeva kg, blugii abi abia ii luam pe mine, nici vorba sa ii mai si inchid; era iarna si mergea cu pulover peste; cum nu mai aveam bani am facut economii la mincare, normal, luam piine si margarina de la cantina dimineata si rontaiam toata ziua; am slabit , dupa o saptamina blugii erau deja buni si dupa inca una eram cam lesinata; de fapt piine + margarina plus apa plus ceai e un meniu cit de cit echilibrat si destul de slab caloric; in plus nici nu mai apuci sa maninci cele 10 felii , iti stau in git dupa citeva zile;
atunci mi-a fost usor, acum....trebaa e cum te abtii de la ce papa cei de linga tine?!!!! dar se poate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aluna spune:

Am calculat sint cam 1500 de calorii!!

Nu cred sa mori de foame dupa atita piine!!
Deci este posibil!!
Aluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

de maine ma apuc si eu de dieta asta ...

scopul meu ... 22 kg ... trebuie sa scap de ele ...

atat doar ca daca mi se face foame ... mi se face rau ... ma demoralizez ... si culmea ... daca reusesc sa rabd de foame ... eu chiar slabesc ... dar pana acum pot spune ca mi-a fost chiar imposibil ...

asa ca de maine promit sa incerc aceasta dieta ...

am voie sa pun sare ? feliutele cam cat de subtirele trebuie sa fie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aluna spune:

Cred ca am vazut undeva scris ca feliuta trebuie sa fie de 25 de grame!!
Un pic de sare n-o fii foc!!
Aluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

te apuci si tu Aluna ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Maruta, 22 de kg doar din paine cu unt e greu sa slabesti. Eu as vrea sa dau jos vreo 15, de-aia ma codesc ... mananc eu o saptamana, doua, dar pe urma, vorba fetelor, imi iese pe nas si ma apuc iar de mancat normal si stric tot

Cel mai sigur e tot cu dieta si sport ... daca ai timp si chef sa te tii de ele.

Ata ete, eu va doresc succes daca va apucati de dieta asta!
Abia astept sa citesc rezultatele voatre!



www.terrapininc.com/Dental/Smile%20Crocodile.jpg" target="_blank">Smilla crocodila

Mergi la inceput